5800 v40 bilmecesi - önerileriniz ?

Kapalı Hesap (113439)
17-03-2010, 20:57   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
464 mesaj

arkadaşlar , forumda defalarca konusu açılmış v40 çıktı demişsiniz lakin bu v40 olayını nemesis ile yüklemek istemiyoruz .
Birisi allah rızası için şu nokianın v40ı softaware updater üzerinden ne zaman dağıtacagını söyleyebilir mi?
güncelleme türkiyedeki telefonlara gelmeyecekse ne anladım bu işten ben ? media makrt tan aldık telefonu v31 yüklü çıktı ... bir forum üyesi demiş vatanda satılanlar v40 yüklü imiş bilseydik ordan alırdık ya ..

v40ı nemesis ile yükleyip , 5-6 aydır kullanıyorum diyenler var , 5-6 aydır bu v40 nokia software updater ile nasıl gelmez ? neden gelmez ? neden hala gelmiyor ?

nokia müşteri hizmetlerini arasak bi yardım ederler mi acaba ... resmen karın ağrısı oldu bu iş , kinetik kaydırm özelliği olmadan açıkcası telefonun kullanımı gerçekten zorluyor.. kenarda çubuk incecik bişey zaten

önerilerinizi bekliyorum

Ahmet_79
17-03-2010, 23:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Bu gün bende almaya gittim v40 diye  vatan'a, ama v31 miş, oradaki eleman v40 lar henüz Türkiye ye gelmedi ama yakında gelebilir dedi, bende beklememek için v31 aldım
nasılsa bir kaç ay içinde updater ile gelir:)

Kapalı Hesap (113439)
18-03-2010, 00:00   |  #3  
OP Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: Ahmet_79  
Bu gün bende almaya gittim v40 diye  vatan'a, ama v31 miş, oradaki eleman v40 lar henüz Türkiye ye gelmedi ama yakında gelebilir dedi, bende beklememek için v31 aldım
nasılsa bir kaç ay içinde updater ile gelir:)
5 aydır gelmemiş , birkaç ay içinde geleceğini de pek sanmıyorum ya vala . kimse de net birşey diyemiyor..
bence bu v40'a updater ile güncelleme için nerden baksanız bi 6 ay daha bekleriz gibi geliyor..

yarın nokia desteğe telefon edeceğim ama onların da bu konuda bilgisinin olacagını sanmıyorum ..

İphone sevmem ama adamlar işini biliyor , çatır çatır aynı anda bütün telefonlarını güncelliyor , sürümünü veriyor nete aslanlar gibi.
Nokia da yok o koda olmaz vay anasını neymiş bizim kodlara güncelleme gelmiyormuş.. çok saçma birşey bence hem ne var avrupada v40 güncelliyor da türkiye sanki  fizanda mı ?
hayret bişey!   sanki mecbur muyum nemesis  memesis kullanmaya arkadaş ! ne bu böyle resident evil sanki  ya :D

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (113439) ~ 18 Mart 2010 00:02
CarlJohnson
18-03-2010, 15:33   |  #4  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

walla o updater la güncelleme işi yaş biraz :) dedigin gibi biraz daha süresi war sanırım o işin resmi olarak updater dan yayınlanmasının...bende ole diyodum beklicektim yani v 3.1 di bekle bekle gelmiyor arkadas en sonunda nemesis yaptım ne yapıyım sabır bir yere kadar :)

recycle bin
18-03-2010, 16:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
284 mesaj

bir tane wi fi bul, ya da evdekini kullan. *#0000# yap, güncelleme ara. bende bulmuştu ama wifi olmadığından yine bilgisayar üzerinden yapmak zorunda kalmıştım. eğer dediğim gibi yaparsan product kod değiştirmene gerek kalmaz. telefonu açar açmaz güncelleme yaptım diyebilirim.

Karub
18-03-2010, 18:44   |  #6  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Türkiye'ye daha gelmediyse bile daha çok bekleyeceksiniz :)
NSS ile yapsanız ne olacak ki illaki Nokia Software Update ile yapacaksınız. Olsun siz bekleye durun belki v41 söylentileri gelir v40'a gerek kalmaz :)

Kapalı Hesap (113439)
18-03-2010, 21:04   |  #7  
OP Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: recycle bin  
bir tane wi fi bul, ya da evdekini kullan. *#0000# yap, güncelleme ara. bende bulmuştu ama wifi olmadığından yine bilgisayar üzerinden yapmak zorunda kalmıştım. eğer dediğim gibi yaparsan product kod değiştirmene gerek kalmaz. telefonu açar açmaz güncelleme yaptım diyebilirim.
telefonun üzerinden wi-fi ile de denedik, hiçbir güncelleme yok diyor . v31.0.101  mi ne işte o var . en güncel sürüm bu diyor . updater ile her şekilde denedik, zaten en güncel durumda diyor . daha fazla uğraşmaya gerek yok artık durum belli . ya nemesis ya bekleyeceğiz updaterdan .
ayrıca bugun nokia destek hattını aradık  337 17 17 , tamamen otomatiğe bağlamışlar , çağrı merkezi yetkilisi falan yok başında. güncelleme için yardım tuşuna basınca artık internet sitemizden updater indirip kurun onunla kontrol edin şeklinde bir ses kaydı koymuşlar. Ee biz zaten bunu biliyoruz sonuç alamadıgımız için sizi arıyoruz ... komik bir durumdu.

v40ın kendisi gelmiyor ki v41 söylentilerinden ne hayır gelsin de mi :D sayın karub

NoteBook
18-03-2010, 21:05   |  #8  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Nokia sağolsun bütün güncelleme ve yüklemeler için gerekli programları telefonun içerisine yüklemiş.Bunun yanında yardımcı karşıdan yükleme programlarının yazılımını da yapmış.
Arkadaşların söylediği gibi Wlan üzerinden ya da Pc 'den USB bağlantısı kullanarak Nokia Software Update  programının da yardımı ile gerekli güncelleme yüklemelerini yapabilirsiniz.

Kapalı Hesap (113439)
18-03-2010, 21:21   |  #9  
OP Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: NoteBook  
Nokia sağolsun bütün güncelleme ve yüklemeler için gerekli programları telefonun içerisine yüklemiş.Bunun yanında yardımcı karşıdan yükleme programlarının yazılımını da yapmış.
Arkadaşların söylediği gibi Wlan üzerinden ya da Pc 'den USB bağlantısı kullanarak Nokia Software Update  programının da yardımı ile gerekli güncelleme yüklemelerini yapabilirsiniz.
dediklerimi okumadınız heralde veya görmezden gelme mi yapıyorsunuz sayın notebook ?
nokianın bü yazılımları yapmasından ziyade önemli olan güncellemeleri doğru düzgün dağıtabilmek yoksa kimseye bi faydası olmaz updater olsa ne yazar olmasa

Karub
18-03-2010, 21:28   |  #10  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Zaten v41 son güncelleme olacak artık Symbian 3 çıkıyor :)

CenkJK
18-03-2010, 22:10   |  #11  
Yıllanmış Üye
352 mesaj

arkadaslar valla ben siyah kasa kullanıyorum çıktıktan 1 hafta sonra güncellemedim ama kardeşimde kırmızısı var ona hala güncelleyemiyoruz ...

recycle bin
19-03-2010, 00:36   |  #12  
Yıllanmış Üye
284 mesaj

bir de bazıları pc suite ile olmuyor ama ovi suite ile oluyor diyenler var. sen ovi suite ile denedin mi? 
tabi bir de navi firm de var mı? phoenix ile dene. ne de olsa phoenix  te nokia nın kendi yazılımı.

Kapalı Hesap (113439)
19-03-2010, 22:10   |  #13  
OP Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: recycle bin  
bir de bazıları pc suite ile olmuyor ama ovi suite ile oluyor diyenler var. sen ovi suite ile denedin mi? 
tabi bir de navi firm de var mı? phoenix ile dene. ne de olsa phoenix  te nokia nın kendi yazılımı.
ovi suite ile de sonuç aynı , navi firmden kastınız nedir ?  

phoenix için link verebilir misiniz ..

Kapalı Hesap (113439)
19-03-2010, 23:15   |  #14  
OP Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: CenkJK  
arkadaslar valla ben siyah kasa kullanıyorum çıktıktan 1 hafta sonra güncellemedim ama kardeşimde kırmızısı var ona hala güncelleyemiyoruz ...
evet bizim telefon da kırmızı , mavilerde de durum aynıymış.