acer apire amdl 1350 model bilgisayar

HPQ-User
23-03-2009, 12:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hoca sormuş:
bilgisayar çalışırken kendiliğinde kapanıyor öyleki bazen kilitleniyor en sonunda bataryayı çıkartıp yeniden takmak suretiyle kapatıp açabiliyorum, güvenli modda açın diye ekrana yazı geliyor bu sorunla birdaha karşılaşırsanız sistem sağlayıcınıca başvurun diyor kendimiz format atmayı denedik ama format cd lerini takaınca hiç zaman olmadan cd atlıyor yani onuda yapamıyoruz arızayı nasıl gidereblirim servislere götürsem ne ücrete çıkabilir ilginize teşekkürle cevabınızı bekliyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2004 yılnda aldığım laptop bilgisayar

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB5; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; Seekmo 10.0.431.0)

Mustafa@PC
23-03-2009, 12:52   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

bilgisayarınızda donanımsal bişeylerde olabilir yazlımsal da eğer yazılımsal sa biligsayarınızı güvenli modda açın güvenli modda açmak için bilgisayar açılırken f8 tuşuna basılı tutun bir liste çıkıcak ordan güvenli modu açın(adminstartor olarak oturum açın)açın güvenli modda biligsarınızı antivrüsle taratın benim tavsiyem "antivir" ve "combofix"...daha sonra xp cd nizi takın başlat<çalıştır<sfc /scannnow yazın enterlayın("sfc" ile /scannow araında bir boşluk var..) bu işlem bittikten sonra başlat<çalıştır<chkdsk yazın enterlayın...
ve bilgisayrı restart lamak suretiyle anormal modda açın ..bunlar fayda etmesse format gerekir ayrıntılı format için  :: buraya bakabilirsiniz...
sorun donanımsal ise servise ben çok büyük bi masrafın çıkacağını zannetmem

Gallopper1
23-03-2009, 13:00   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Bilgisayarın markası ne ve nereden aldınıoz acaba benim bir arkadaşım teknosadan 2004 yada 2005 yılında bir hp notebook almıştı ve arızalı çıktı sıfır bilgisayar 3 4 kere servise gitti hiçbirşey yok dediler sonra arkadaşım mahkemeye verdi..
;Bilirkişi tarafından incelendi ve gerçekten sorun olduğu ortaya çıktı..Fabrikasyon bir hata olabilir benimkisi sadece bir fikir...
Lütfen yanlış anlaşılmasın Hiç kimseyi kötüleme maksadında da değilim ..Saygılarımla..