active directory hizmetleri

fatalboy88
14-02-2009, 01:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

ii geceler merhaba...ben vista da ağda bilgisayar aratmak için başlattan "cmd" ondan sonrada "shutdown -i" yaptğım zaman "active directory hizmetleri şu anda kullanılamaz" diye bir hata mesajı çıkıyor...bunu nasıl çözebilirim şimdiden teşekkürler...saygılar..

Banned
14-02-2009, 01:47   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

arkadaşım eğer home premium vista kullanıyorsan bu özelliği kullanamazsın ancak workgroup u kullanabilirsin domain bir network a bağlanabilmen için daha üst sürüm bir vista kullanmalısın

fatalboy88
14-02-2009, 01:56   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj
aapociapo
arkadaşım eğer home premium vista kullanıyorsan bu özelliği kullanamazsın ancak workgroup u kullanabilirsin domain bir network a bağlanabilmen için daha üst sürüm bir vista kullanmalısı
evet kardeşim home premium kullanıyorum...peki diyelim ki ben bir üst sürüm vistaya geçtim.. bağlanacağım kişinin de geçmsi şartı varmıdır.. tşkler..

Banned
14-02-2009, 02:06   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

ben biraz daha açayım bir ağ oluşturduğunu farzet ve bu ağın yöneticisi olarakta kendi bilgisayarını atadın sen bilgisayarına şifreni yazıp girdiğinde ağdaki diğer bütün bilgisayarlarada direk hiçbir kısıtlama olmadan girersin işte bunu yapman için vistanın home premium dan daha üst sürümlerini kullanmalısın ama workgroupe kullanarak yine bilgisayarlara girersin ama her girdiğin bilgisayarda o bilgisayarında şifresini girmen gerekir yani home da yapabileceğin budur
sorunun cevabına gelince doğrusunu istersen ondan emin diilim yanlış bişi söylemeyeyim zaten buraya kadar yazdıklarımda benim bildiklerim yanlış bişi varsa ki olabilir kusuruma bakmaGülümseme