Açılışta F1 sorunu ve Aero Sorunu...

asprin87
11-10-2011, 20:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhaba forumda yeniyim kuralları tam olarak bilmiyorum yanlışlık yaparsam affola. benim 2 problemim var
1. bilgisayarım her açılışta F1 e basmamı istiyor 2 aydır çözemedim formatta attım kaç defa bi çözüm bulamadım.
2. win7 32bit ultimate işletim sistemim ekran kartı sorunu yasıyorum daha öncelerde Aero özelliğini kullanabiliyordum şimdi ise kullanamıyorum ekran kartını güncellemeye çalışıyorum zate güncel diyor defalarca kaldırıp tekrardanda kurdum olmuyor Ati mobility Redeon X700 ekran kartı kullanıyorum.
bilgisayar Markası : Hp pavilion dv4000 laptop.
2 aydır bu sorunu yaşıyorum ne yaptıysamda düzelmedi yardımlarınızı bekliyorum.

F1 Ekran Resmi
[URL=http://www.resimup.net][/URL]

Son Düzenleme: asprin87 ~ 11 Ekim 2011 20:57
baris57
11-10-2011, 21:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

1. Sorunuz doğrusunu söylemek gerekirse pek iyi birşey gibi gözükmüyor.
Olduğu haliyle Türkçe'ye çeviriyorum:
S.M.A.R.T. Özellikli sabit diskinizde yaklaşan bir hata tespit edilmiştir.HDD'nin içindekileri yedekleyip F10'a basarak HDD Testini çalıştırın
F1:Boşver

2.sorunuza ne yazık ki bir cevabım yok. Tüm sitelerde XP Driver'ları var. Bir sitede buldum fakat site pek güvenilir değildi. Driverin kurulum yöntemi de biraz acayip olduğu için yazmadım eğer isterseniz yine araştırırım.Uzun bir cevap olduğu için özür dilerim.

cbilgen13
11-10-2011, 21:53   |  #3  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

1. sorun için istersen biostan SMART'ı kapatabilirsin...HDD'ni olası hataları karşı tarayacak bir sistemden başka birşey değil... bios ayarlarını kurcalarsan disable-enable diye seçenek olduğunu görürsün..
2. ekran kartını normalde Win7 otomatik tanıyacaktır... ama yinede istersen ati'nin sayfasından vista driver'ını indirip kur.. windows 7 tanıyacaktır... istersen link burada
aero kullanımına gelince çoğu windows 7 kullanıcısı bu hatayı yapıyor...öncelikle driver'ın doğru tanıtıldığından emin daha sonra masaüstü kişileştir menüsü altında aero temalarından birini seçtiğinden emin ol.. bazı durumlarda kurulum sonrası aero teması yerine farklı bir tema seçilmiş oluyor...senin manuel aero'yu seçmen gerekebilir..

bunları bir dene düzelmezse tekrar yazarsın...kolay gelsin...

asprin87
11-10-2011, 22:47   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: cbilgen13  
1. sorun için istersen biostan SMART'ı kapatabilirsin...HDD'ni olası hataları karşı tarayacak bir sistemden başka birşey değil... bios ayarlarını kurcalarsan disable-enable diye seçenek olduğunu görürsün..
2. ekran kartını normalde Win7 otomatik tanıyacaktır... ama yinede istersen ati'nin sayfasından vista driver'ını indirip kur.. windows 7 tanıyacaktır... istersen link burada
aero kullanımına gelince çoğu windows 7 kullanıcısı bu hatayı yapıyor...öncelikle driver'ın doğru tanıtıldığından emin daha sonra masaüstü kişileştir menüsü altında aero temalarından birini seçtiğinden emin ol.. bazı durumlarda kurulum sonrası aero teması yerine farklı bir tema seçilmiş oluyor...senin manuel aero'yu seçmen gerekebilir..

bunları bir dene düzelmezse tekrar yazarsın...kolay gelsin...

1. biosu karış karış ettim fakat bulamadım öyle bir secenek ayrıca biraz önce bios güncellemeside yaptım yine sorun aynı
2. verdiğin linkten indirdim kurdum sorun aynı değişme yok ayrıca baska indirdim bende fakat kurulumda mavi ekran veriyor oda olmadı bundan 2 ay öncesine kadar herşey sorunsuzdu ya ne olduğunu anlamış değillim aslında TeamViewer 5 ile pc me bağlanıp bide sen yapmayı denersen minneddar kalırım. 

cbilgen13
11-10-2011, 22:50   |  #5  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

tamam bana anakartın markasını yazarsan smart'ın nerede olduğuna bakabilirim ve team için ID ve şifreni gönderirsen bağlanıp kontrol edebilirim...

ID ve şifreni özel mesaj olarak atarsan daha sağlıklı olur..

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 11 Ekim 2011 22:54
asprin87
11-10-2011, 22:51   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: baris57  
1. Sorunuz doğrusunu söylemek gerekirse pek iyi birşey gibi gözükmüyor.
Olduğu haliyle Türkçe'ye çeviriyorum:
S.M.A.R.T. Özellikli sabit diskinizde yaklaşan bir hata tespit edilmiştir.HDD'nin içindekileri yedekleyip F10'a basarak HDD Testini çalıştırın
F1:Boşver

2.sorunuza ne yazık ki bir cevabım yok. Tüm sitelerde XP Driver'ları var. Bir sitede buldum fakat site pek güvenilir değildi. Driverin kurulum yöntemi de biraz acayip olduğu için yazmadım eğer isterseniz yine araştırırım.Uzun bir cevap olduğu için özür dilerim.

cevabınız için tşkedrm her yöntemi denemeye razıyım yoksa emin olun sinirden parçalamak üzereyim bu pc yi :)

asprin87
11-10-2011, 22:53   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: cbilgen13  
tamam bana anakartın markasını yazarsan smart'ın nerede olduğuna bakabilirim ve team için ID ve şifreni gönderirsen bağlanıp kontrol edebilirim...

tşkedrm...

Son Düzenleme: asprin87 ~ 12 Ekim 2011 12:57