7600 rtm sürüm user acaunt aşılabiliyor

black_flood
15-09-2009, 22:42   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

başlıktaki gibi user acaunt control çok rahat aşılabiliyor ms her nekadar sadece beta ve rtm etkileniyor desede 7600 buildininde içine edilmiş bulunuluyor. bir başkasından aldığım dosyayı açmamlan çat user acaunt control disablet yazısıda patladı restart yazısında bekliyordu ne olduğunu anlayamadım zaten. virüsü herzaman kullandığım pandalar tanıyor ama wb sitesinde bu tip bir virüs tanımlaması yok. services.exe üzerindeki bir açıktan faydalanıyor zararlı kod. güvenlik duvarıda tam anlamı ile işe yaramıyor standart zone alarm uyarısı gibi services exe erişime açılsınmı uyarısı geliyor izin versenizde vermesenizde user acaunt control disable oluyor. kullanıcılar için şuan büyük bir sıkıntı şuan özelliklende şirketlerde kullanılacakolan nihai versiyon olduğunu bildiğimiz 7600 için.

eğer forum yöneticileri isterlerse dosyayı incelemek için upload ederek verebilirim. normalde upload edip verecektim ama meraklı arkadaşlar çok açmayın dediğim halde açıp muhakkak niye koyuyorsun virüs sistem çöktü gibi bir sürü zırvalama olacağı için koymuyorum. vista ortamında bu sıkıntı varmı yokmu test edilmedi ama daha önce test eden hackerlar vistada yok demişti sorun.

Kapalı Hesap (90304)
17-09-2009, 03:28   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
646 mesaj

ver bakalım nasılmış bu

--MaTaDoR--
17-09-2009, 04:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

pm den atarmsıın dosyayı merak ettım kurcalyalım bıraz

ufuk_35
17-09-2009, 05:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Ben de rica edebilir miyim? Zaten komple backuptan geri yacapacaktım vistayı. Önce bi buna bakayım vistada oluyo mu?

Recep Baltaş
17-09-2009, 09:36   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Öncelikle böyle bir yazı veya kaynak var mı? Yani bahsettiğin bu açığın özellikle 7600'de de etkili olduğuyla ilgili. İkincisi, dosyayı virüstotal'e yollayıp buraya link koyar mısın.