Acil yardımm. Laptop konusunda..

SS01
08-02-2010, 20:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar bugün teknosada baktım ACER AS5739G-734G50MN NOTEBOOK marka.aşağıda özelliklerini verdim. ayrıca asus marka bu özelliklere sahip laptopda baktım. Sizce hangisini almalıyım. Asus işlemci hızı biraz daha iyi, ekran kartı düşük. Aslında duyduğum en iyi toshiba diolar ama bu yönde söyledi gittiğim yerler. Sizde yardımcı olursanız mutlu olurum. verebileceğim fiyat1500 1600 civarı. şimdiden teşekkürler.

İşlemci [/url]        :        Intel Core 2 Duo P7350                                                                 İşlemci Hızı                                                                  :                                                                2,0 GHz, 1066 Mhz FSB 25 W                                                                 Bellek [url=http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031109&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR#]        :        4 GB                                                                 Sabit Disk                                                                  :                                                                500 GB                                                                 Ağırlık          :        2,8 kg                                                                 Bluetooth Portu [/url]                                                                :                                                                Var                                                                 Ekran Belleği          :        1 GB                                                                 Ekran Boyutu [url=http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031109&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR#]                                                                :                                                                15,6"                                                                 Ekran Çözünürlüğü          :        1366 x 768                                                                 Ethernet [/url]                                                                :                                                                Var                                                                 Garanti Süresi          :        2 Yıl                                                                 Hoparlör                                                                  :                                                                Dolby-optimized                                                                 Bellek Tipi [url=http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031109&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR#]        :        DDR3                                                                 Model                                                                  :                                                                AS5739G-734G50MN                                                                 Modem          :        Var                                                                 Ekran Özelliği                                                                  :                                                                NLED WXGAG                                                                 Grafik Tipi [/url]        :        NVIDIA GeForce GT 240M                                                                 İşlemci Tipi                                                                  :                                                                Çift Çekirdek                                                                 Optik Sürücüler          :        DVD-RW                                                                 Pil Tipi                                                                  :                                                                6 Hücreli Li-on                                                                 Menşei          :        İthal                                                                 Touchpad Mouse                                                                  :                                                                Var                                                                 Ses Kartı          :        Var                                                                 Tv-out Çıkışı                                                                  :                                                                HDMI                                                                 Wireless          :        Var                                                                 Kart Okuyucu                                                                  :                                                                Var                                                                 Dahili Kamera          :        Var                                                                 Usb Bağlantı Adedi [url=http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031109&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR#]                                                                :                                                                3                                                                 Yazılım [url=http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031109&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR#][/url]        :        Windows 7 Home Premium 64-Bit                                                                 Parmak İzi Okuyucu                                                                  :                                                                Yok

onureren123
08-02-2010, 21:56   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

arkadaşım ben 3 hafta önce bu model aceri aldım teknosadan..1550 civarına aldım..uzun süredir laptop ve masa üzstü araştırıyordum..bu laptopu da takip ettim: yılbaşı öncesi 1.900'dü,yılbaşında 1.750'ye düştü,o dönemde alamadım sonra fiyatının 1550ye çektiler ve hemen aldım..pcden çok memnunum,özellikle ses kalitesi (dolby) ve görüntü çok iyi,klavye kullanımı rahat.pes 2010 yükledim sorunsuz çalışıyor..core 2 duo oldugu için ısınma sorunu da olmuyor..çünkü core 2ler,core duo'larla aynı işletim sistemine sahip olmalarına ragmen core 2 duo'nun iç tasarım maddeleri biraz farklı olduğu için ısınma sorunu yaratmıyor ya da geç ısınıyor..ben alacaksan yine de bir sogutucu almanı öneririm,fiyatları 30 tlden başlıyor..ayrıca ben 2+1 ses sistemi almıştım laptop için ama bu pcde gerek da kalmıyor,ses kalitesi çok başarılı..ben acer kullanıyorum ve tvasiye ederim sana..ama yine de tercih senin..bi de teknosada 50tl karşılığında 1 yıllık sigorta yaptırabilirsin,her ihtimale karşı..aklında bulunsun..

SS01
09-02-2010, 04:16   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.