AÇILIŞ ŞİFRESİ

HPQ-User
19-01-2010, 09:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

BYOFLU sormuş:
ADMİNİSTRATÖR ŞİFRESİ OLUŞTURDUM.FAKAT SİLMEK İSTİYORUM AMA BİR TÜRLÜ ŞİFREYİ KALDIRAMIYORUM.ŞİFREYİ BİLİYORUM.AMA ŞİFRE KALDIR DİYE BİR BÖLÜM BULAMIYORUM.LÜTFEN YARDIM EDİN

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
MİCROSOFT WİNDOWS XP PROFESSİONEL 2002 SERVİCE PCK 3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0)

Kapalı Hesap (158417)
19-01-2010, 11:44   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

hımmm
Şifrelerini unutanlar için harika bir çözüm
Peter Nordahl tarafından geliştirilen Ofşine NT Password & Regitry Editor adındaki akıllı araç, imdadınıza koşup bu sıkıntılı durumdan rahatlıkla kurtulmanızı sağlayabiliyor. Bu araç, bir açılış CD'si veya disketi üzerinden çalışıyor ve yerel bilgisayar üzerindeki sistemde kayıtlı olan tüm kullanıcı parolalarının sadece birkaç dakika içerisinde geri yüklenmesine imkan tanıyor. Bu sayede sabit disk üzerindeki verilerin ayrıca yedeklenmesi ve Windows'un yeniden kurulumu gibi zahmetli işlerle uğraşmaktan kurtulabilirsiniz. Araç, Windows NT, 2000 ve XP işletim sistemleri altında çalışıyor ve hem FAT hem de modern NTFS dosya sistemleri ile başa çıkabiliyor.
Diyelimki admin de şifre var PC'yi açamıyosunuz unuttunuz.
Önce PC'yi dos ortamında başlatın. Ve komut satırından c:\Windows\system32\config\ dizinine geçin. Config klasörü içinde bulunan sam adlı dosyayı bulun ve silin. Hepsi bu kadar.
ya aklıma bunlar geldi belki işinize yarar...