A'dan Z'ye 3G'nin varisi LTE!

CHIP Online
13-12-2012, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bizim için çok uzakta olsa da, dünya LTE'ye geçti bile! Peki nedir bu LTE; ne işe yarar?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/a- ... risi-lte_37488.html

Resimlerle: Cep telefonlarında dev radyasyon testi!

LTE oyuna giriyor! Saniyede 100 Mbit'e varan hızla cep telefonu veya tabletle internette uçuyorsunuz. Ama LTE isminin arkasında ne var? Nerede kullanabilirsiniz? Hangi LTE cihazları öne çıkıyor? CHIP Online hepsini açıklıyor.


Henüz ülkemize gelmesine zaman olsa da, LTE teknolojisi Avrupa ve Amerika'da oldukça yaygın. Şu anda Almanya'da, kişi başına ortalama 1,4 cep telefonu sözleşmesi düşüyor. Almanya'daki mobil ağlar 114 milyondan fazla kayıtlı cep telefonunun yükü altında. Sürekli büyüyen veri açlığını dindirmek için bir çözüm bulunması gerekiyordu ve bu çözüm, "Long Term Evolution", yani kısaca LTE ile ortaya çıktı. Almanya, 2012'nin ilk çeyreğinden itibaren, daha çok büyük şehirlerde olsa da, LTE'den yararlanıyor.


LTE'ye, sadece mevcut ağların yükünün azaltılması için de olsa acil olarak ihtiyaç duyulduğu açık. Peki, Yüksek Hızlı-İnternet müşterisi için neler getirmekte? Sık sık 4G olarak da tanımlanan kablosuz veri aktarımı, internette gezinim hızı konusunda birçok olanak sunmakta; bununla birlikte belirli zayıflıkları da bulunmakta. 


Tüm Konu: A'dan Z'ye 3G'nin varisi LTE!

Resimlerle: Cep telefonlarında dev radyasyon testi!

Kaynak: www.chip.com.tr