5.1 DEN SURROUND ALAMIYORUM resim ekled

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
HPQ-User
14-04-2009, 14:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

OFFF sormuş:
x 540 I REALTEK HD O/B bağladım fakat mkv olsun dvd olsun 5.1 ses yok 2 hoparlörden çıkıyor matrix te yayıyor

1- winamp hangi sürüm kullanmalıyım
2- mkv için 5.1 destekli player hangisi önerirsiniz
3-aşağıdaki resimlerde hangi ayarları yapmam lazım

mavi giriş yeri için

yeşil giriş yeri için

pembe giriş yeri için

birde ayar için

arkadaşlar bir yorumunuzu esirgemeyin içime fenalık geldi bir film açıp huzurla izleyemedik ya

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
realtek hd onboard ses kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8

Fatih_ARMAĞAN
14-04-2009, 14:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

ayarlarınız normal gibi gözüküyor. bilgisayarınıza çok fazla codec yüklemekten ses codec leri ile ilgili bir sorun yaşamış olabilirsiniz.

öncelikle Buradan ses kartınızın en güncel sürümünü indirip bilgisayarınıza kurunuz.

açılan sayfadaki kutucuğu işaretleyip Accep tuşuna basın ve
ve en üstteki Vista driver ını indirin.
bilgisayara kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. ve alttaki linkte verdiğim codec pack i indirip kurun. ve yine restart edin.

bu şekilde bi deneyin bakalım çözüm olucakmı...

Murd3R
14-04-2009, 14:53   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
95 mesaj

Evde olmadığımdan yarım yamalak yazıcam ama;
Öncelikle ses denetim ayarlarından Gelişmiş seçeneklerin hepsini aç ve mikrafon hariç hepsini yukarı çek.  
Olmadıysa Kabloları kurcala.
Pc ye bağlı kablolarından eminsen birde hoparlör çıkış kablolarını da bir kontrol et.
5.1 ses alamıyorsan bunun winampla vs. programlarla bir alakası yok. Hoparlör veya ses çıkışlarıyla/girişleri ile alakası vardır.

Banned
14-04-2009, 15:47   |  #4  
Banlandı
48 mesaj

şimdi realtek in driverı indiremedim nasıl indiricem sürekli aynı sayfa açıyor

sihirbaz_
14-04-2009, 16:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
298 mesaj

çalıştırdığınız mkv konteynırların 5.1 ses içerdiğinden emin misiniz?

Banned
14-04-2009, 16:58   |  #6  
Banlandı
48 mesaj

dvd açtım bu sefer 4 ünden ses aldım yan hoparlörlerin bir tanesinden ses yok sadece

Banned
14-04-2009, 17:36   |  #7  
Banlandı
48 mesaj

4+ 1 alıyorum şuan yanlardan bir tanesini duyamıyorum

Banned
14-04-2009, 19:06   |  #8  
Banlandı
48 mesaj

bi cevap yazın da bi kere numunelik cevap vermeyin

Fatih_ARMAĞAN
14-04-2009, 19:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
starcom321
bi cevap yazın da bi kere numunelik cevap
bu şekilde eleştirmeye hakkınız yok. burda tüm arkadaşlar bildiği konularda herkese yardımcı olmaya çalışır kimse kimseye yardım etmek zorunda değildir. lütfen üzerinize alınmayın.

mesaj yazan kişi yazdıktan sonra müsait olmayabilir bilgisayar başında olmayabilir.  BEn size cevap verdikten 10 dk sonra dışarı çıktım. oturupda yazdığım cevabın devamında neler olup bittiğini özellikle dikkat eden birisiyim.
fakat insanların işi çıkabilir meşgul olabilir. sonuçta buradkai bir çok kişi çalışan kişiler. vs.vs.  takip edemeyebilir.

bunları göz önünde bulundurun ve kimseye haksızlık etmeyin.

Fatih_ARMAĞAN
14-04-2009, 19:57   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

buyrun iyi niyet karşılığı budur ülkemizde işte buyrun arkadaşlar..!!!

Fatih_ARMAĞAN
14-04-2009, 20:09   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
starcom321
bak kötü laf olunca saniyede mesaj  güzel bi deney oldu sorunu çözdüm deli gibi ses alı
kötü laf değil merak etme arkadaşım bilgisayarın başına yeni oturdum ve yazdığım tavsiyelerle ilgili dönüş varmı diye iyi niyetle acaba düzeldimi yazdığım kişilerin sorunu diye bakma amaçlı açtığımda karşılaştım. emin ol şok oldum.

ukalalık yapmayın biraz terbiyeli ve saygılı olun.
senin gibilere bırak iyi niyeti trilyonlara bile destek vermem. bundan emin olun. azçok forumdan tanıyan tanır beni.

Yazık çok yazık. böyle karakterlerle aynı bayrak altında yaşadığım için utanıyorum.

Saygılar..

h@y@let
14-04-2009, 20:10   |  #12  
Yıllanmış Üye
887 mesaj
sakarboy
kötü laf değil merak etme arkadaşım bilgisayarın başına yeni oturdum ve yazdığım tavsiyelerle ilgili dönüş varmı diye iyi niyetle acaba düzeldimi yazdığım kişilerin sorunu diye bakma amaçlı açtığımda karşılaştım. emin ol şok oldum.

ukalalık yapmayın biraz terbiyeli ve saygılı olun.
senin gibilere bırak iyi niyeti trilyonlara bile destek vermem. bundan emin olun. azçok forumdan tanıyan tanır beni.

Yazık çok yazık. böyle karakterlerle aynı bayrak altında yaşadığım için utanıyorum.

Saygılar..