acil yardım (cpu ısınması)

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
tezcanibrahim
11-01-2005, 20:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

selam arkadaslar makinam kiltlenip duruyor. EASY TUNE4 kurdum cpu nun fanın çalışmadığını soyledi ama fan çalışıyor söküp yine taktım ama sorun yine devam ediyor. yardımcı olursanız sevinirim
simdiden tesekkür[V]

UUguRR
12-01-2005, 21:56   |  #2  
Yeni Üye
27 mesaj

anakartın gigabyte mı
benim bildiğim easy tune gigabyte a ait bi program
eğer onda sorun yoksa demek ki fan dönüyo o zaman muhtemelen boardda sorun vardır hani fan dönmüyo filan diyo ya o açıdan tabi yine de araştırmakta fayda vardır

SlimShady
17-01-2005, 16:12   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

Isınmadan dolayı makina kiletlenicegini zannetmiyorum
cpu derecesine baktınmı hic Cpu ne biraz bilgi versen iyi olurdu

jaina
17-01-2005, 22:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

bilgisayarin yan panelini aç, eger dönüyorsa gerekli hizda sorun başka demektir
biosdan işlemci sicakligina bak.

ancak kilitlenmeler kötü power supple vede ramlerdende kaynakalabilir.

hdoguc
11-06-2005, 15:18   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

kullandığın cpu, GülümsemeGülümsemeram, anakart, ekan kartı ve kasa modelini gönderirsen sevinirim.

Son Düzenleme: hdoguc ~ 11 Haziran 2005 15:19
Banned
11-06-2005, 16:55   |  #6  
Banlandı
1,157 mesaj

Üzerinden 5 ay geçmiş konuyu yeniden canlandırmayın lütfen...

bonanza_90
26-06-2005, 13:32   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaslar benim bilgisayarımda p4 30 box islemci gigabite 1000mk i865 pe anakarta sahip bilgsayarım asırı ısınıyor ve özellikle islemciçalışması gerektiren islemler mesela oyun oynama gibi durumlarda 16 dk da elektriği keserek kendini kapıyor.su an  bilgisayarıma celeron 2.4 islemci taktım ve gene ısınma olmasına rağmen ısınma sabit kalıyor ve bilgisayar kendini kapamıyor.bunun sebebi ne olabilir bios ayarları bu kapanmayı yapabilirmi zira bu olaydan önce bilgisayarıma bir virüs bulasmıs ve açıp kapadığımda "disk boot failure ve insert sistem disk and pres enter" yazısı çıkmıstı. ve bilgisayara format atamamıstık. biosun pilini takıp çıkarttık ama gene olmadı. gene format atamadık bende servise gönderdim. ve onnlaryaptılar. ancak bu seferde bilgisayar kapanmaya basladı. ve ikinci bir problemde bazen masa üstündeki simgelere tek tıklama ile belki 20 tane aynı sayfadan açılıyor. mesela bilgisayarıma tek tıklıyorum ve 20 30 tane bilgisayarım açılıyor. mauseda herhangi bir problem yok.simdi lütfen bana yardım edin ya. bunun sebebi nedir bilgisayarım neden kapanıyor kenid kendine. islemciden olduğu kanaatindeyim.çünkü islemciyi değistirdim ve artık kapanma olmuyor. ancak bu aynı sayfanın 20 defa üst üste açılması bazen gene yapıyor. isin aslı böyle olunce reset atmakta çare olmuyor.fanım çalışıyor ve ikihce bir fan taktım 20 dolarlık gene ısınıyor bilgisayar ve kapanıyor .bunun için ne yapmam gerekir. bir bilgisayarın 15 dk da kendini kapaması normal mi sizce problem nerde olabilir islemcimi anakartmı biosmu.