Acil.Bilgisayar gidiyor.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Sage
12-04-2004, 23:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Yahu bir el atın gerçekten delirmek üzereyim. Hiç bir şekilde gelişme alamıyorum. Atıcam camdan aşağı kendimle beraber. Sorunlara geçiyorum.
Driver_irql_less_or_not_equal
İşlemcinin 70!! derecelere vurması.
Warning!Psu clock fails previously(devamını hatırlamıyorum)
Kasam şuan açık ve ekstradan bir kasa fanı aldım. Artık delirecem dayanamıyorum yahu.
Aletim:
AMD Athlon 2600+ XP
Epox VIA KT400
512MB DDR333
128MB S-Media GforceFx5900
40GB 5400Rpm quantom fireball
52X LG Cdrom
Modem ve Ethernet kartı.
300Wattlık PSU
Ekstradan bir kasa fanı.
MAST kasa
Windows Xp Home Edition+SP1(Full updateli)

Gerçekten bir çözüm bulun artık. Ben delirecem. Adam akıllı bilgisayar topladım derken milyonlarca sorun çıktı nedir bu olay? OFfff OFFFFFF

unforgiven
13-04-2004, 00:45   |  #2  
Yeni Üye
25 mesaj

ram slotunu değiştirmeyi denedin mi ?

bir de sıcaklık sorunu bios update ile düzelebilir bir dene.

gokhantutar83
14-04-2004, 17:07   |  #3  
Yeni Üye
48 mesaj

o işlemciler normaldede çok ısınır.fanı sök altındaki iletken pasta özelliğini yitirmiştir büyük olasılıkla.yeni pastayla sıkıca oturt yerine.ayrıca işlemci fanında sorun varmı kontrol et.dönüş hızı yeterlimi.sisoft sandra ile bu hıza bakabilirsin.biostan işlemci özelliklerine gir yada biosu default yap.yazanları tam olarak görebilirsem yardımcı olabilirim.kolay gelsin...

gunaysay
17-04-2004, 17:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
716 mesaj

o sorun sanırım ram den kaynaklanıyo biostan bi bak ram normalden daha hızlımı çalışıyo
ayarları ultra da fast yada normale getir öle dene

OnurIsIklar
20-04-2004, 11:04   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

Yazımın basında belırtmek ısterım uzgunum ama via chipset lı makına akıllı toplanmısh bır makına degıldır ozelıkle amd de neyse saten onemli olan alınmıh malı yargılamak degıl cozum bulmak işlemcinin carpanlarını konturol et 166*12 yapman lazım veya 12.5 eger 200 ıle carparsan yuksek ısılara cıkarsın amd ıslemcı fanın altında ısole edıcı bır sıvı yoktur onun yerıne bakır alasımlı madde vardır bakır alasımlı parcanın ıslemcı yuzeyıne tam oturduguna dıkkat et bırde bıostan tolerans dedıgımız olay var %5 %10 gibi o degerı kapat bırde bu sekılde dene eger ısı hala degısmıor ıse anakartını nf2 2se chıpsetlı bır anakart ıle degıstır ekran kartın (nvidia) onerı olarakta asus tavsıye ederım ıyı gunler