★FIFA 12 PC, Konsollarla Aynı Olacak!★

özkan_oktay
22-06-2011, 19:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2009


FIFA 12 PC, Konsollarla Tamamen Aynı Olacak !

Electronic ArtsFIFA 12'nin PC sürümünde yeni ve ödül kazanmış fizik motorları olan Player Impact Engine'i kullandıklarını açıkladı. İlk defa, FIFA'nın PS3 ve X360 versiyonları PC sürümü ile aynı motoru kullanarak benzer bir oynanış sunacak.

FIFA 12'nin yapımcısı Kaz Makita, bu açıklamayla birlikte PC oyuncuları için şunları söyledi: "Tüm PC oyuncularının beklediği an geldi, sonunda ödül kazanmış FIFA oynanışını istedikleri platformda tecrübe edebilecekler. PC'de de en kaliteli oynanışa, en derin oyun modlarına ve platform için geliştirilmiş en gerçekçi grafiklere sahip olacaklar. Tüm bunlara online servisimiz olan EA Sports Football Club'ı da ekleyebiliriz."

Player Impact Engine, gerçekçi fizik kuralları ile sahanın tüm alanlarındaki etkileşimi bire bir yansıtıyor. Motorun özelliklerinden Precision Dribbling topa dokunuşlarınızda dar alanlarda daha doğru hareket etmesine imkan tanıyor ve oyunu daha iyi kontrol etmenizi sağlıyor. Geliştirilen Tactical Defending, pozisyon almak ve oyuncunun yolunu kesmek gibi stratejik kararların topu kapmak kadar önemli bir değer kazanmasını sağlıyor. Pro Player Ingelligence ise yapay zeka tarafından kontrol edilen oyuncuların kendi özelliklerini bilerek ona göre davranmasını ve takım arkadaşlarının içerisinde bulundukları durumları analiz ederek ona göre hareket etmesini sağlıyor.

EA Sports Football Club ise sürekli yeni içeriklerle beslenerek canlı tutulan ve dünyanın dört bir yanından FIFA oyuncularına ev sahipliği yapan ücretsiz bir servis olarak öne çıkıyor. Rakiplerinizle veya arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı ve favori takımlarınızı destekleyerek diğerleriyle paylaşmanıza imkan tanıyor.

FIFA 12'nin kariyer modu ise hazırlık maçlarından final düdüğüne kadar gerçek dünyadaki futbol heyecanını yaşamanız için yenilenmiş. Maçları günü gününe takip ederken hissedeceğiniz gerçekçilik, hızlandırılmış ve kolaylaştırılmış yeni menü sistemi ile 500'den fazla resmi futbol klübü içeriyor. 

FIFA 12 PC, PS3, X360, Wii, PS2, 3DS, PSP, iPhone, iPad ve iPod Touch'a 30 Eylül 2011 tarihinde piyasaya çıkıyor. Oyunun PC sürümü EA'in yenilenen platformu Origin üzerinden de satışa çıkacak.


EA Sports, az önce yaptığı duyuru ile FIFA 12'nin beklenen PC versiyonunu tanıttı. Başlık olarak da Impact Engine'i PC'ye taşıyoruz diyerek PC oyuncularını oldukça heyecanlandıracak bir açıklama yaptı. Eminiz ki bütün PC oyuncuları bu anı bekliyor ve gelecek açıklamayı merak ediyordu.

EA'in duyurusuna göre, oyunun PC versiyonu ile konsol versiyonları arasında artık hiçbir fark olmayacak. Impact Engine, Precision Dribbling gibi yeni özellikler tamamıyla oyun içerisinde yer alacak ve muhtemelen grafikleri konsollardan daha yüksek çözünürlükte oyun oynama fırsatı sunacak. 

Cross-platform ile ilgili bir şey söylenmezken, şimdilik bu uzak bir ihtimal gibi duruyor. FIFA 12'nin PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PlayStation 2, Nintendo 3DS, PSP, iPhone, iPad ve iPod Touch platformları için tüm dünyada 30 Eylül'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

www.turkcespiker.com

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 22 Haziran 2011 19:20