Acer 6530G bios yanlış yükleme anakart çökmesi

omererduran
26-11-2013, 21:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar merhaba; Acer 6530G laptop'ım var(dı). Kendi kendime bios güncellemesi falan yaptım , bir iki gün sonra bilgisayar kapandı ve bidaha açılmadı(Bunun benim yaptığım güncelleme sonucunda olup olmadığını bilmiyorum). Şarj kablosu taktığımda şarj olduğunu gösteren ışık yanıyordu ama power tuşuna bastığım zaman herhangi bir değişiklik veya tepki yoktu. Tuşla ilgili bir problem vardır diye düşünüyordum, servise verdim anakart bitmiş 1180 TL'ye orjinali getirip değiştirebiliriz ama ondan sonra da farklı sorunlar devam edebilir garanti vermiyoruz dediler. Böyle bir şey söz konusu olamaz tabiki yenisini almam daha mantıklı. Bir de anakartın yandığına inanmıyorum (yada inanmak istemiyorum da diyebilirim) Acer yetkili servisi hakkındaki olumsuz geribildirimleri çoğu kişi görmüştür. Sanki işin kolayına kaçmak için anakart bitmiş değiştirilmesi gerekiyor dediler gibi geldi.  Çeşitli yerlerden yanlış bios yükleme sonucu anakart kurtarma vb yazılar okudum ama bu işlerde yeniyim. Forumdaki bilgili arkadaşlarla beyin fırtınası yapmak istedim , bilgisayarımı kurtaramasam da her türlü bilgiye açığım . Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Son Düzenleme: omererduran ~ 26 Kasım 2013 21:12