Acımı Paylaşmak İstiyorum Dinlermisiniz

xExCaLiBuRx
28-02-2012, 22:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj

2006 Senesının Hazıran Ayına Gırerken Ben Daha 14 Yasındayım Ve Abımı Askere Ugurluyorduk Bız 4 Kardeşiz Ben 3 ,cuyum Benden Buyuk Ablam Ve Abım Var Abım En Buyuklerımız Abım 1986/3 Askere Gıtmısdı Acemı Bırlıgını Kutahyada Yağtıkdan Sora Usta Bırlıgı Olarak Balıkesır Bandırmaya Dustu Havacı Idı 5 Aylık Askerken Izıne Geldı Bıgun Uyandı Elı Yuzu Şişmişdi Ben Daha Çocugum Abı Ne Oldu Sana Bole Dedım Bılmıyorum Dedı Hastaneye Fılan Gıdelım Dedım Yok Dedı Izınımın Bıtmesıne 2 Gun Kaldı Cuma Gıdıyorum Orda Gorunurum Doktoro Dedı Neyse Aradan Haftadalar Geçti Telefon Geldı Abımı Istanbul Gataya Yatırmıslar Evde Refakatcı Kalabılecek En Uygun Kısı Bendım 2 Gun Babam Kaldıkdan Sora Ben Gıttım Yanına Abımle Konusuyorum Hastanede Isde Abım Seyın Hesaplarını Yapıyo 15 20 Gun Yatsam 12 20 Gunde Hava Deısımı Alsam Yırttım Dıye Neyse Doktor Geldı Bayram Hastalıgnı Bılıyomusun Dedı Abım Hayır Komutanım Dedı Doktor Sen Kansersın Dedı Losemı Kanserı Bız Losemının Ne Oldugunu Bılmıyoruz Abımde Napalım Tedavısı Yokmu Bunun Dedı Doktor Var Dedı ozamn tedavı oluruz dedı abımde abımın tedavası baslmıstı aradan gunler haftalar aylar derken 1.5 yıl olmustu bu surecde abımın yanında hep ben kaldım arasıra 10 15 gun kemateropı den sora ızın alıyoduk ev ızını 15 20 gun yıne ole bı ızın gunu akşam benı abım arada umıt dedı sen babmın yanına gıt bugun onda kal yarın beraber hastaneye gıdeceksınız dedı bu arada babmla annenm ayrı babam bızı ben 3 yasındayken terk etmısdı azerbaycanda baska bırıyle evlendı ve sora bızım oturdugumuz yerın yakınlarında oturuyodu ama hiçbizaman onu sorgulamadım neden bızı terk ettın demedım cunku bılıyodum oda yaptıklarından pişmandı neyse babamın yanına gıttım ertesı gun ızmıt devlete gıttık doktor babamın akcıger kanserı oldugunu soyledı ve çok fazla omru olmadıgını soyledı gelde bunu abıme soyle abım kanser babam kanser çıktı abımın uzukmemesı gerekıyo bı sure sakladık abımden benım abımle beraber hastaneye donmem gerekıyodu ıznımız bıtmısdı babamın yanında uvey annem kaldı donduk tabıkı abım ogrendı durumu saklamak mumkunmu bız yıne ızındeyken abımle babamın öldüğü haberı geldı abım yıkıldı hastaydı ve uzulmemesı gerekıyodu mezarlıkda dustu bayıldı olaylar busekılde gelıstı babamın olumunun ustunden bı sure geçtı bız yıne hastenedeyız abım tedavı goruyo abımın durumu gıttıkce kotuye gıdıyodu doktorlar burda bıse yapamayız ankara gataya sevk edecez dedıler ambulansla ankaraya gıttık 6 ayda orda tedavı gordu benım psıkolojım ıyıce bozuldu tabı abımın cıgerlerınde mantar olusmusdu artık olumune kesın bakıyolarda butun akrabaları çağarın helallessın dedıler benım o ankı duygularımı tahmın bıle edemessınız hastanenın aşağısında bı bank vardı o gece oturdum orda tek basıma sabaga hem ağladım hem dua ettım allaha sabah bekleme odasında uyuken yanımıza doktor geldı saat 7:05 tarıh 5 hazıran 2008 olması lazım doktor bayramı kaybettık basınız saolsun dedı ben kılıtlendım 2 sene gozum gıbı baktmıstım ona sabahlara kadar uyumamıs yerı geldıgınde basında beklmısdım çokmu sey ıstedım sadece o kurtulsun yeter dedım ama olmadı 2 sene savaştıgımız kanser bızı yenmısdı abım bağara bağara vefat ettı ısyan etmedık ıstedım allaha neden ben neden benım abım dıye ama ıste edemedım sozcukler dugumlendı boğazıma ogun yuregımde bı yara açıldı çok buyukbı yara ve hergun dahada buyuyen bı yara sanırım bu yara ben olene kadarda kapanmıcak onu artık sadece ruyalarımda gorebılıyorum okadar acı bısekı anlatamam daha fazla yazamıcam verdıgım rahatsızlıktan dolayı hepınızden ozur dılerım sadece ıcımı dokmem gerkıyodu sızı yakın gordum kendıme

serkanizm
28-02-2012, 22:12   |  #2  
serkanizm avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
130 mesaj

başın sağolsun çok üzüldüm

Kapalı Hesap (203105)
28-02-2012, 22:12   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

valla okurken dayanamadım gözlerim doldu ALLAH sabır versin kardeşim inşallah hayatın bundan sonra istediğin gibi ilerler

xExCaLiBuRx
28-02-2012, 22:19   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj

Dostlar saolsun allah razı olsun hepınızden askerlık çağım geldı keske yanımda olsaydıda bana akıl verseydı arkamda aslan gıbı abım var deseydım ama rabbımın takdırı o verdı o alacak bu yazdıklarım aılesını uzunlerede ıbret olsun su dunyada gordugunuz butun ınsanlar sızın sevgılınız olabılır ama hiçbirinden sıze bı abı abla anne baba olamaz oyuzden aılenızın kıymetını bılın yoksa ılerde çok vıcdan azabı çekersınız

hakean
28-02-2012, 22:21   |  #5  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,572 mesaj
Alıntı: glscgn  
valla okurken dayanamadım gözlerim doldu ALLAH sabır versin kardeşim inşallah hayatın bundan sonra istediğin gibi
kardeş çok çokg eşmiş olsun sana

cracker1
28-02-2012, 22:40   |  #6  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj

ALLAH (CC) sabır versin kardeş
Bu tür acılar hep kuranda ALLAH'ın taktiri diye geçer.
Benim annemin anneanneside lösev den öldü. Allah rahmet eylesin.

Kapalı Hesap (153334)
28-02-2012, 23:39   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Allah mekanini cennet etsin.
Basin sagolsun.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221449) ~ 28 Şubat 2012 23:59
okinkurt
29-02-2012, 00:55   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

:((((( Allah rahmet eylesin sanada sabır versin cok üzücü bi durum :( başınız sağolsun :(

darkmaster
29-02-2012, 00:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
244 mesaj

allah rahmet eylesin kardeşim başınız sağolsun.

LENO7
29-02-2012, 11:01   |  #10  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Allah cümlemize şifalar versin..gerçekten  şuan öle bi hal içinde kaldım...
Benden 2 yaş küçük kız kardeşim var oda Astım Hastası..Bizde (en çok babam) kardeşimizi Mardin'den Diyarbakır'a ordan başka hastanelere Birsürü yerlere Götürdük...Biz ozamanlar fakirdik..Evimiz Mardin/Nusaybinde babam ise Diyarbakır'da kardeşim Hastanede yatıyor..Babamın ise yatacak yeri yok..Gecenin o soğuğunda bir inşaat buldu orda o soğukta idare edebildi..Aylarca Bekledik şu kardeşimin Astım Tedavisi Bitsin Diye Nihayet Bitmişti...babam Döndü Sonra bizim köyden amcamlardan haber geldi..Babaannem vefat etti..Yani bizim ve babamın çektiği onca acılar...Bizden daha Beter olanlar da var..

Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun....

Kapalı Hesap (230936)
29-02-2012, 11:13   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj

Başın sağolsun kardeş.  
Allah kimseye taşıyamayacağı  yük vermezmiş. 
Allah yardımcın olsun.. Allah sana sabır versin.

alloss
29-02-2012, 11:17   |  #12  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

Allah sana sabır versin dostum. Gerçekten zor.

hakean
29-02-2012, 12:17   |  #13  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj
Alıntı: alloss  
Allah sana sabır versin dostum. Gerçekten zor.
Kapalı Hesap (200174)
29-02-2012, 15:06   |  #14  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Çağımızın vebası kanser tedavisi var ama yüksek moral lazım önce insana en önemlisi önce erken müdahale
Kardeşim allah sana ve ailene sabır ihsan eylesin
Abine allahtan rahmet dilerim kabri nur mekanı cennet oolsun inşallah
Kanser hastalığı çok kötü ediyor insanı akrabamıda kanser aldı
3 yıl süründürdü 3.yıl biterken canını aldı yüzü gözü delik deşik olmuştu (Hastanede içimden dua etmiştim allah'a al artık canını yarabbim daha fazla çektirme diye)Ağlıyor
Rabbim kimseye vermesin kanser belasını........

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221449) ~ 29 Şubat 2012 15:08
xExCaLiBuRx
29-02-2012, 16:13   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj

Bigun Abımle Konusuyoduk Babam Oldukden sora Bana Dedıkı Umıt Dedı Burdan Çıkınca Babamın Mezarına Ziyarete gıderız gıderız tabı abı dedım bana 2 sının mezarına gıtmek kısmetmıs her abımın mezarına zıyarete gıttıgımde o lafı gelır aklıma ağlarım en azından ıcım rahat vıcdanım rahat kardeşlık gorevımı yerıne getırdım herzaman yanında oldum o konuda ıcım çok huzurlu en azından vıcdan azabı duymuyorum sunu yapmadım dıye

Kapalı Hesap (200174)
29-02-2012, 16:59   |  #16  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: xExCaLiBuRx  
Bigun Abımle Konusuyoduk Babam Oldukden sora Bana Dedıkı Umıt Dedı Burdan Çıkınca Babamın Mezarına Ziyarete gıderız gıderız tabı abı dedım bana 2 sının mezarına gıtmek kısmetmıs her abımın mezarına zıyarete gıttıgımde o lafı gelır aklıma ağlarım en azından ıcım rahat vıcdanım rahat kardeşlık gorevımı yerıne getırdım herzaman yanında oldum o konuda ıcım çok huzurlu en azından vıcdan azabı duymuyorum sunu yapmadım dı
Dostum senin baban'da vefat etmişti bi ara sölemiştin
Harbiden kaderin zalimmiş
Allah her ikisininde taksiratını affeylesin kabirleri nur mekanlları cennet olsun ne diym başka elden gelen bir şey yok...
Ölüm
``Herkesin Hesabı Bir Gün Sorulacaktır``

xExCaLiBuRx
29-02-2012, 19:03   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj
Alıntı: kesko  
Dostum senin baban'da vefat etmişti bi ara sölemiştin
Harbiden kaderin zalimmiş
Allah her ikisininde taksiratını affeylesin kabirleri nur mekanlları cennet olsun ne diym başka elden gelen bir şey yok...
Ölüm
``Herkesin Hesabı Bir Gün Sorulacaktır``
Amin abi allah tum olmuslerımızın mekanını cennet eylesın demekkı rabbım benıde bolebı test ıle sınamak ıstedı sonucda o verdı bu canı o alacak bırgun hepımızın gıdecegı yer orası deılmı oyuzden 3 gunluk dunyada kımseye kırmaya uzmeye degmez bunu çok ama çok ıyı anladım