Açılış Ekranında Monitörün Çakılması

HPQ-User
02-06-2008, 09:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ali03 sormuş:
Merhaba, işletim sistemi yavaşladığı için dün bilgisayara format atıp yeniden kurdum; vista 32 bit + sp1 vista, office 2007 + sp1 office, driverlar ve gerekli temel yazılımları da yükledim, hatta vista ile daha önce çalıştıramadığım avertv studio 203 yazılımını da çalıştırdım, yazılım güncellemeleri vs. bitti, pc birçok defa yazılımlar için kapanıp tekrar açıldı ve tam iş bitti derken (TV seyrederken) monitör sebepsiz yere kapandı, pc yi restart ettiğimde açılış ekranı gelip kullanıcı şifresini girdiğimde monitörün içinden (kısa devre seslerine benzer) çatırtılar geldi, tekrar kapatıp açınca aynısı oldu, ben de makinayı bu sefer güvenli kipte açtım, problemsiz açıldı, son yaptığım geri yükleme noktasından sistemi geri yüklediğim halde normal açılışdaki karşılama ekranında yine monitörün içinden kısa devre sesleri geldi, bu arada monitörün power düğmesi de devamlı ve sık sık yanıp sönüyordu, bir iki defa daha aynı şekide pc yi restart ederek açmaya çalıştım ama aynı yerde makina veya monitör açmadı, hatta yanık kablo kokuları da (oldukça) geldi, yalnız dikkatimi çeken güvenli kipte makina normal açılıyor (hatta geri yükleme noktasının başarıyla yüklendiğini de güvenli kip modunda belirtiyor), sabah monitör soğuk iken tekrar denedim, maalesef yine aynı sorunlar; normal açılışda karşılama ekranında çatırtılar, güvenli kipte ise açılış yapılabiliyor, sorun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı onu bile anlayamadım, sizlerden ricam yapabileceklerim konusunda bana yardımcı olmanız (bu mesajı başka bir bilgisayardan yazıyorum :(

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
AMD Atlon 64 3200+, ATI Radeon 9600 128 MB., Kinston 512*2 MB., Seagete 200 GB., MSI K8 Neo, Samsung 763 MB monitör

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
02-06-2008, 09:58   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Monıtorun çözünürlük veya Herz'iyle ilgili bir sorunu var.Teknık servıse goturun. Sızın yapabılecegınız bır durum degıl. Sorun buyuk ıhtımalle soguk lehım olabılır ama emin olmak ıcın teknık servıs:....

Davidoff
02-06-2008, 10:03   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

kardeş çat çat ses gelirken aynı anda monitörün power ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyosa bu %99 trafo arızasıdır.Ben elektronik teknik servisciyim monitörün marka modelini söylersen sana bi fiyat veririm burda.Ama yaptırmaya değmez emin ol.Yeni monitöre denk gelir onun fiyatı yüksek ihtimalle.ama yapıldımıda bidahada bozulmaz aynı yerden :)