acil yardım lütfen

sodom66
30-03-2009, 13:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

merhaba arkadaşlar ben pardusun canlı cd sini nero ile yazdım açılışı dvd rom çekitim ve pc mi başlattım pardusun açılış ekranı karşıladı beni ve heyecanla hemen pardusu çok merak ettiğim için pardusu enterleyip açılmasını bekledim ama sorun burda çıktı siyak bi komut satırına geldi ve orda kaldı şimdi sizlere sorum şu olacak bu canlı cd pc ye yüklemeden çalışacak olan pardus benim anladığım kadarı ile ama neden komut satırına kadar gelipte orda kalıyor aceba başlaması için bi komut felanmı yazmam gerekiyor  yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Banned
30-03-2009, 13:49   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Proplem muhtemelen ya cd arızalıdır ondan, yada sistemin yükleyemediği donanım vardır ondan kaynaklanıyordur.  Cd yi takınca önce F2 ile sistem dili türkçeye çevirin sonraısnda cd yi hatalar için denetle seçeneğini seçerek cdde proplem olup olmadığını kontrol ettirin, proplem yoksa cd yi çalıştırabilirsiniz. Takılıp kalması muhtemelen donanım sürücülerini yüklemeye çalışmasındandır. Siseme takılı ek donanım varsa (kamera, yazıcı Tv kartı, vs) onları çıkartarak cd yi çalıştırmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca cd den çalışan sistemi normal sistem gibi değerlendirmeyin, açılması çok daha uzun sürecektir.

sodom66
07-04-2009, 23:27   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

evet arkadaşlar eğer benim gibi bir problem daha yaşayan olursa diye yazıyorum benim sistemde sorunumu uzun zahmetler çekerek çözdüm pardus cd sini takınca bütün ayarlar öntanımlı olarak göründüğü için pardus yüklenmiyormuş f2 basıp türkçe f3 basıp vesa f4 basıp güvenli kip f5 yazıp güvenli kip yapınca sistem sorunsuz yüklendi daha sonra zaten pardus içinde ekran kartı ayarlarını felan yapıyosunuz ben cd den olduğunu düşünerek 4 adet cd yaptım 4 kere netten pardus indirdim :) sizde aynı zahmetleri çekmeyin arkadaşlar ayrıcada şunu belirtmek isterim benim lisanslı vista işletim sistemim vardı onu kallanıyodum şu anda pardusa geçtim (yeni bir hdd aldım )kameramı tanıtamamam dışında şu ana kadar içimden vistayla boşuna uğraşmışım diorum en yakın zamanda kameramıda tanıtırsam eğer galiba vistamı emekliye ayıracağım herkese iyi günler dilerim