AC Realtek ses

petrolium
03-05-2007, 21:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkadaşlar selam.Ben bir 5+1 ses sistemi ve creativ 5+1 ses kartı aldım.Aslında ses kartına gerek yokmuş ama bunu  daha sonra farkettim.Şimdi creative ses kartını kullandığım zaman kablosuz  kulaklıkığmı kullanamadığım için anakatonboard ses kartımı kullanmak istedim.Creative ses kartını kaldırdım ancak anakartın ses kartı sürücüsünü bir türlü yükleyemiyorum.Yükleme yaptıktan sonra "Driver not faund.Reboot your system,an run this  setup again" uyarısını veriyor.BİOS ayarıda enable vaziyette.Sorun ne olabilir acaba.

ASUS K8-V-X
AC Realtek 97
AMD Atlon

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 03 Mayıs 2007 22:34
jeomania
04-05-2007, 13:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

onboard sesi biostan disable et , creative ses kartını geri tak , ayarlarından 4+1 i seç , kartın 1. çıkışına ses sistemini , 2. çıkışına kulaklığını takabilirsin.
son olarak creative nin programından hoparlor ayarlarından stereo surraund u seçtinmi olay bitmiştir

petrolium
04-05-2007, 17:59   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

arkadaş ilgin için teşekkür.Anladığım kadarıyla sen 5+1 den vazgeçip 4+1 mi olara kullan diyorsun dediğinizi hiç denememiştim kulaklık kablosuz inşallah faydası olur deneyecem.Yalnız kartın 4 çıkışı var en sondakinin mikrofon olduğunu biliyorum soldan 2. sıradakine takarsam herhalde dediğiniz 2. bu olsa gerek bir deneyecem olmazsa 3.deneyecem sonucuda bildirecem saygılar

petrolium
05-05-2007, 00:39   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

denedim oldu yalnız steroda ses parazitli diğer biçimde çalıyorum o şekildede ses çok yüksek değil bu kulaklık performansını artırmak mümkünmü acaba.Herşeye rağmen yardımların için teşekkürler

jeomania
05-05-2007, 01:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

aslında cerative nin ses kartları müzik için iyi kartlar değiller ama şunları deneyebilirsin;
hoparlor sisteminle kulaklığı taktığın yerleri değiştir,
denetim masasında device control var orda sampling rate ve bit hızlarını kurcala,
creative ses kartları tizleri aşırı derecede inceltir bassları ise boğar onun için uygun equalizer ayarlarına baya kafa yorman gerekir. belkide kablosuz kulaklık bu nedenle yeterli gelmiyordur. (kablosuz kullanmadığım için bilemiyorum nasıl olduğunu.)
ama diğer hoparlor sisteminde ses normal çıkıyorsa bi sorun yok demektir.
sen aslında temiz bir format çeksen ve ses driverlerini creativenin orjinal cdsinden yüklesen de düzelebilir

petrolium
05-05-2007, 13:35   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

esasında bu format işinde hakılısın en iyisi öyle yapmak bütün yardımların için çok teşekkür ederim

jeomania
05-05-2007, 21:14   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

bişe değil kardeş.. format atmadan önce mutlaka anakartın ses chipsetinin biosta disable olduğuna emin ol..
formattan sonra da creativenin driverlerini windowsa değilde (yeni donanın bulundu sihirbazı çıkarsa iptal et) cdden ileri ileri diyerek ve full kurulumları seçerek kur. kolay gelsin