Açılış logo ekranından sonra donma Lütfen yardım !

selcuk54
13-07-2012, 09:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhaba arkadaşlar bilgisayarım açılışta windows logolarının birleşmesinden hoşgeldiniz ekranına geçişinde donuyor siyah bir ekran geliyor hdd de işlem yapmıyor sadece fanlar çalışıyor o geçişte klavyedende güç kesiliyor normaldede o ekran geçişinde klavyeden güç kesilip tekrar geliyor ama donma dan dolayı güç tekrar gelmiyor fakat bilgisayarı açarken bios ekranında CTRL ALT DEL yaparak resetler yada güvenli modda açar ve yeniden başlat dersem normal bir şekilde açılıyor bios pilinide söküp taktım biosuda update yaptım ayarlarınıda sıfırladım 3 kez formatta attım ama sorun hep aynı bir türlü çözemedim yardımlarınızı bekliyorum...

mustafa2116
13-07-2012, 09:54   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

anladığım kadarıyla Drivers hatası alıyorsun aygıtlardan biri boşa bekletiyor seni.

Diğer bir olasılık eklentilerden biri başlangıca geçmiş ve sistemi başlangıçta açmaya çalışıyor işletim sistemide açık olmadığından apallıyor olabilir.

selcuk54
13-07-2012, 10:42   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

ne yapmam gerekiyor peki tüm olasıılıkları deniycem Birde omboard ekran kartı ile hiçbir sorun yaşamıyorum ekran kartını söküp denedim Ancak ekran kartıda arzalı değil performans testine de tabi tuttum sorun çıkarmadı

mustafa2116
14-07-2012, 01:17   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

drivesrs hatası varsa aygıtları yeniden yüklemen sorunu çözecektir  tüm donanımsal aygıtlarını orijinal sitelerinden indirip yüklemeni tavsiye ederim.

selcuk54
14-07-2012, 22:19   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

denedim sistemde herzaman kullandığım bir sistem Durup dururken böyle yapmaya başladı defalarca formatladım ama çözümünü bulamadımbios ekranındayken bilgisayar tam açılacağı zaman CTRL ALT DELETE yaparak reset attığımda sistem sorunsuz açılıyor

mustafa2116
15-07-2012, 00:48   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

arıza drivers hatası. Nerden bakarsan bak sistemle alakalı  değil.
ben sana şöyle  anlatayım.
bilgisayarım Vista.
2 gb ekran kartı  3 gb ram ve gigabyt anakartıyla sistem canavar.
Win XP kurduğumda bu çoşar diye düşünebilirsiniz ama işlemci  desteğini kesiyor. XP bende bir tür işkence üzerine işkence.
Daha düne kadar Win7 de öyleydi.
Eğer Win7 kurarsam da Nat birimi Modemle iletişimi kesiyor ve yerel sevict  yüklenmiyordu.
Buda sürekli internet yavalşlaması ve işlemci yoğunluğunu oluşturuyordu.

her iki durumdada driversler hatalıydı.
Elimden geleni yaptım Win xp de çoklu çekirdek için çaba gösterdim ekran kartı desteği kesti olmadı. Uyumlu driversi yok.
Win7 için sevicti denedim denedim olmadı çünkü kurulum driversi  yapısal olarak farklıydı. her neyse o sorunu sevict i değiştirerek çözdüm( yandı).

gördüğün gibi kasılmanın kaynağı sistemin driverste yetersizliği.

sendede aynı sorun görünmekte. bir parça yada bir aygıt yanlış yahut benzer drivers yüklemesi halinde..