5800xm ekranın sol alt köşeden tıkırtı geliyor.

cihan97
20-02-2011, 23:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
109 mesaj

öncelikler merhaba 5800xm kullanıyorum telefonumun ekranının sol alt köşesinden tıkırtı geliyor.. bazen geliyor bazen gelmiyor bazen bu tıkırtı artıyor kulağına yaklaşınca duyulacak kadar ... bu tıkırtının sebebi nedir grantiyye versem ne yaparlar ? benim şüppem ekranın çercevesi yani ön kasada biir problem var ? şimmdiden tşk..

NoteBook
23-02-2011, 12:40   |  #2  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Merhaba,
Bahsettiğiniz tıkırtının nedenleri :
1-Kullanım sırasında yere düşürme çarpma gibi fiziki darbelerden kaynaklanabilir.
2-Daha önce cihazın kasasını açmışsanız birleştirirken parcalar yerine oturmamış olabilir.
3-Kullandığınız cihazın yapım maddesinin temeli plastik.Telefonla çok konuşma ve batarya ısınması gibi nedenlerle genleşme vs.. gibi nedenlerle parça birleşim yerlerinde oynama olabilir.
4-Fabrikasyon hatası olabilir.
5-Sim Kart , batarya takma gibi nedenler için arka kapağı çıkarıp takma işlemini çok sık yapıyorsanız bu kapat açma takma sırasında bir gevşeme olmuş olabilir.

Öncelikle bahsettiğiniz sorunun telefonu ilk aldığınızdan beri var olup olmadığını düşünün.Eğer ilk aldığınızda yoktu ve sonradan oluşan bir hata ise servisler biraz sorun çıkarabilir.Düşme , çarpma gibi fiziki hasarlara neden olacak kullanıcı hatası olarak değerlendirip işlem yapmayabilirler.Ya da yapsalar bile ücret isteyebilirler.
Eğer önceden beri vardı diyorsanız bence hiç düşünmeden direk servise gönderin ve gerekirse parça değişimi ya ya da cihaz değişimi yapsınlar.
Ama her iki durumda da telefonunuzu bir servise mutlaka gösterin.Ve kendiniz düzeltme yoluna gitmeyin.

cihan97
25-02-2011, 22:27   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
109 mesaj

Verdim Bakalım CEVAP için tşk..

cihan97
27-02-2011, 12:43   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
109 mesaj

Peki Garantiye Verdiğimde Bna Bi Kağıt Verdiler Ürün Durumu Die Yazıo Çizik bulunmamaktadır Dio Çizerlerse Para İade Veya Yeni Telefon Talep Edebiliormuyum :D

Karub
27-02-2011, 16:36   |  #5  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

5800 ların hespinde var. Bu sizden kaynaklanmıyor...

Çağrı KARACIKLAR
27-02-2011, 17:02   |  #6  
Çağrı KARACIKLAR avatarı
Üye
75 mesaj

evet arkadaşlar mesela ben bu yazıyı 5800 dan yazıom xD bendede sol üst köşede vardı çözümü çok basit arka kapağı aç sorunlu bölgenin boşluğunu dolduracak kadar kağıt sıkıştır çözülür %100 çözülür o ses ekrandan deil arka kapaktan geliyor xDD servise boşa vermissin bütün 5800 larda bu sorun vardır. Ama çözümü çok kolay ;)

Karub
28-02-2011, 21:33   |  #7  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

O kağıt yöntemini sakın yapmayın !!! :)
Kağıt arka kapağı tutan dişlileri zorluyor. Kağıt orada kapağı zorluyor zarzor kapanıyor böyle oluncada sıkı oluyor. Ama ilerde gevşiyor daha kötü oluyor. Arka kapağı değiştirmiştim o zaman düzelmişti.
Gerçi neresi değişmediki benmkinin :D