açılışta bip sesi !

LeroanZ
16-05-2009, 20:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
164 mesaj

Arkadaşlar bi laptop kurdum yeni fakat şu anda bilgisayar her başladığında
bir bip sesi geliyor "hani silme tuşuna boşa bastığında dın diye çıkan ses"

msconfigden herşeyi kapattım ama malesef ses devam ediyor
wireless ağı yok şu an acaba ondan mı yapıyor bunu ? başka ne olabilir ?
yardımcı olur musunuz bu konuda ne yapabilirim ?

Banned
16-05-2009, 20:40   |  #2  
Banlandı
406 mesaj

ya tuş takılı kalmıştır yada ram ekran kartı işlemcinde sorun var genelde bip sesi ram oturmadığında yada uyuşmadığında çıkar.uzun 3 kere bip.

LeroanZ
16-05-2009, 20:45   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

öyle bip değil o sesi biliyorum bu ses hani msn penceresinde konuşurken yazının tümünü silersin silme tuşuna basınca da yazı bittikten sonra da basarsan bi ses gelir ya ondan bu...
bir de bu ses windows açıldıktan sonra oluyor herşeyim açılıyor ondan sonra... 10 saniye filan bekliyor da oluyor

Son Düzenleme: LeroanZ ~ 16 Mayıs 2009 20:46
Banned
16-05-2009, 21:03   |  #4  
Banlandı
406 mesaj

sakın senin dandik modem internete bağlandığında bit sesi vermesin.

LeroanZ
16-05-2009, 21:13   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

sen nesin kardeşim böyle biraz sınırının gerisinde kal istersen, modemle ilgili bişi mi yazdım, bahsettim de dnadik mi dedim, demediysem senin üslubun ne ?

Banned
16-05-2009, 21:24   |  #6  
Banlandı
406 mesaj

Arkadaşım  iyide niye kuduruyon efendi gibi yazını yaz.Biz sana olasıklardan bahsediyoz ben senin bilgisayarın içindemiyim ne biliyim bip nerden geliyor.

Banned
16-05-2009, 21:36   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Acaba ses windows açıkken mi geliyor yoksa açma tşuna basıldığında bios görüntüsü gelmeden mi. Bios görüntüsü gelmedense netten  bios seslerinin anlamlarına bakabilirsiniz.

Mustafa Akın
16-05-2009, 21:39   |  #8  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
DETROID
sakın senin dandik modem internete bağlandığında bit sesi vermesin.
Dial-up internet bağlantısı çok yaygın sanki hala da arkadaş açıkladığı halde, Windows'un varsayılan Beep sesi olduğunu, bir de dandik modem diyorsunuz. Sonra olasılıklardan bahsediyorum diyıorsunuz. O çevirmeli modemlerin çıkardığı sesle o sesin alakası mı var? Bir de arkadaşla dalga geçiyorsun içind emiyim bilgisayarının diye.

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. MSCONFIG'de neler vardı da kapattınız? Ona rağmen devam ettiyse, bu bir hata mesajıdır ancak hata ekranı değil sadece sesi gelmektedir.

Bazı driverlar ya da kurulum yaptığız programlar, hatalı yüklenmiş olabilir. Kurduğunuz programları tekrar yükleyin, ya da sistem geri yükleme yaparak teker teker deneyin ve sorunun kaynağını bulun. Yüklenen programları bilmeden yorum yapmak zor, ama sorunun kaynağını bulmak da zor. O yüzden deneme yoluna gitmelisiniz. Sistem geri yükleme tavsiyemdir, genelde sürücüler, office programları vs yüklendikten sonra geri yükleme noktası oluşturulur zaten.

Banned
16-05-2009, 21:47   |  #9  
Banlandı
406 mesaj
mustafa91
Dial-up internet bağlantısı çok yaygın sanki hala da arkadaş açıkladığı halde, Windows'un varsayılan Beep sesi olduğunu, bir de dandik modem diyorsunuz. Sonra olasılıklardan bahsediyorum diyıorsunuz. O çevirmeli modemlerin çıkardığı sesle o sesin alakası mı var? Bir de arkadaşla dalga geçiyorsun içind emiyim bilgisayarının diye.

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. MSCONFIG'de neler vardı da kapattınız? Ona rağmen devam ettiyse, bu bir hata mesajıdır ancak hata ekranı değil sadece sesi gelmektedir.

Bazı driverlar ya da kurulum yaptığız programlar, hatalı yüklenmiş olabilir. Kurduğunuz programları tekrar yükleyin, ya da sistem geri yükleme yaparak teker teker deneyin ve sorunun kaynağını bulun. Yüklenen programları bilmeden yorum yapmak zor, ama sorunun kaynağını bulmak da zor. O yüzden deneme yoluna gitmelisiniz. Sistem geri yükleme tavsiyemdir, genelde sürücüler, office programları vs yüklendikten sonra geri yükleme noktası oluşturulur zaten.

Arkadaşım adam bize olasılıklardan bahsediyor kendide sorunun kaynagını düzgün bilmiyor.O ses herhangi bir kaynaktan gelebilir bir program bios yapışkan tuşlar tuş sıkışması ve eski modem.Evinde ne kullandığını ben nerden bileyim.Ben ona olacakları yazdım belki modemi dandiktir onuda söyledim adam sinirlendi ve yazısına yansıdı kimseyle dalga geçmedim dalga geçsem gülme işareti bırakırdım.Hem sen niye karışıyon onun dili yokmu.

Son Düzenleme: DETROID ~ 16 Mayıs 2009 21:50
LeroanZ
16-05-2009, 21:52   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

DETROID objelerinden değil üslubundan bu tür cevap aldın artık kapatalım konu amacından saptı
ve mustafa91 kardeşim bunu yeni kurdum driverlerini yükledim okey, virüs olma olasılığı biraz düşük çünkü yeni kurdum ve nod32 filan yapmıştım default programları yükledim driverlerin hepsini nasıl kaldırıp da yeniden kurabilirim ?

Elçin bahar
16-05-2009, 22:32   |  #11  
Yıllanmış Üye
260 mesaj

Muhtemelen açılışta çalışmaya ayarlanmış bir programın verdiği hata mesajıdır  "msnconfig" ten kaldırdığınız programlara bakın ve işe yaramayan bir kurulum gözünüze çarpıyorsa onu program ekle kaldırdan kaldırın sorun çözülecektir.

Mustafa@PC
16-05-2009, 22:37   |  #12  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Güvenli kip'e girerken de aynı ses geliyor mu ?

LeroanZ
16-05-2009, 23:09   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

hayır kardeşim

Mustafa@PC
17-05-2009, 01:28   |  #14  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ses kartı driverını kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin,bu arada virüs olmadığına eminsin di mi ?

Güvenli kipte gelmeyen ses normal modda geliyorsa windows ta bir sorun var demektir.

Hiç olmadı sistem geri yüklemeyide kullanabilirsin.

erdata
17-05-2009, 03:07   |  #15  
Yıllanmış Üye
106 mesaj

Birçok laptop boot ettiğinde yani açılırken bip sesi verir, bu uyarı seçenek varsa biostan kapatılabilir.

axai
17-05-2009, 21:05   |  #16  
Yıllanmış Üye
381 mesaj

benimde bip sesi geliyor ancak bgune kadar nerden gelgini merak etmedim  ve şimdiye kadar hiçbirşey olmadı.. benimki msaüstü pc

Mustafa Akın
17-05-2009, 22:07   |  #17  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Mustafa@PC
Güvenli kip'e girerken de aynı ses geliyor mu ?
Güvenli kip'te ses driver'ı yükleniyor mu ki? Sadece soruyorum, emin değilim. Google'da aradım, güvenli kipte sesi açmanın yolları anlatılmış.

_cypher_
18-05-2009, 00:26   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

Realtek usb wireless lan utility warmı bilgisayarında bende war ilk açılışta bağlı wireless aygıtı bulamazsa o bip sesini werio