açılınca kitlenen pc

cegerxwin84
13-10-2010, 14:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

öncelikle herkese iyi forumlar

geçen gün pc ye 1gb wd clavir black 32 b 1 tb lık bir harddisk takrtım ve formatlayıp win 7 yükledim.
ogünden bu güne neredeyse günde iki kez, proğram yükledikten sonra proğram için pc yeniden başlatılıyorum sonra da masaüstü geldikten 10 - 15 sn kadar sonra (daha proğramlar kendini açmaya çalışırken) pc kitleniyor. reset atıyorum yine aynı. ancak sistem geri yüklemeyle tekrar masaüstüme kavuşabiliyorum. daha önceki harddiskimde bu tür bir sorun yaşamıyordum. bi kaç kez format attım düzelmedi. tüm hrddiski bad sector taramasından geçirdim bad sector yok. sorunun ne olduğunu anlayamadım. yardımlarınızı bekliyorum lütfen bana bi çare

sistem:
işlemci:       AMD Phenom II X4 965 Black Edition Review 3.4.gz

anakart:         Asus M4A89GTD PRO/USB3 DDR3 2000 
ekran kartı:    atı hd 5770 1.gb ekran kartı
hdd      :         Western Digital Caviar Black 1 TB
ram:           gskil 2x2 gb 1600 mhz
int explorer-google chrome

sorun çözülmüştür:

önerim eğer bu tür bir sorunla karşılaşırsanız başlangıç programlarını iptal edin. daha sonra pc açıldıktan sonra başlangıç programlarını teker teker çalıştırıp deneyin. böylece sistemi kitleyen programı bulabilirsiniz. en azından benim sorunu böyle çözdüm tekrar teşekkürşer.

Son Düzenleme: cegerxwin84 ~ 21 Ekim 2010 00:05
cegerxwin84
17-10-2010, 22:54   |  #2  
OP Yeni Üye
20 mesaj

yardımcı olabilecek kimse yok mu??

Netron
17-10-2010, 23:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
468 mesaj

Bence aldığın yere götür sorununu anlat bu şekilde sorunun bulman zor

Atilla Sarıtaş
18-10-2010, 01:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

PSU ?

mcafee23 ayrılmıştır
18-10-2010, 02:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

başlangıçta çalışan programlarını bi devre dışı bırak bakalım hemen suçu harddiske atma, o sonraki iş
Geri yüklemeden sonra açtığında başlangıç programlarına bak ne varmış ne yokmuş.Geri yüklemeden sonra çalıştırdığın bir uygulama tekrar başlangıca yerleşiyor mu?

Sorun hiç ummadığın bir donanımın hatası veya sürücü problemi sonucunda da olabilir
Mesela wireless ağ kartları sürücü hatasından dolayı bazen windows'u kilitliyor
Ethernet ihtimalini de gözününde bulundurun.Bir yerde karşılaşmıştım bu gibi bir sorunla.
Kablo takılı iken windows bir türlü oturum açamıyordu.Kullanıcı kabloyu çıkarıp bilgisayarı açıyor sonra kabloyu takıyordu.Tabi bu ağ ile ilgili bir yazılım hatası idi.

Yani sözün özü gözlemleyeceksin.Donanım hatası ikinci planda

Atilla Sarıtaş
18-10-2010, 02:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: mcafee23  
Ethernet ihtimalini de gözününde bulundurun.Bir yerde karşılaşmıştım bu gibi bir sorunla.
Kablo takılı iken windows bir türlü oturum açamıyordu.Kullanıcı kabloyu çıkarıp bilgisayarı açıyor sonra kabloyu takıyordu.Tabi bu ağ ile ilgili bir yazılım hatası idi.
Bunun aynısı eski dandik sistemimde başıma birçok sefer geldi ama ethernet kartı PCI'ydi yani onboard değildi.

mancukya
18-10-2010, 15:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadas Hard disk almis formatlayip kurmus ve sorunlar baslamis ne Psu ne ethernet karti ya biraz okuyarak cevap yazin aldigin yere getir garanti degistirmelerini iste kardes o hard diskinde sorun var bu sacmaliklari okuyupta iyice kafani karistirma.

Atilla Sarıtaş
18-10-2010, 16:38   |  #8  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: mancukya  
Arkadas Hard disk almis formatlayip kurmus ve sorunlar baslamis ne Psu ne ethernet karti ya biraz okuyarak cevap yazin aldigin yere getir garanti degistirmelerini iste kardes o hard diskinde sorun var bu sacmaliklari okuyupta iyice kafani karistirma.
Bişey bilsen içim yanmaz. Her mesajında tenkit var adam gibi bi yorumunu göremiyecek miyiz ? Herkes ihtimaller üzerinden gidiyor. Kesin çözüm varsa söylede bizde bilelim. Hadi hallet bakalım problemi var mı kesin bi çözüm ?

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 18 Ekim 2010 16:43
cegerxwin84
21-10-2010, 00:04   |  #9  
OP Yeni Üye
20 mesaj

arkdaşlar yorum ve önerileriniz için teşekkürler sanırım sorunu buldum. yüklediğim speed fan adlı program açılışta sorun çıkarıyor ve pc kitleniyor.

önerim eğer bu tür bir sorunla karşılaşırsanız başlangıç programlarını iptal edin. daha sonra pc açıldıktan sonra başlangıç programlarını teker teker çalıştırıp deneyin. böylece sistemi kitleyen programı bulabilirsiniz. en azından benim sorunu böyle çözdüm tekrar teşekkürşer.

Atilla Sarıtaş
21-10-2010, 00:33   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: mcafee23  
başlangıçta çalışan programlarını bi devre dışı bırak bakalım hemen suçu harddiske atma, o sonraki iş
Geri yüklemeden sonra açtığında başlangıç programlarına bak ne varmış ne yokmuş.Geri yüklemeden sonra çalıştırdığın bir uygulama tekrar başlangıca yerleşiyor mu?

Yani sözün özü gözlemleyeceksin.Donanım hatası ikinci
Alıntı: cegerxwin84  
arkdaşlar yorum ve önerileriniz için teşekkürler sanırım sorunu buldum. yüklediğim speed fan adlı program açılışta sorun çıkarıyor ve pc kitleniyor.

Geçmiş olsun cegerxwin84 :)
HDD'de sorun var diyenlere duyrulur. ;) 

Batuhan Karsan 26
23-10-2010, 21:26   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Sabitleyelim konuyu herkes yararlansın :)

bosluk
23-10-2010, 22:32   |  #12  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Geçmiş olsun cidden :) Demek ki neymiş, gerekli gereksiz herşeyi yükleyip de saat simgesini 1 metre uzatmak iyi değilmiş ;)