ACİL YARDIM!!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mfbmachine
02-12-2005, 13:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

SİSTEM:
       GIGABYTE I955XROYAL ANAKART
       P4 3.0 DUAL LGA 775
       MSI 7800GT Ekran KArtı
       Seagate 160Gb sata HDD

Arkadaşlar bilgisayarımı her açtiğimda (TWEAKUİ.CPL yüklemede hata.belirtilen modül bulunamadı).diye bir hata veriyor.sebebi ne olabilir!Yardimci olabilirseniz sevinirim!İlginiz için şimdiden teşekkürler!!!

Recep Baltaş
02-12-2005, 14:47   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Öncelikle 32 Bit bir işlemci alarak hata yaptığını belirtmek istiyorum.Sorunun kaynağı ise bu yavaş olan sistemi hızlandırmak için kurduğun TWEAKUI Programının doğru kaldırlmamış olmasıdır.Programı yükleyip tekrar denetim masasından silmek sorunu çözecektir.

fiko83
02-12-2005, 20:41   |  #3  
fiko83 avatarı
Taze Üye
10 mesaj

recep arkadaşım doğru söylemiş eğer öyle olmazsa başlat kısmına bas ve çalıştırı seç ve ardından msconfig yaz ve orada en sonda başlangıç var oradan tweak programının ve başlangıçta başlamasını istemediğin programvarsa onların yanındaki işaretleri kaldırman yeterli olacak sonra alta uygulaya bastıktan sonra tamamde ve başkayerleri karıştırmadan programı kapat çıktıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıcağını soracak kabul edip bilgisayarı yeniden başlattığında karşına birşey çıkacak ve onun sol alt köşesinde birşey göreceksin onu işaretle ve kapat
işte bekadar kolay :-]

mfbmachine
05-12-2005, 10:20   |  #4  
OP Yeni Üye
24 mesaj

öncelikle yardimlariniz için teşekkürler!
32 bit konusuna gelince DUAL yazisini farkedemedin herhalde!(Çift çekirdekli yani)ve işlemcimin de 64 bit olduğunu ve 2x1024mb dual DDR3 533mhz ram olduğunu de belirtmek isterim(sistem yavaş dedüğin için)sistem öle hızlıki aynı anda 3 iş birden yapiyorum sistem de tık yok!herkese tawsiye ederim...

Recep Baltaş
05-12-2005, 11:43   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Kusura bakma.Altın kaplama Pentium 4 olsa 10 Teraflop gücünde benim için önemi yoktur.Ki Intel firması kullandığı Dual mimarisi düzügn olmadığı için bu mimariyi AMD firmasının mimarisine çevirmiştir.