7 ciler vistacılar xp ciler okuyun şunu

Mustafa Can
12-07-2009, 22:19   |  #1  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

Vistadan xp ye geçmek istiyorum (!!!)

bu mesajı binlerce defa gördünüz değil mi? ama ben göre göre bıktım gına geliyor artık ve şunu diyorum

vista Beğendim   >    xp Beğenmedim

bıktım burdan daha yeni bilgisayarını almış beyni temiz ve mutlu kullanıcılara vista kasıyor vs. vs. diyorsunuz sonra geliyorlar konu açıyorlar sizin yüzünüzden

bir benzetme yapalım:
pc: motoru olmayan bir araba
vista: ferrari motoru
xp: hacı murat motoru

pc: bu zamanlarda vista çalıştıran yani 1 ghz işlemci 512mb bellek ve 15 gb (ki vlite ile düşürebiliyorsunuz) yetiyor areo için ise dx 9 destekleyen ekran kartı var daha düşüğüne bu zamanda pc denemez

hacı murat motorlu ferrari :))) sizin yaptığınız bu dx 10 ekran karı alıyorsunuz xp de dx 9 yok ki

"Zaten güzelim vistayı kötüleye kötüleye artık microsoftu bile sevmez hale getirdiniz"

windows7 bile vistanın üstüne kurulduysa sebebi vardır yani

daha saysam 10 sayfa çıkar ama bukadar sizi xp nizle baş başa bırakıyorum

zaten ismi de smiley gibi XP

vistadan xp ye geçince bunlardan vazgeçiyorsunuz:

Furkan Okutan
12-07-2009, 22:49   |  #2  
Furkan Okutan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
689 mesaj
Alıntı: Mustafa Can  
 "Zaten güzelim vistayı kötüleye kötüleye artık microsoftu bile sevmez hale getirdiniz"
Sende şimdi XP yi kötüledin ne değişti?
Herkes hemen vistaya geçeyimmi dedi?

Son Düzenleme: Furkan Okutan ~ 12 Temmuz 2009 22:56
emre__
12-07-2009, 23:28   |  #3  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

valla ben ne xp ye geçerim ne win 7 ye vistadan memnunum hem memur emeklisinin çocuğunca işletim sistemi alcak para ne gezer :( saten 10 lira mı neydi yaptıkları zam...

Banned
12-07-2009, 23:31   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: emre__  
saten 10 lira mı neydi yaptıkları zam...
AlkışAlkış

ReFeRaNSs
12-07-2009, 23:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Ms vistayı övdü veya xp yi kötüledi diye kimseye bahşiş veya maaş bağlamadı herkesin kişisel görüşüne saygı gösterelim. Doğru olanı  söylemekle klavye tuşu aşınmaz.Ben kullanırım doğruyu görür söylerim, herkezin bilgisayarı bnmki kadr iyi olmaya bilr yada bnmki başkalarının ki kadr iyi olmayabilir. olacak diye bişieyde yok zaten kimse kimseye zorla onu bunu yap demiyor.isteyen kullanır istemeyen kullanmaz. Gerçekleri gizleyip üzerine 1 ton yalan basıp kötüyü sevdirmek te hoş bişey değil.

prison
12-07-2009, 23:43   |  #6  
Yıllanmış Üye
585 mesaj

kardeşim nedir bu saçmalık isteyen istediğini kullanır..ben xp kullanıyorum ve çok memnunum..sen vista kullanıyorsun çok memnunsun e bırak öyle kalsınniye saçma sapan konu açıyorsunki..yani çok gereksiz bence sen elma seversin başkası armut sever yani budur..kimin ne sevdiğine karışamazsın değilmi benim şahsi fikrim budur..saygılar.. 

ReFeRaNSs
12-07-2009, 23:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Sözünde yanlışlık yok ama şunu belirteyimki sen elmaın faydasını savunursun böyle böyle dir iyidir hoştur dersin bir başkasıda armutun faydasınından bahseder olay bu ikisinide yeyip yememek kullanıcıya kalmış bunu diyoruz.

fosfolipid
13-07-2009, 00:04   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

XP nin Vistadan daha hızlı ve performanslı bir sistem olduğunu düşünüyorum.Vista da kullandım ancak bazı oyun ve programlarda uyumluluk roblemi yaşadım.Zaten bu ayki chipde de yapılan testte xp nin vistadan üstün olduğunu görebiliriz.

Furkan Okutan
13-07-2009, 00:15   |  #9  
Furkan Okutan avatarı
Yıllanmış Üye
689 mesaj
Alıntı: fosfolipid  
XP nin Vistadan daha hızlı ve performanslı bir sistem olduğunu düşünüyorum.Vista da kullandım ancak bazı oyun ve programlarda uyumluluk roblemi yaşadım.Zaten bu ayki chipde de yapılan testte xp nin vistadan üstün olduğunu görebiliriz.
Beğendim

Mustafa@PC
13-07-2009, 01:23   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Herkes istediğini kullanmakta tabiki özgür. Ama kimse Vista yada Windows 7 daha iyi işletim sistemi derken varsayımlar üzerinden demiyor. Somut gerçek ve teknolojiler ışında deniyor...

ErKaN-23
13-07-2009, 09:26   |  #11  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

ya gözünü seveyim hacı muro hacı muro arkadaşlar hacı muro ile almanyaya  gittim ana bir baktımki ferrariden hızlı gitmişim bu nasıl hacı muro böyle benzetmemi olur pc özelliklerim altta yazılı istediiğim işletim sistemi de kaldırır bu pc de kral işletim sistemi kullanırım ama kullandığım xp lisanslı kusura bakmayın yeni işletim sistemine para vermem bunuda gittiği yere kadar kullanırım gayetde memnunum.

ya bide böyle saçma şeyler bu forumda çıkıyor adam vistaya para vermemeiştir hayatta kalkar bana vista kullan böyledir şöyledir diye anlatır yav işinize bakın beyler bizim şirket halen daha 22 makinada win98 kullanıyor geçen gün lafı oldu adam diyor şimdilk işimi görüyormu dedi gerçektende iş görüyor bitti o kadar

PcMaKeR
13-07-2009, 13:29   |  #12  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
afferim onlara.
sen çık doğan slx ile ferrari kıyasla gibi bir durum oluşmuş. Saçmalık xp ile vista nasıl karşılaştırılır ben anlamıyorum.

TuncaBozkurt
13-07-2009, 13:49   |  #13  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Açıkçası son zamanlarda dergi olarak CHIP'in çok iyi içeriğe sahip olduğunu düşünmüyorum. Hala yaptıkları testler iyi ama o kadar. Başka pek bir şey yok. XP-Vista karşılaştırmasını hatırladığım kadarıyla çok önce de yapmıştı. Eğer doğru hatırlıyorsam, yine kendini tekrar etmiş demek.

Bu arada Vista'daki uyumluluk sorununa bakalım. Eskilerden beri Windows uyumluluk modu içeriyor. İlgili dosyaya sağ tıklayın, Özellikler'e girin. Buradan bazı eski Windows sürümleri dahil birkaç işletim sisteminin uyumluluk moduyla çalıştırabilirsiniz.

tolter
13-07-2009, 13:52   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

sonuçta adamlar o kadar emek vermişler bir vista kolay yazılmıyor milyarlarca doların sonucu.kimse tek çırpıda kötü diyemez

Mustafa@PC
13-07-2009, 14:09   |  #15  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Stabilite ve güvenlik için adres Vista yada Windows 7. Daha önce cümlelerce ifade ettim nedenlerini şimdi sadece sonucu söylüyorum...