Access te tablodan kayıt çağırma

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
greywolfcu
19-10-2005, 08:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

mehaba arkadaşlar
Ben acceste bir tablodaki bilgileri başka bir tablo üzerinde açılan kutu aracılığıyla seçerek o tabloya aktarmak istiyorum. ama 1 sütundakini seçerek bireden fazla sütüna ait bilgilerin otomatik olarak yansımasını istiyorum. bir türlü beceremedim. Microsoft Türkiye ile görüştüm. çözüm bulamadılar. Yardımcı olursanız sevinirim.

hkardelen
03-11-2005, 00:00   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

Mrb, Sorunuzu biraz daha somutlaştırırsanız belki yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar...

greywolfcu
09-11-2005, 08:42   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tam olarak yapmak istediğim şeyi anlatayım.
şimdi mesela benim bir stok tablom var diyelim bu tablodada doğal olarak birden çok kayıt mevcut. bu kayıtları ana anahtardan faydalanarak. başka bir tabloda stok tablosununn ana anahtarını  açılan kutu içerisisnden seçtiğimde. o ana anahtarla saklanan diğer bilgiler bu tabloadaki ilgili alanlara otomatik olarak yansısın. yalnız burada başka birşey daha var. bu kayıtları alt alta mesela 10 satırada yansıtmak istiyorum. her satırda açılan kutudan seçtiğim bilgi kaynağındaki bilgileri o satırdaki ilgili alanlara yansıtmak istiyorum. birinci satır oluyor. ama diğerleri her nedense olmuyor. bir türlü. yardımlarınızı rica ediyorum.

hacker_382
13-11-2005, 21:07   |  #4  
Yeni Üye
38 mesaj

bayagı karısık bir sorun bir deneme yapayım bakalım nasıl olmuyor...

greywolfcu
14-11-2005, 14:06   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

yukarıda yazmış olduğum sorunu çözebilecek babayiğit bir arkadaş yokmu ya. bu soruyu microsoft türkiye ye sordum onlarda çözemediler. ama visual basic kodları yardımıyla çözülmesi gerek diye düşünüyorum.