4+1 ses sisteminde wofer sorunu

caylak03
30-08-2006, 00:56   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
67 mesaj

Arkadaşlar ana kartım gigabyte pentium 4 titan series marka sanırım üzerinde 10 board luk ses kartı var. ayrıca creative 4+1 ses sistemim var. ses sistemini denediğimde subwoopher dan ses gelmediğini anladım ancak arkasındaki çevirme düğmesini çevirdiğimde bası çok iyi güçlendirdiğini söyleyebilirim(diğer 4 haporlör normal çalışıyo). benim sorum ses gelmemesi normalmi, yoksa bir ayarı varda benmi bilemiyorum? birde ses sistemimi daha verimli kullanabilmek için ne yapabilirim. şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.(not: ana kartın üzerinde AC'97 AUDIO CODEC yazıyo nedemekse?)[8)]

Son Düzenleme: caylak03 ~ 30 Ağustos 2006 01:04
TuncaBozkurt
30-08-2006, 19:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

ses denetimi(ses kartınınki, windowsunki değil)ne girip oradan speaker configuration dan 6 channel ı seç.

Recep Baltaş
30-08-2006, 20:45   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

O ses kartına öncelikle 10 Boardluk ses kartı denmediğini belirtmekte fayda var.
On BOARD yanii..türkçesi Anakartın üzerinde anakarta monte anakarta dahil demektir.

Subwoofer dan zaten ses çıkmaz.Subwoofer sadece ve sadece wooooofering yapar...Yani o bass seslerini çıkarır...SUb woofer ın arkasında bass ayarı var demek..

AC'97 AUDIO CODEC anakartınızın üzerindeki ses chipsteinin türüdür..Markası da realtek tir.

Eğer hala sorunuz varsa ses sisteminin kitpçığında 4+1 montaj şemasına bakabilirsiniz...hala sorun varsa son sürücleri kurunuz ve ayarlardan hoparlor seçeneğini 4+1 yapınız.

lazrailefsanesi
30-08-2006, 22:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Sub dan cıkan siyah ve yesil kabloları bilgisayarın arkasında siyah ve yesil yerlere tak. denetim masası "ses efekti ve ses ayarları1" hoporlor ayarları "gelismis" tıkla ordan da subwofer ve ses hop. yada 5.1 varsa 4.1 secenegini sec.Subdan bass sesi gelmeye baslaması gerek.