acil yardım 30 dakikam var

sercan1414
24-09-2009, 20:12   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

arkadaşlar ben pc ye format atmadan önce butun programları sildim ve format attım pc kasıyor ati yüklenmiyor xp lütfen yardım bi çare

ufuk_35
24-09-2009, 20:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Niye sildiniz programları pek anlayamadım. Daha detaylı anlatırsanız iyi olur.
Belli ki ekran kartı sürücüsünü kurunca geçecek. Ancak .net 2.0 da gerekir, eksik olan bu sanırım.

sercan1414
24-09-2009, 20:31   |  #3  
OP Yeni Üye
27 mesaj

saol abi

sercan1414
24-09-2009, 20:37   |  #4  
OP Yeni Üye
27 mesaj

yha önecden hepsini program kaldırdan kaldır dedim pc yavaşladı format attım yine  düzelmedi atide yüklenmedi

OSMAN BAĞÇEVAN
25-09-2009, 08:01   |  #5  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

ekran kartınızı tam olarak yazarsanız bizde bakalım ?
örnek : ati radeon hd2400 gibi

açılışı yavaşsa , açılışta ki çoğuprogramlarıkaldırın..masaüstünüz,temiz bir masüstü olsun..çok simgeolmasın..çoğugereksiz programıdakaldırırsanız  hızlı açılır..

eğer sisteminizde bir yavaşlık varsa

1,casus  yazılımlar ve virüsler
https://www.chip.com.tr/blog/pire ... EMiZLENiR_1361.html
2,işlemcinin çok ısınması
son nesil işlemcilerin hızı oldukça iyi oldukları için ,  ısınma yapabiliyor..
yeni nesil anakartlar sayesinde Bios un aracılığıyla  işlemcinizin ısısına bakabiliyorsunuz..
busorunabirnebzede olsa fanlarınızıtemizleyerekkatkısağlayabilirsiniz..fanlarıtemizlemek hembilgisayarınızınsessizçalışmasına hemde işlemcinizefaydası olacaktır..
ısı kontrolünü sağlayan programlar : cpu monitor software

3, hafıza (ram ) sorunları

4,sabit disk sorunları

5,bios ayarları ve windows hizmetleri
yavaşlamasorununbiosayarlarıolması belki yanlış ama biosayarlarınızıdüzenleyereksisteminziinperformansınınartmasınısağlayabilirsiniz..bunun içinanakartınızınözellikleriniokumak sonrada üst seviyelerini öğrendiktensonra bunu biosdayapaiblirsiniz..herbios farklı olduğu için malesefşunu şöleyaparsanızsorun düzelirdiyemeyeceğim..

bilgisayar çok hizmetler vardır..çoğu nu da kullanmayız :)
bilgisayarıma sağ tıklayıp , yönet hizmetler e tıkladığımız da buradan istediğiniz ayarı yapabilirsiniz..

6,sizden habersiz çalışan uygulamalar

7, kaçak işlemler
görev yöneticinden sonlandırabilirsiniz..

8, disk birleştiriciyi en son ne zaman çalıştırdınız ?
diskbirleştirici,sisteminizedosyaeklendikçe,silindikçe , yerdeğiştirdiğinizde  , sabitdiskinizdeboşluklarıoluşur.yanikalıntıları..siz bu dosyalarıbulurken,çalıştırırken  ,sisteminiz budosyaları farklı yerdenbulupvegetircektir..bölece desisteminizyavaşlayacaktır..

diskbirleştiriciyiçalıştırmakiçin, çalıştıracağınız sürücüye(C,D )sağtıklayın ,özellikler , araçlar, diskbirleştir e tıklayın ve işlemibaşlatın..

bunundışındaCsürücüsündeözel dosyalarınızı ,kişisel dosyalarınızıtutmayın..varsaD ,E ,sürücüsüne taşıyın..bununfaydalı yanı davar..sisteminizçöktüğündeCsürücüsünü silip , tekraryüklersiniz..busaye dede özel,kişiseldosyalarınızı bir şey olmaz !...

serkanruzgar
29-11-2009, 00:03   |  #6  
Yeni Üye
30 mesaj

sen bide formatı nasıl atıyosun hardiski komle sil yane win kurarken yükselt deme yeni kurulum diyeceksin hdd bölüğmüne gelişnce silip tekrardan bölüm çacaksın eğer kasanın içinde bi kurcalama yapmadıysan donma yapmaz son olarak ekran kartının fanı çalışıyomu ona bi bak

Semih Özyurt
29-11-2009, 00:15   |  #7  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum sen sakın ha windows üstüne windows kurmuş olmayasın çünkü 0 kurulum yapsan bile kasma olmaması lazım

sercan1414
29-11-2009, 00:18   |  #8  
OP Yeni Üye
27 mesaj

sp3 yükledim ati yüklenmiyor anlamadım gitti

Semih Özyurt
29-11-2009, 00:20   |  #9  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj