ACİL CEVAP

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
parlayanasker
03-01-2005, 20:59   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

slmsGülümseme
arkadaşlar ben galiba bihalt yedimÜzgün.geçen gün ekran kartının üstündeki ramlara piyasadan aldığım soğutucuları taktım.neyse herşey yolunda gidiyodu,bakır iletken yapıştırıcılarla soğutucuları üzerine sabitledikten bir müddet sonra performans düştüğünü farkettim yada bana öyle geliyo!!şimdi bikaç sorum war!
1-bakır iletken yapıştırıcıların kısa devre yapma gibi bir riski warmı?çünkü ramlarin bacaklarına değdi.hani kısa devre flan olmamıştır dimi???
2-peki ya soğutucuların ram bacaklarına değdiği taktirde kısa devre yapma gibi bir riski warmı!!!???bu soğutucular iletken mi??? yalıtkan mı???(elektrik olarak)
3-Hadi bir şekilde kısa devre oldu diyelim.bu ekran kartının tamamen bozulmasına neden olurmu yoksa sadece kısa devre olan ram mi iptal olur???öyle bir durum warsa nasıl anlarım?bilgisayar açılırken hala 128 mb yazıyo we windowsta!!!zati benimkide 128 mb.
bu kadar soruyu zahmet olmassa cevap verin,ayrıca çok soru sorduysam beni uyarın!!!nolur cevap!!!

jaina
03-01-2005, 23:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

eger performansin düsüp düsmedigine bakmak istiyorsan bi bench programi 3dmark2003  yaptir
ekran kartini söyle burdna bizde gelmesi gereken sisteme dayali ortalama bir puan söyleyelim.

o zmn belli olabilir belki.

Recep Baltaş
03-01-2005, 23:37   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
alıntı:
Gönderen : parlayanasker

slmsGülümseme
arkadaşlar ben galiba bihalt yedimÜzgün.geçen gün ekran kartının üstündeki ramlara piyasadan aldığım soğutucuları taktım.neyse herşey yolunda gidiyodu,bakır iletken yapıştırıcılarla soğutucuları üzerine sabitledikten bir müddet sonra performans düştüğünü farkettim yada bana öyle geliyo!!şimdi bikaç sorum war!
1-bakır iletken yapıştırıcıların kısa devre yapma gibi bir riski warmı?çünkü ramlarin bacaklarına değdi.hani kısa devre flan olmamıştır dimi???
2-peki ya soğutucuların ram bacaklarına değdiği taktirde kısa devre yapma gibi bir riski warmı!!!???bu soğutucular iletken mi??? yalıtkan mı???(elektrik olarak)
3-Hadi bir şekilde kısa devre oldu diyelim.bu ekran kartının tamamen bozulmasına neden olurmu yoksa sadece kısa devre olan ram mi iptal olur???öyle bir durum warsa nasıl anlarım?bilgisayar açılırken hala 128 mb yazıyo we windowsta!!!zati benimkide 128 mb.
bu kadar soruyu zahmet olmassa cevap verin,ayrıca çok soru sorduysam beni uyarın!!!nolur cevap!!!

Öncelikle şunu bil bakır en iyi elektrik ileten maddelerden biridir.İkincisi bence sana öyle gelmiş eğer kısa devere olsaydı sen buraya bu mesajı yazmak yerine yenisini almak için fiyat arardın.

Soğutucular iletken olabilir çünkü bakır çok iletken dediğim gibi.Eğer sıvı soğutuculardan bahsediyorsan onlarda aynı bence çünkü onlarda sıvı var ve sıvı çok iyi iletir.

Ekran kartın sağlam kısa devre olsaydı kullanamazdın.Zaten PC parçaları o kadar hassastırki İnsan vücudundaki statik elektrikten bile bozulabilirler.

SORUN YOK (bence)

daha çok soru soranlar var.Hiç önemi yok biz buraya niye geldik.Görevimiz.

Son Düzenleme: Recep Baltaş ~ 03 Ocak 2005 23:40
Kansav
10-01-2005, 16:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
521 mesaj
alıntı:
Gönderen : parlayanasker

slmsGülümseme

Ekran kartını overlock etmediysen neden soğutucu yapıştırdın üstüne anlayamadım.Yani bunu tasarlayan mühendisler bunu hesaplayamamışlar mı? Overlock yapmadıktan sonra sisteme extra soğutucu takmak,powerdan extra güç çekmek demektir ve hiç bir gereği yoktur.Overlock yapmak içinde en az 400W iyi bir power almak gerekir.Tavsiyem en kısa zamanda o soğutucuları çıkar.Ekran kartını sök ve tinerle iyice temizle.Sistem eskisi gibi çalışacaktır.

Banned
11-01-2005, 18:10   |  #5  
Banlandı
1,157 mesaj

Yapıştırıcılar genelde iletken olmazlar.Yani bence sorun yok.Ayrıca kısa devre etseydi o kartı çalıştıramazdın...Bence donanımsal değil,yazılımsal bir sorun var...