6 harika Windows 8 aracı!

CHIP Online
08-12-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Muhtemelen pek çoğunuzun bilmediği, Windows 8'in kıyısında köşesinde kalan 6 araçla tanışın!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/6-harika-windows-8-araci_37376.html

Resimlerle: Windows 8'in tüm kurulum görüntüleri!

Windows 8, sade bir görünüme sahip ancak işletim sisteminin derinliklerine indiğinizde geniş bir yardımcı araç yelpazesi bulmak mümkün. Tamamen bedava olan bu yazılımlar, Windows 8'de yüklü olarak geliyor. İşte çoğumuzun atladığı 6 harika Windows 8 aracı.


Güvenilirlik geçmişi


Denetim masasında "güvenilirlik" kelimesini aratın ve sonuçlar arasından "Güvenilirlik geçmişini görüntüle"ye tıklayın.  Ekrana gelen etkileşimli grafikte bilgisayarınızın hangi zamanlar, hangi nedenle kilitlendiğini görebilirsiniz.


Güvenilirlik geçmişi sisteminize yüklediğiniz veya güncellediğiniz uygulamaları ve sürücüleri de kaydettiğinden, sisteminizi onarırken kullanabilirsiniz.


DirectX tanı


DXDiag, DirectX sorunlarını çözmenizde size yardımcı olabilecek bir tanı aracı. Araç ile ekran kartınız, görüntü arayüzü, grafik belleği, ses cihazı ve sürücüleriniz hakkında bilgi toplayabilirsiniz.


Ekran kalibrasyonu


Yeni aldığınız PC'nizin ekranındaki renkler aşırı derecede parlaksa, onu Windows 8'in sunduğu araçlarla kalibre edebilirsiniz. Giriş ekranında "Görüntü rengini ayarla" yazarak bu öğeyi bulun ve çalıştırın. Artık tüm yapmanız gereken, ekrandaki talimetleri izlemek.


Tüm Konu: 6 harika Windows 8 aracı!

Resimlerle: Windows 8'in tüm kurulum görüntüleri!

Kaynak: www.chip.com.tr