Acil yardıma ihtiyacım var

BGallevci
28-03-2013, 11:29   |  #1  
BGallevci avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,

Samsung Galaxy S III kullanıyorum hiç bir sıkıntım yoktu şu zamana kadar fakat suan telefonu acıyorum açıldıktan 3 saniye sonra donuyor yapabileceğim herhangi birşey varmı acaba acil bilgilendirirseniz sevinirim..

İyi günler dilerim.

çhip10line
28-03-2013, 12:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

dosyaları yedekledikten sonra fabrika ayarlarına geri almayı deneyin... en iyi çözüm bu olacaktır.. yüklediğiniz herhangi bir uygulama yada hafıza kartınızdaki bir sorundan dolayı donma yapıyor olabilir..

Son Düzenleme: çhip10line ~ 28 Mart 2013 12:43
çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
BGallevci
28-03-2013, 12:46   |  #3  
BGallevci avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Fabrika ayarlarına dönmek için kullandığım yollar işlemini yitirmiş durumda döndüremiyorum.

çhip10line
28-03-2013, 13:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

yüklediğiniz uygulamaları bir gözden geçirin, yeni nesil telefonları bilgisayarlar gibi düşünmek gerekir, arka planda çalışan troll bir uygulama sistem kaynaklarını gereksiz kullanıyor olabilir... yada hafıza kartını çıkartıp telefonu birde o şekilde kullanın aynı şekilde donma yapacak mı test etmiş olursunuz... hafıza kartında ki bir problemden dolayı çalıştırdığınız uygulama düzgün çalışmıyor bu da telefonun donmasına neden olabilir..

Son Düzenleme: çhip10line ~ 28 Mart 2013 13:02
badwizard
28-03-2013, 13:36   |  #5  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Adam telefonu açamıyorum diyor bizim Nasreddin Hoca'larda programlarını gözden geçir diyor :) cihazını safe mode boot etmeyi deneyebilirsin, bunu yapmak için telefonun  kapalı iken: ses açma ve kısma tuşlarını basılı tutarken power butonuna basarak cihazını boot edebilirisin

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
çhip10line
28-03-2013, 13:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
864 mesaj
Alıntı: badwizard  
Adam telefonu açamıyorum diyor bizim Nasreddin Hoca'larda programlarını gözden geçir diyor :) cihazını safe mode boot etmeyi deneyebilirsin, bunu yapmak için telefonun  kapalı iken: ses açma ve kısma tuşlarını basılı tutarken power butonuna basarak cihazını boot

iyi oku telefonu açamıyorum diye bir ifade kullanmış mı adam.. açıyorum donuyor yazmış, eminim o donma süresi de 3 saniye değildir.. önce okuma yazma öğren ondan sonra yorum yaz, yoksa Nasrettin hocalar kovalar seni... Senin gibi deneyimli bir forum katılımcısından böyle salakça bir tepki beklemiyordum..

badwizard
28-03-2013, 15:40   |  #7  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
Alıntı: çhip10line  

iyi oku telefonu açamıyorum diye bir ifade kullanmış mı adam.. açıyorum donuyor yazmış, eminim o donma süresi de 3 saniye değildir.. önce okuma yazma öğren ondan sonra yorum yaz, yoksa Nasrettin hocalar kovalar seni... Senin gibi deneyimli bir forum katılımcısından böyle salakça bir tepki beklemiyordum..

Kardeş ben iyi okudum da sen okuduğunu anladınmı? boot sırasında çakılan cihazın 3 saniyede sorununu nasıl tespit edip çözeceksin? elektrondan hızlı koşan adam senmiydin yoksa ;) belliki kurduğu programlardan biri başlangıçta çalışıp sistemi kilitliyor, sana bir sır vereyim o halde; safe mode boot edildiği zaman makinaya sonradan kurulan hiç bir program çalıştırılmaz bu teknik olarak windows üzerindeki safe mode ile aynıdır, bu şekilde başlatıldığında sistem sadece çekirdek bileşenleri yükleyeceğinden sistemde çakılmayacaktır sende gider en son kurduğun programıları kaldırırsın olay çözülür, bilmem anlatabildimmi Nasreddin Hoca'nın torunu? ben kimseye tepki filan göstermedim aslında ama ya tutarsa diye yorum yazarsanız benim gözümde: http://tr.wikipedia.org/wiki/Nasreddin_Hoca olursunuz, bu kadar net. benim kimseden bir şey öğrenmeme gibi bir egom yok bildiğim şeyi gerektiğinde paylaşırım, bilmediğimi de öğrenirim ama maalesef senden öğrenebileceğim hiç bir şey yok kardeş.

soul4p
28-03-2013, 16:01   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
124 mesaj

Teamviewer yada Skype var ise özel mesaj gönderin beraber yapmaya çalışalım işlemi.

Son Düzenleme: soul4p ~ 28 Mart 2013 16:04
çhip10line
28-03-2013, 16:10   |  #9  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

bu forumda ufaklıklarla tartışmamak için kendime söz verdim o yüzden ekstra birşey yazmıyorum. kardeş diye hitap edebileceğin yaşları çoktan geçtiğim için seninle tartışmaya girmiyorum. herkesin bilgisi kendine göre ben aklıma gelen ilk cevabı yazarım herkes gibi bizde sorunları olan insanlara uzaktayız, tahmin yürütmek zorundayız senin gibi sorun budur, böyle çözülür diye nokta atışı yapabileceğimizi düşünmüyorum. soruyu soran arkadaş benim önerdiğimi dener denemez kendisi bilir, işe yarar yaramaz tekrar buraya yazar bu kadar basit.. kime ne için ben her haltı bilirim havasındasınız onu anlamış değilim.. tekrar yazıyorum senin gibi deneyimli bir forum katılımcısı böyle saçmalamaz"dı" normalde.. diğer çocuklara yazdığın gibi "şampiyon bir rahat ol", "şampiyon şöyle yap" gibi yorumlar yada gereksiz benzetmeler yapmazsan azıcık medeni bir insan olduğunu düşünebilirim.

Son Düzenleme: çhip10line ~ 28 Mart 2013 16:11
çhip10line
28-03-2013, 16:13   |  #10  
Yıllanmış Üye
864 mesaj
Alıntı: soul4p  
Teamviewer yada Skype var ise özel mesaj gönderin beraber yapmaya çalışalım işlemi.

mutlaka birine sarmak istiyorum diye düşünüyorsan. al bu arkadaşa sarabilirsin badwizard... herkese kolay gelsin..

Son Düzenleme: çhip10line ~ 28 Mart 2013 16:13
soul4p
28-03-2013, 16:16   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
124 mesaj

recovery mode'den yapabilir usta

badwizard
28-03-2013, 16:37   |  #12  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
bu forumda ufaklıklarla tartışmamak için kendime söz verdim o yüzden ekstra birşey yazmıyorum. kardeş diye hitap edebileceğin yaşları çoktan geçtiğim için seninle tartışmaya girmiyorum. herkesin bilgisi kendine göre ben aklıma gelen ilk cevabı yazarım herkes gibi bizde sorunları olan insanlara uzaktayız, tahmin yürütmek zorundayız senin gibi sorun budur, böyle çözülür diye nokta atışı yapabileceğimizi düşünmüyorum. soruyu soran arkadaş benim önerdiğimi dener denemez kendisi bilir, işe yarar yaramaz tekrar buraya yazar bu kadar basit.. kime ne için ben her haltı bilirim havasındasınız onu anlamış değilim.. tekrar yazıyorum senin gibi deneyimli bir forum katılımcısı böyle saçmalamaz"dı" normalde.. diğer çocuklara yazdığın gibi "şampiyon bir rahat ol", "şampiyon şöyle yap" gibi yorumlar yada gereksiz benzetmeler yapmazsan azıcık medeni bir insan olduğunu düşünebilirim.

Nasreddin Hoca'yı hakaret olarak almaya devam etme diye, hani belki kim olduğunu unutmuş olabilirsin diye link verdim yukarda şampiyon ;) işin içindeki inceliği anlamayıp "slk snne be" tribine girmeseydin sende bunu farkederdin eminim ama hala bana neyi savunmaya çalıştığından emin değilim. illa benim yazdığım uygulansın diğerleri yalan diye bir iddia mı attım ortaya? konu sahibi dener bakar sonucu yazar, aynı sorunu yaşayan başkaları içinde bunlar referans olur diye yazıyoruz, burada sorunu olan birisine yardımcı olmak için vakit harcıyoruz arada insanlara takılmayacaksak makinelerden farkımız kalmaz, ama yok diyorsun ki; ben anlamam öyle şeylerden sana ona göre yazarız genç gerilme bu kadar, benim kimseyle şahsi tartışma gibi bir amacım yokken senin bu kadar istekli olmanada anlam verebilmiş değilim şampiyon, gerek yok bunlara sakin ol ;)

çhip10line
28-03-2013, 16:50   |  #13  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

medeni bir insan olmadığına kanaat getirdim, başkalarına yazdığın gibi çocukça tabirler kullanmazsan iyi olur diye yazmıştım huylu huyundan vaz geçmezmiş, laftan anlamayan taş kafalı biri olduğunu ortaya koydun, mümkünse sen bana takılma da kime takılıyorsan takıl bu saatte sonra... seninle mi uğraşayım akşam akşam sana hayatta başarılar..

badwizard
28-03-2013, 17:07   |  #14  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
medeni bir insan olmadığına kanaat getirdim, başkalarına yazdığın gibi çocukça tabirler kullanmazsan iyi olur diye yazmıştım huylu huyundan vaz geçmezmiş, laftan anlamayan taş kafalı biri olduğunu ortaya koydun, mümkünse sen bana takılma da kime takılıyorsan takıl bu saatte sonra... seninle mi uğraşayım akşam akşam sana hayatta başarılar..

Kanaat notun için teşekkür ederim hocam, ama bir sorun var? o kadar anlattığım şeyden sadece bunları çıkardıysan, üzerine inatla hakaret etmeye devam edecek kadar cahilsen, beni ukalalıkla suçlayıp kendini dev aynasında görecek kadar körsen, yazdıklarımdan okuduğunu değil istediğini anlayacak kadar dar görüşlüysen sana söyleyecek hiç birşeyim yok kardeş, sanada iyi bayramlar.