Acemi dolandırıcılara bir darbe de MS'tan

CHIP Online
17-06-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Büyük bir dolandırıcılık çabası yanlış hesap yüzünden ters gitti, üstelik bir de MS'u çok kızdırdı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/acem ... e-ms-tan_13387.html

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

İnternet kolay yoldan para kazanmak isteyenlerle dolu. Ne yazık ki bu insanların çoğu hedefledikleri parayı dolandırıcılık yoluyla kazanma peşindeler. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkartılan bir çete, bilgisayarlardan kendi sitelerindeki reklamlara kendileri tıklayarak zengin olma hayali kuruyordu. Binlerce farklı IP adresi değiştirerek reklamlara tıklayan dolandırıcıların planları ise ters gitti. Reklamlara tıklandığı için sitelerinin reklam hesaplarındaki kazanç arttı ama reklamlara tıklama esnasında sitelerinde oluşan internet trafiği faturası kazançlarının üzerine çıktı ve zarar ettiler.

Daha kötüsü reklamların yayınlanmasında aracılık yapan Microsoft bu dolandırıcılık çabasına çok kızdı ve olayı gerçekleştiren üç kişiyi mahkemeye verdi. Microsoft, reklam verenlerin artan şikayetleri nedeniyle olayı uzun süredir araştırıyordu. Dolandırıcılar yol açtıkları zararlar nedeniyle 750 bin dolardan az olmamak üzere para cezası ile yargılanacaklar.


Tüm konu: Acemi dolandırıcılara bir darbe de MS'tan

İzleyin: Microsoft'un yeni arama motoru

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce internet üzerinde dolandırıcılık tamamen engellenebilir mi?

Stoch
25-04-2010, 21:59   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2009

Engellenemez . Bu kadar bilinçsiz kullanıcı olduğu sürece engellenemez . Bir pop-up mesajındaki green-card kazandınız . Tebrikler! in malware olduğunu bilmezler ise engellenemez . Tek yol bilinçlenmek !