Adanalı çiftçinin oğlu 116 ülkeyi 'hack'ladı

cino1623
23-09-2008, 04:52   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2008

ÖSS'yi iki kez kazanamadı... Bilgisayar korsanı oldu... Ve Adanalı çiftçinin oğlu, 116 ülkede sanal terör estirdi.

Atilla Ekici (21)... Adana'da doğdu, Özel Akdeniz Lisesi'ni bitirdi. Marul ekip satan babası üniversite sınavı öncesi bir bilgisayar aldı. Ancak Atilla iki yıl ÖSS'yı kazanamadı ve internet kafeye takılmaya başladı.


FASLI YAZDI, O DAĞITTI
Korsanlığa merak sardı. Kısa sürede sanal âlemde Faslı Diablo ile tanıştı... Ve Diablo onun için virüs programları yazdı. Atilla da virüsleriyle 116 ülkedeki bilgisayarları çökertti.


DEVLERİ ÇÖKERTTİ
New York Times, CNN. Hedefleri büyüdükçe İnterpol ile Microsoft devreye girdi. Atilla 12 gün içinde yakalandı. Çiftçi babası ise şokta: Tarlada bana yardım ederdi, okulda takdir almıştı.

KOD ADI: CODER
Sanal âlemde Kodçu adını kullanan Atilla tek Türk hacker'ı değil. 100'e yakın Türk'ün dünyanın dört bir yanındaki bilgisayar sistemlerini vurduğu söyleniyor.


116 ülkede bilgisayarlara virüs bulaştırdığı iddiasıyla tutuklanan Adanalı 'hacker' Atilla Ekici'nin çiftçilikle uğraşan ailesi olayın şokunu yaşıyor. Oğullarının 'karakolun yolunu bilmediğini' ifade eden baba Kemal Ekici "Okuldayken hep takdir getirirdi. Dışarıya da pek çıkmazdı" diye konuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Yüksek Teknoloji Suçları ve Bilişim Sistemleri Şube Müdürlüğü ile Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın ortak operasyonuyla, Zotob, Rbot ve Mytob adlı virüs programlarını yazarak dünyaya yaydığı iddia edilen Atilla Ekici'nin Adana'da Özel Akdeniz Lisesi'nde eğitim gördüğü öğrenildi. Adana'nın Yeşilevler Mahallesi'nde kiralık bir evde oturan Atilla Ekici'nin babası Mustafa Kemal Ekici, çiftçilikle uğraştığını belirterek, "Oğlum adliyenin veya polisin yolunu bilmez. Kumarı, kötü alışkanlığı yoktur. Zor geçinen bir aileyiz. Sabah saat 07.00'de gelip çocuğumu götürdüler. Giderken de odasında bulunan bilgisayarı aldılar. Sadece ekranı bıraktılar" şeklindekonuştu.


ÖSS'Yİ KAZANAMADI
Oğluyla gözaltına alındıktan sonra iki defa telefonla görüştüğünü ifade eden baba Mustafa Kemal Ekici, "Bana 'bu olayla benim ilgim yok' dedi. Suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Ulucanlar Cezaevi'nde kalıyor. Bugün Ankara'ya gideceğim" diye konuştu. Bu arada 21 yaşında olan 'Hacker' Atilla Ekinci'nin, liseyi bitirmesine rağmen iki yıldır üniversiteyi kazanamadığı için boşta olduğu ve zamanının büyük bir bölümünü internet kafelerde sanal alemde 'sörf yaparak' geçirdiği öğrenildi. Atilla Ekici'nin, 'yasa dışı' işlemlerini daha çok bu internet kafelerden yapmaya özen gösterdiği, evdeki bilgisayaranı ise çok az kullandığı da iddia edildi.[*<]

YasarS
23-09-2008, 04:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2008

Sanırım üzülerek söylemeliyimki yapılan araştırmalarda ülkemiz bu konuda rusyadan sonra 2. sırada yer alıyor.

Son Düzenleme: YasarS ~ 23 Eylül 2008 04:59
cino1623
23-09-2008, 05:04   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2008

Bu konuda en fazla artış ÇİN-RUSYA-TÜRKİYE de gerçeklesmede

bir dost
23-09-2008, 09:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,174 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

elin faslısına uyarsan olacağı budur . o adam madem kendisi hazırlıyor virüsleri kendisi niye çökertmiyorda sen ondan alıp yolluyorsun . cevap açık. çünkü sen sazansın .iki siteye index atmakla allameyi cihan olduğunu sanıyorsun .o faslı ise başına gelecekleri gayet iyi biliyor aradaki fark bu.

onlineTR
23-09-2008, 11:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2007

wayy wayy şoktayımm..