Acer crystal eye web cam video çekimi menüsü yok!

niksarro
22-04-2009, 15:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Model: Acer Aspire 6930G- Dizüstü (2008/12. ayda alındı)
İşletim Sistemi:Windows Vista
Tarayıcı: IE

Web cam girildiğinde herhangi bir rec ya da video çekim işareti olmadığından kendi video çekimini yapamıyorum. Ayrıca, cam fig. ayarları otomatik yapılmış ama cam kumanda bölümü renk olarak mat ve mouse ile hiç ayar yapılamıyor. Ekran sanki donuk yani aktif değil gibi. Bu sorunu nasıl çözerim. Acer dan yardımcı bir program mı yüklemeliyim ya da önereceğiz kullanımı kolay bir web cam programımı(Acer uyumlu)yüklemeliyim. Acil yardım lütfen. İşlerim için çok gerekli

Teşekkürler.

Tolunay Niksarlıoğlu

Önemli not: Kamera sadece anlık foto çekebiliyor.

Kaya Erdoğdu
22-04-2009, 16:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

bendede acer marka notebook war dediğiniz gibi sadece anlık foto çekiyo video kaydı yokk renk ayarlarıyla ilgili www.notebook.gen.tr ' den modelinize uygun webcam driver'ini indirip kurabilirsiniz...

niksarro
29-04-2009, 13:47   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Video kaydına ilişkin işaret yok. Ama video kumanda bölümü var, ekranıda donuk ve mouse ile ayar yapılamıyor. Peki acerın kendi web cam güncelleme programını dediğiniz sitede bulabilir miyim? Yani aynı crystal eye web cam kullanabilir miyim. Zira model yeni,2008 Acer Aspire 6930 G. Mutlaka video çekim opsiyonu olmalı diye düşünüyorum.

Lütfen uzman arkadaşlar yardımınızı rica ediyorum.

Süleyman.
29-04-2009, 15:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
niksarro
Video kaydına ilişkin işaret yok. Ama video kumanda bölümü var, ekranıda donuk ve mouse ile ayar yapılamıyor. Peki acerın kendi web cam güncelleme programını dediğiniz sitede bulabilir miyim? Yani aynı crystal eye web cam kullanabilir miyim. Zira model yeni,2008 Acer Aspire 6930 G. Mutlaka video çekim opsiyonu olmalı diye düşünüyorum.
Eğer video kumanda bölümü kilitliyse video kayıt desteği olmayabilir. En sağlıklı bilgiyi müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Orayı aramanızı öneririm. Web kamera sürücüsünün sisteminize uygun olanını buradan indirebilirsiniz:

buralardayeniyim
31-10-2013, 20:05   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

ya benim skype msn gibi çeşitli uygulamalarda görebiliyorum kullanabiliyorum ama offline olarak kendimi göremiyorum yani masaüstündeki bi microsoft uygulamasını tıklatarak kendi kendimi göremiyorum  model 6930g aspire ACER