açılış hatası

HPQ-User
15-09-2008, 21:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

didi sormuş:
Bilgisayarımı açtığımda siyah üzerine beyaz yazılı bir ekran geliyor. Geriye sayımla diskin gözden geçirilmesi gerektiğini yazıyor ve istenmiyorsa geriye sayım devam ederken bir tuşa basarak durdurabilirsiniz diyor. Durdurarak açabiliyorum. Durdurmadığım zamansa diskin gözden geçirilmesi gün boyu sürüyor ve sadece %1'i tamamlanmış oluyor, ben de kapatıp tekrar açıyorum. Ne yapmam gerekiyor, teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP pavillon dv2000 model laptop.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

StinqeR
15-09-2008, 23:21   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşım Yapman Gereken Disk Gözden Geçirmeyi Atla Ve bilgisayarını olağan şekilde başlat. Daha Sonra Başlat>Çalıştır> chkdsk.exe   yazıp enterla ve tamamlanmasını bekle.Sonra Pc yi yeniden Restart'la .Normalde Disk Doqrulamayı Tekrar istemicektir.Eqer Yine isterse Tekrar doğrulamayı Atla.

Başlat - donatılar -sistem araçları - zamanlanmış görevler Bölümüne qel Ve oradan Disk Doğrulama ,chdsk,autorn qibi herangi birşe warsa etkisizleştir ve sil.Sorunun tamamen ortadan kalkcaktır.

eqer sorun devam ederse bilgisayar kasasını açarasak sürücülerinin kablosunun tam takılı oldugundan emin ol,Temas etmediqindede yine aynı hatayı vericektir.Umarım Yardımcı olabilmişimdir.