Acill yardım virüss girdi

Fırat 92
29-12-2009, 20:27   |  #1  
Fırat 92 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
766 mesaj

selam arkdaşlar benim flashımda bi virüs var new.exe diye bir virstü yanlışlıkla tıklaım önce görev yönetici gitti sonra regedit çalışmadı onların ikisini düzelttim fakat pc açılınca resimdeki gibi gözüküyor  nasıl düzelteceğim

PcMaKeR
29-12-2009, 20:51   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

1. ctrl+shift+esc ye bas.
2. görev yöneticisini hallettim demişsin. görev yöneticisi açılmalı.
görev yöneticisi açılınca Dosya menüsünden Yeni Görev(Çalıştır) a tıkla.
3.gelen pencereye msconfig yaz enterla
Sistem yapılandırması gelecek karşına.

4.Başlangıç sekmesine git ordaki bütün tikleri kaldır. sonra hizmetler sekmesine git aşağıda tüm microsoft hizmetlerini gizle seçeneği var ona tıkla ve karşında kalan bütün kutucukları boşalt ve Uygula butonuna bas.
5.Sonra tamam butonuna bas kapat pencereyi.
6.Sana soru soracak yeniden başlatayım mı diye yeniden başlat a tıkla.
yeniden başlasın sonra eğer masaüstü görünmezse son bir seçenek kalacak.

eğer olmazsa 1. adım a gel.
2. adımda çalıştıra şunu yazacaksın: iexplore.exe çalıştır diyeceksin.

6. Internet explorer açılacak:
http://download.cnet.com/Ad-Awar ... re&subj=dl&tag=top5 bunu kopyala yapıştır ve açılınca "download now" a tıkla.

belgelerime kaydet.

7. dosya inince 1. adıma git.
2. adımda bu sefer çalıştır ekranındaki göz ata tıkla belgelerime indirdiğin dosyayı gözat butonu ile göster ve çalıştır butonuna bas. Ad-Aware ı kur. eğer isterse yeniden başlat.

8. adım ad-aware ı çalıştırmak: 7. adımı tekrarla ama gözata Program files içine lavasoft klasöründeki ad-aware klasörü içindeki ad-aware.exe yi çalıştır ve internetten güncelle 1 - 2 dk sürer sonra güzelce tarat bu program bütün pislikleri bulup temizlicek bozulan ayarları düzeltmeye çalışacak olmazsa format yolları gözükmüştür çünkü sen temizleme yaparken birşeyleri götürmüşsün demektir.

3. seçenek güvenli kipte girmeyi denemek eğer güvenli kipte düzgün açılıyorsa yukardaki iki adımı denemek gerek.

Kolay gelsin. sırayla gidersen çözersin sorunu.

Atal222
07-01-2010, 19:46   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

Kardeş Aynı Sorun Bendede var ama ben görev yöneticisini halledemedim