Açılışta USB bellek sorunu

HPQ-User
22-02-2008, 16:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ozozdemir sormuş:
Dizüstü bilgisayarımda 2GB USB  bellek kullanıyorum ReadyBoost ile.Bazen güncelleştirme yaparken USB bellek takılıyken ,bilgisayar açılıp kapanınca Biosta da USB belleği kaldırmama rağmen sistem bioas ekranında kalıyor.Bu acaba Belleğin Vista uyumlu olmamasından mı yoksa farklı bir sebep mi var ? yardım lütfen...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Lenovo Dizüstü
Vista Home Premium, 1GB RAM,256MB Harici ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
22-02-2008, 16:27   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bellek markasını soylemıs olsaydınız sıze uyumlu olup olmayacagını soylerdık ama sorun buyuk ıhtımalle işleti sistemi ile ilgili. Guncelleme yaparken USB bellegınızı takmayınız. Sızın yerınızde olsam sısteme 2x1Gb ram alırdım veya ıcındekı ramın aynısından bulup takardım.. Readyboost kullanırken bu tıp sorunlar olabılır.

Banned
22-02-2008, 17:23   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

belleğin readyboost a ister uyumlu olsun ister uyumsuz bu açılışı engellemez. Eğer uyumsuzsa sistemi hızlandır seçeneği aktif olmaz ve disk readyboost için uygun özellikte değil uyarısı verir.

Sorun boot sıralamasında flas diskin 1. sıraya verilmiş olmasından kaynklanıyordur bu sebeblede bellek takılı iken pc açılmıyordur.Diski  readyboost olarak ister kullanın ister kullanmayın aynı hatayı alırsını.z

Çözüm : Biosa girin boot menüye gelin hdd sıralamasına gelip sıralamadan flash belleği  kaldırın. Boot menüde flas diskiniz gözükmesin( Bu işlemi yaparken bellek takılı olsun )