Açılmayan sürücülere tekrar erişmek 2

adnankoc
14-03-2009, 13:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Aslında böyle bir konu var ama o konuya yorum yazamadığım için yeni konu açma gereği duydum.

"Bilgisayarım"ı açın ve "Araçlar/Klasör Seçenekleri" yolunu izleyin. Buradaki "Gizli dosyaları göster" seçeneğini devreye sokun. Ardından sayfayı biraz aşağıya çekerek "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğindeki işareti kaldırın. Karşınıza çıkan soruyu "Evet" diyerek onayladıktan sonra "Uygula" ve "Tamam" komutları ile "Klasör Seçenekleri" penceresini kapatabilirsiniz."

Burada bir problem var o anda sistemde aktif olan virüs sizin bu işlemi yapmanıza izin vermez.
Yapılması gereken işlem;
1. Başlat -> Çalıştır yolunu izleyerek açılan bölüme "cmd"
yazarak komut satırında açıyoruz.
2. "cd .." yazarak C:\ sürücüsünün köküne ulaşıyoruz burada
"attrib -s -h -r" komutu ile gizli ve sistem dosyalarını görünür ve değiştirilebilir hale getiriyoruz.
3. "del autorun.inf" komutu ile dosyayı siliyoruz.

Eğer bu işlemlerden sonra "autorun.inf" dosyası tekrar oluşursa aynı işlemleri güvenli kip'te yapmayı deadnankocneyin.

I Love GS
21-03-2009, 22:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Anlaığım sorunsa ben onu sağtık/araştır yaparak ta açılıyor diye biliyorum...
yinede eline sağlık

Barış
21-03-2009, 22:10   |  #3  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
adnankoc
Aslında böyle bir konu var ama o konuya yorum yazamadığım için yeni konu açma gereği duydum.

"Bilgisayarım"ı açın ve "Araçlar/Klasör Seçenekleri" yolunu izleyin. Buradaki "Gizli dosyaları göster" seçeneğini devreye sokun. Ardından sayfayı biraz aşağıya çekerek "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğindeki işareti kaldırın. Karşınıza çıkan soruyu "Evet" diyerek onayladıktan sonra "Uygula" ve "Tamam" komutları ile "Klasör Seçenekleri" penceresini kapatabilirsiniz."

Burada bir problem var o anda sistemde aktif olan virüs sizin bu işlemi yapmanıza izin vermez.
Yapılması gereken işlem;
1. Başlat -> Çalıştır yolunu izleyerek açılan bölüme "cmd"
yazarak komut satırında açıyoruz.
2. "cd .." yazarak C:\ sürücüsünün köküne ulaşıyoruz burada
"attrib -s -h -r" komutu ile gizli ve sistem dosyalarını görünür ve değiştirilebilir hale getiriyoruz.
3. "del autorun.inf" komutu ile dosyayı siliyoruz.

Eğer bu işlemlerden sonra "autorun.inf" dosyası tekrar oluşursa aynı işlemleri güvenli kip'te yapmayı deadnankocneyin.

Tek TıkLama...

Son Düzenleme: Barış ~ 21 Mart 2009 22:13