acil yardım

mustafaysu
25-11-2013, 14:25   |  #1  
mustafaysu avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Arkadaşlr iyi günler, çok acil yardımınıza ihtiyacım var,

pc me ubuntu formatı attım, ubuntu benim değerli 300gb lık dosyamı sildi, ben hangi bölüme format atayım sorusunu sormasını beklerken o tüm diski siliverdi sonra bnde hemen windows formatı attım fakat tüm disk i dolu olarak gösterdiği için biçimlendirmek zorunda kaldım windows formatı atarken, benim 300gb lık verilerimi kurtarma olasılığım nedir? :S nasıl kurtarabilirim

lütfen acil yardımınız lazım :S

mhmt06
25-11-2013, 15:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

harddiski bir köşeye kaldır. en iyi kurtarma programlarını araştır. lisans al. programı iyice öğren ve sabırla 300gb lik verilerin bir kısmını kurtar.
yada bu işi profesyonelce yapan bir bilgisayarcı bul. fiyatını anlaş. bir kısmını kurtarınca içeriğini kurcalayıp, senin için ne kadar önemli olduğu konusunda tahmin yürütsün, hemen bir  alicengiz oyunuyla  ikinci bir fiyat versin. kabul edersen kurtarabildiklerini versin, kabul etmezsen kurtaramadık deyip çeşitli amaçlar için arşivine atsın. sanada paramı ver dememen için önemsiz bir kaç dosya verip göndersin.

ardtn42
26-11-2013, 11:42   |  #3  
ardtn42 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
68 mesaj

zor ama kolay gelsin sanırım ubuntu virüslü olduğundan sildi kurtarma olasılığı %5 düşünecek olursak biz sildiğimiz doyaları zor zar getiriyoruz 300 gb lık diski nasıl geri getireceksin kolay gelsin

emoz159
28-11-2013, 01:18   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
96 mesaj

Ubuntu virüslü değildir. Benim başıma aynısı gelse yapacağım şey sırasıyla. HDD yi söküp başka bir bilgisayara bir şekilde bağlayıp Dosya kurtarma programlarını kullanarak geri almaya çalışırdım. Ama tabi bu hayati önem taşıyan dosyaların olmadığını varsayarak acizane bir tavsiye. Ama çok çok önemli dosyların warsa. Mesela bitirme tezini yazmış yazmışsın sonlarına gelmişsin. Onunla uğraşacağına koştura koştura profesyonel destek al derim. Her iki durumda da kolay gelsin...

ardtn42
30-11-2013, 00:24   |  #5  
ardtn42 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
68 mesaj
Alıntı: emoz159  
Ubuntu virüslü değildir. Benim başıma aynısı gelse yapacağım şey sırasıyla. HDD yi söküp başka bir bilgisayara bir şekilde bağlayıp Dosya kurtarma programlarını kullanarak geri almaya çalışırdım. Ama tabi bu hayati önem taşıyan dosyaların olmadığını varsayarak acizane bir tavsiye. Ama çok çok önemli dosyların warsa. Mesela bitirme tezini yazmış yazmışsın sonlarına gelmişsin. Onunla uğraşacağına koştura koştura profesyonel destek al derim. Her iki durumda da kolay gelsin...
 senin gibi daha çok akıllı var hdd sökmekmiş başka bilgisayara bağlayıp geri kurtarmak çok mu kolay birde adamla dalga geçermiş gibi koştura kotura profesyonel destel al demişsin...Kızgın