64-Bit yardim

Chromonos
28-10-2013, 19:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Oncelikle merhaba. (yanlis yere acmissam affola) 

Ben bilgisayarimin ram ini arttirmak istiyorum (8 gb olacak) fakat siz de biliyorsunuz ki 32 bit ile en fazla 3.25 GB kullanabiliyorum..Bilgisayarima ayni isletim sistemimin 64 bit'ini yuklemeli miyim? (oyunlar icin arttiracagim genel olarak ama bilgisayari da genel olarak etkiler ne de olsa.) 

Ve ben genel olarak muzik dinlerim,oyun oynarim,internette gezinirim,visual basic ile bir seyler yaparim.Ayni zamanda birden fazla islemi ayni anda hizli calistirmasini da onemserim.Simdi,ikinci olarak bir sey daha soracagim:Bu yaptiklarim icin Win7 ultimate yerine baska onerebileceginiz bir sey var mi? (bkz. home basic vb.)

İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 32-Bit

Sistem Ozellikleri:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ islemci (64 bit destegi var
2x2 GB DDR2 800 MHz Kingston RAM 
Nvidia GeForce 9600 GT 1 GB ekran karti  (ekran karti bilgisine gerek de olmayabilir tabii.Bu kadar sistem bilgisinin yeterli olacagini dusunuyorum.)

İnternet Tarayıcı: Google Chrome

Not:Aklima yeni bir soru daha geldi fakat cevaplama onceligi olarak ilk soruyu cevaplamanizi rica edecegim.Uzmanina Sorun kismina konu acamiyorum.Mesela burada "konu baslat" butonu orada yok.Neden acaba?

Son Düzenleme: Chromonos ~ 28 Ekim 2013 19:46
mhmt06
28-10-2013, 20:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

anakartın 64 bit destekliyorsa  tavsiyem win 7 pro.
ayrıca o sisteme  8 gb ramı bilinçli olarak alıyorsundur umarım. pek fazla işine yaramayacak.