Acı gerçek: Ucuza üretmek güzel ama...

CHIP Online
22-08-2010, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Teknoloji devleri ucuz üretim yapmak için yarışırken bakın bu durum bize ve çevremize nasıl yansıyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/aci- ... uzel-ama_21758.html

Resimlerle: Donanım dünyasının en büyük 10 hayal kırıklığı

Özellikle son 15 yılda teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlemesiyle birlikte insanlığın hayatı da baştan sona değişmiş durumda... Cep telefonlarının geliştirilmesiyle mobil görüşme yapabilme imkanı, daha sonraki yıllar fotoğraf makinelerini, radyoları ve hatta interneti de cep telefonlarına dahil edecekti.

Şüphesiz bu saydıklarımızın artık hiçbir "mucizevi" özelliği bulunmuyor; zira bugün için yine cep telefonlarından yola çıkacak olursak, kamerası olan bir telefon isteyen kullanıcı, artık çok daha fazlasını aramaktadır. Aynı sektörde bulunan diğer firmalarla fiyat ve kalite kıyaslaması yapan kullanıcı, kendisi için en iyisini aramaktadır.

Ancak bu cihazlara sahip olurken kullanıcıların genel olarak göz ardı ettiği önemli bir husus var. Tahmin edeceğiniz üzere, kullanıcılar kalite ararken, bir yandan da bu kaliteli ürünü ucuza getirmek niyetinde. Aynı durum elbette bu ürünleri geliştiren teknoloji firmaları için de geçerli ve bu şirketler, ürünleri olabildiğince ucuza üreterek kârını arttırmaya çalışmakta. Ancak ucuza mâl olan bu cihazların arkaplanında kalan ve yürek burkan olaylar var.


Tüm konu: Acı gerçek: Ucuza üretmek güzel ama...

Resimlerle: Donanım dünyasının en büyük 10 hayal kırıklığı


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu sorunların üstesinden gelebilmek için neler yapmak gerekiyor?