Acil Yardım Virüslendim Kurtulamıyorum [Backdoor]

sanalclub
25-10-2009, 13:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba Arkadaşlar Şöyle Bir Problemimiz var
Bir Cafe İşletiyoruz Ana Makinaya
Bir Truva Atı Bulaştı "Backdoor (Uzak Yönetim)"
Backdoor.win32.Sinowal.ck ve Lisanslı Kaspersky var Truva Atını Silemiyor SÜrücülerede Bulaştıgı İçin Formatta işe yaramıyoz sürücülerde filmler ve diziler var 1500 küsüf film ve 48 full sezon dizi oldugu için sürücüleri biçimlendiremiyoruz yardımcı oalbilecek arkadaslar lutfen bize yardım edebilirlermi

Mail & Msn : [email=Sanalclub@hotmail.com]Sanalclub@hotmail.com[/email]
Cep : +05324905280

Yardımlarınız İçin Teşekkürler Şimdiden

Son Düzenleme: sanalclub ~ 26 Ekim 2009 12:02
black_flood
25-10-2009, 14:21   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sadece anamakinada olduğuna pek inanmıyorum o virüsün network üzerinden yayıldığınıda bilen birisiyim. lisanslı kaspersky yada nod 32 yada trend micro yada dünyaları feda herkesin feda etmeye razı olduğu benimse devlet dairelerinde baş düşmanı olduğıum norton denen kan emici kene cinsi norton ürünleri olması pek fark etmez. bu yazılımların dayanamadığı kaçırdığı o kadar çok virüs vs varki saymakla bitmez en ince detayına kadar incelemeye alınsa hepsi zaten aldıkları bütün ödülleri geri iade etmek zorunda kalırlar bunu onlarda biliyor ve bu yüzdende özellikle nod32 firması trilyonları basarak her sene %100 virüs  ödülü alıyor.

panda antivirüsün en vai çeşit modeli var. ya hepsine tek tek kuracaksın yada kısa süreliğine çalışmaya ara verip server versiyonunu kurup kökten temizleyeceksin ama önce ana makina için panda globalprotection kullanarak başlaman lazım.

gerçekte bir backdoor değil bu birtür trojen ve spy bileşeni ile oluşan kodlar içermektedir.

sanalclub
26-10-2009, 12:00   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

hocam ana makineyi hallettik de 2 tane 1.5 tb harddisk var onlarn birinde filmler diyerinde dizler var onları halledemedik bilen bir arkadaş da bu zukkumun kökünün klasörlere değil de harddisk girdigini söledi bizde filmleri dizileri ayrı ayrı kopyalıyoruz bakalım ne olcak

MerSIRIUS
26-10-2009, 15:49   |  #4  
MerSIRIUS avatarı
Yıllanmış Üye
240 mesaj

Unuttuğunuz bir şey var pc nize zarar vermiyor fakat siz telaş yapıyorsunuz teker teker fazla uzun sürer
İnterntle bağını kparıp sistemi taratın hangi dosyada virüs varsa o dosyayı silin(kökten) ama tüm hdd e bulaşmış ise biraz sabır av güncellenene kadar bekleyin burda da eli boş beklemiyoruz tabi ki  internete tekrar bağlanıp virüs bulaşan dosyaları analiz için gönderiyoruz nod32 ile yapabilirsiniz zaten sistemde ikisi de yüklü kalsın hangisi önce bulursa aynı dpsyayı tekrar simyi deneyin elinde sonunda silinecektir yani 3-4 gün sürer en fazla çünkü sadece sizin pc nize bulaşma ihtimali çok çok çok düşük ve nod32 kullanıcılarından sürekli analiz için dosya göndermeleri isteniyor ki kesin sorununuz çözülecektir kafanıza takmadan sabır ile bekleyin :D

black_flood
26-10-2009, 20:41   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

o zıkkımın kökü diskte değil yedeklerde bence böyle bir saçmalık olamaz olsa idi eğer ben söylerdim bu virüs bişey değil koskoca 250 adet client ve 3 server olan bir şirketin bile networkünü 2 ayda tamamen düzene soktuysam panda ile ve şu lanet olası sality.nar denen mahluk boot sektörlerine yazar ve normalde linuxlan silinebilir sadece kökten onu bile sildiyse senin virüs hiç bir şey yapamaz bu saydığım olayların yanında solda sıfır sadece 4 saatini alır taş patlasa panda ile ve panda aktifken vede güncelken virüslü diske istediğin kadar gir sisteme bulaştırtmaz diski kilitler direk.

nod mod boşa kanma dene göreceksin.