Acil Yardım

serseri_15_35
17-05-2007, 13:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj

Arkadaşlar ben 1-2 gün önce Pc deki ram i çıkarıp taktım
Daha sonra Pc kafayı yedi.İlk önce gizli dosyaları açamak için klasör seçeneklerindeki gizli dosyaları gösteri seçip tamam a basıyom ama pc tekrar gizli dosyaları göstermeme seçeneğine  dönüyor.Birde winrar adobe reader vb. programları kuruyorum ama Pc yi kapatıp açtıktan sonra bu programlar bozuluyor tekrar yülemem gerekiyor.Format attım ama yine devam ediyor bu sorun.Sizden isteğim;

'BENİM PC im  NASIL DÜZELECEK'

Tüm yardımlar için teşekkürler...

Son Düzenleme: serseri_15_35 ~ 17 Mayıs 2007 13:12
gökhan19
17-05-2007, 13:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

Remi çıkar yeniden tak.Ne zorun vardıda remi çıkardın.Remin yerine tam oturduğuna dikkat et ters takmış olabilirsin.Yandaki tırnaklar oturmamış olabilir.

benersince
17-05-2007, 14:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj
gökhan19
Remi çıkar yeniden tak.Ne zorun vardıda remi çıkardın.Remin yerine tam oturduğuna dikkat et ters takmış olabilirsin.Yandaki tırnaklar oturmamış olabilir.
OTURMAMIŞTIR O

erkanc
17-05-2007, 15:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

Ram oturmasa açılışta zaten seni uyarır ram sadece bilgilerin geçici olarak tutulduğu yerdir ama soruda arkadaşdiyorki kurdukta sonra siliniyor eğer deppfreez gibi programlar sisteminde kuruluysa bundan kaynaklanıyordur eğer sisteminde böyle bir program yoksa diskinde bir bozukluk vardır eğer diskte sağlamsa güvenlik taraması yapman lazım virüs vesaire eğer yine sistem sağlamsa artık format atıp yeniden kur bence

djnakres
17-05-2007, 15:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
221 mesaj

Ram mi çıkarıp dişerin dogru şekilde gelerek çıt dşye ses ötçek mandalların kitlenmesi lazım ondan sonra makinayı aç kasadan  dit diye ses geliyosa oturmuş demektir ondan sonra virüs taramasından geçir eger sorun devam ediyorsa başka yeni kurulum diyerek 0 format at

ExCeLLiuM
28-05-2007, 20:54   |  #6  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Bence problem Ram'de değil. Ram'i çıkartırken ya da takarken harddiskin veri kablosunda yada kasa daki diğer kablolarda gevşeklik oluşmuş olabilir. Tüm bağlantıları kontrol et.

Çünkü Ram tam olarak oturmamışsa CMOS testinden geçmez ve sistemin açılması engellenir. Benimde fikrim bu!

Ancak yazılımsal olarakta bazı sorunlar olabilir. Temiz bir format atmanı öneririm. Format atarken çabuk seçeneğini kullanmışsan birde normal bir format atmayı dene.

Saygılarımla,