acil yardım kasa şuan açık

Banned
04-05-2012, 12:13   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
180 mesaj

bu sanırım işlemci...

bu soğutucu üstündeki fan içeri mi hava üflücek dışarı mı? acil yardım

http://f1205.hizliresim.com/x/4/58z9m.jpg

bide macun sürdükten sonra ne kadar süre bekletip açmam lazım?

Kapalı Hesap (203105)
04-05-2012, 12:51   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

o işlemci soğutucusudur ve fan aliminyum soğutucuya doğru üflemesi gerekli  macun u çık sürmeyin ince bir tabaka sürün ve soğutucu bloğun tam oturduğuna emin olun hemen açın bişey olmaz ama açtıkdan sonra sıcaklık değerlerine bi bakın

Banned
04-05-2012, 13:01   |  #3  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
180 mesaj
Alıntı: glscgn  
o işlemci soğutucusudur ve fan aliminyum soğutucuya doğru üflemesi gerekli  macun u çık sürmeyin ince bir tabaka sürün ve soğutucu bloğun tam oturduğuna emin olun hemen açın bişey olmaz ama açtıkdan sonra sıcaklık değerlerine bi bakı
Ben geçen sefer açıp temizlediğimde İŞLEMCİyi EKRAN KARTI sanıp temizlemişim :D Acemilik işte ne yaparsın.

Benim ekran kartı o kadar dandik ki ben öyle küçük bir şey olcağını tahmin etmedim.

Zira geçen sefer temizlik yaptığımda sadece işlemciyi söküp yapmıştım. Dolayısıyla da ekran kartı sıcaklığı değişmemiş ve CPU sıcaklıklarıda tavan yapmıştı.

Bugün tekrar açtım gittim macun aldım. Bi baktım orda bir kart var önünde ki minicik FAN dönmüyor. Yavrucak toz içinde kalmış. Aldım güzelce temizledim. Üstündeki etiketi yırtıp küçük delikten 1 damla ayçiçek yağı damlattım :D sonra Ekran kartı,işlemci ve üstünde FOXCONN yazan bir soğutucuyu söküp hepsine macun sürdüm.

Bu bilinçsizce işlemin ardından 10dk bekleyip PCyi açtım. PC 10dk dır yüksüz çalışıyor. Değerler şöyle;

Anakart : 40
CPU : 23
GPU : 50

Eskiden 15dk çalışınca GPU 65 Ekran kartı 85 oluyordu. Büyük ölçüde düştü. Ancak acemi olduğum için pekte güzel yapamadım sanırım.

Bu işlemde yapacak olan varsa dikkat etmesi gereken şeyler var.

1- Power girişinin olduğu yerdeki dişi girişlerde hala elektrik olabiliyor. Tam 2 kere çarpıldım hala elim uyuşuyor.

2- Kasa içersindeki soğutucular ve diğer parçalar çok keskin.Elim yara bere içinde kaldı.

Kapalı Hesap (203105)
04-05-2012, 14:13   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj
Alıntı: nrdeb  
Ben geçen sefer açıp temizlediğimde İŞLEMCİyi EKRAN KARTI sanıp temizlemişim :D Acemilik işte ne yaparsın.

Benim ekran kartı o kadar dandik ki ben öyle küçük bir şey olcağını tahmin etmedim.

Zira geçen sefer temizlik yaptığımda sadece işlemciyi söküp yapmıştım. Dolayısıyla da ekran kartı sıcaklığı değişmemiş ve CPU sıcaklıklarıda tavan yapmıştı.

Bugün tekrar açtım gittim macun aldım. Bi baktım orda bir kart var önünde ki minicik FAN dönmüyor. Yavrucak toz içinde kalmış. Aldım güzelce temizledim. Üstündeki etiketi yırtıp küçük delikten 1 damla ayçiçek yağı damlattım :D sonra Ekran kartı,işlemci ve üstünde FOXCONN yazan bir soğutucuyu söküp hepsine macun sürdüm.

Bu bilinçsizce işlemin ardından 10dk bekleyip PCyi açtım. PC 10dk dır yüksüz çalışıyor. Değerler şöyle;

Anakart : 40
CPU : 23
GPU : 50

Eskiden 15dk çalışınca GPU 65 Ekran kartı 85 oluyordu. Büyük ölçüde düştü. Ancak acemi olduğum için pekte güzel yapamadım sanırım.

Bu işlemde yapacak olan varsa dikkat etmesi gereken şeyler var.

1- Power girişinin olduğu yerdeki dişi girişlerde hala elektrik olabiliyor. Tam 2 kere çarpıldım hala elim uyuşuyor.

2- Kasa içersindeki soğutucular ve diğer parçalar çok keskin.Elim yara bere içinde kaldı.

sıcaklık değerleri önceli değerler göre çok iyi bence  bide kasana bakmalı acaba nasıl bir kasa ve hava akışı düzgün sağlanıyor mudur