Adil Kullanım Kotası (Müjde)

xExCaLiBuRx
16-07-2012, 18:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj

Arkadaşlar güne iyi bi haberle başlayın diye size bu haberi vermek istedim. Ne kadar sorunlarımıza tam çözüm gelmemiş olsada bi iyileştirme yapılmış BTK sağolsun.

Artık TTNET kullanan üyelerimiz aylık verilen kotayı geçtiklerinde hızları 1 mbps'ye değil 3 mbps'ye düşürelecek. Daha detaylı bilgi için buyrun haberin kaynağı; Hürriyet Haber... http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/20988428.asp

Orjinal haber;

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bazı internet paketlerinin kotalarının ay sonundan önce dolması nedeniyle 1 megabite düşürülen internet hızının 3 megabite çıkartılmasını onayladı.

BTK'nın onayladığı düzenleme ile Türk Telekom'un toptan seviyede İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) sunmakta olduğu bazı DSL tarifelerinde bulunan "Adil Kullanım Noktası" (AKN) uygulamasında iyileştirme yapıldı.

AKN uygulaması, bazı limitsiz tarife paketlerinden hizmet alan abonelerin belli miktarda kapasite kullanımı sonucunda erişim hızının ay sonuna kadar düşürülmesini kapsıyor.

Mevcut uygulamaya göre, AKN uygulaması olan paketlerde DSL kullanıcılarının veri indirme miktarının AKN'yi aşması halinde hız 1 megabite düşürülüyordu.

Yapılan düzenleme ile AKN sonrası hız seviyesi 3 megabite çıkarıldı. Böylece AKN'yi aşan DSL internet kullanıcılarının internet hızları üç katına yükseltilmiş oldu. Örneğin 8 megabite kadar limitsiz pakette 50 GB'lık kapasite kullanımının tamamlanması durumunda ay sonuna kadar erişim hızı 3 megabite düşürülecek.

Fiyat avantajı nedeniyle talep görüyor.

Bu uygulama, adil erişim politikası veya başka adlar altında başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, birçok dünya ülkesinde uygulanıyor.

Türkiye'de AKN uygulaması konusunda yasal bir zorunluluk bulunmamasına karşın, İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından AKN'li paketlerin yanı sıra bu şekilde sınırlama olmayan DSL paketleri de sunulmasıyla fiyat avantajı nedeniyle AKN'li paketler yaygın talep görüyor.

Son Düzenleme: xExCaLiBuRx ~ 16 Temmuz 2012 18:30
Selçuk İslamoğlu
16-07-2012, 18:35   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Müjde?

Eskiden bu AKN felan yoktu... Eşeğini önce kaybettirir, sonra buldurur sevinci sadece... BTK'nın yapması gereken ya bunu kaldıracak, ya da "Limitsiz" geyikli reklamları engelleyecek.

Selçuk İslamoğlu bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
xExCaLiBuRx
16-07-2012, 18:40   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj

Valla Ben Sureklı Dosyalar Indıren Bırı Oldugum Icın Sevındım Sahsen 8 mbıt 50 gb Indırme Hakkım Var Ayın 10,da 1 Mbıt Dusuyodu Hız Ayın 20 Gununu 1 Mbıt Kullanıryordum Iyı Oldu

xExCaLiBuRx
16-07-2012, 18:50   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Müjde?

Eskiden bu AKN felan yoktu... Eşeğini önce kaybettirir, sonra buldurur sevinci sadece... BTK'nın yapması gereken ya bunu kaldıracak, ya da "Limitsiz" geyikli reklamları engelleyecek.

İkisinide Yapmıcakları İçin Bunada Şükür Hiçyokdan İyidir Bence

dabbe1
16-07-2012, 18:53   |  #5  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Müjde?

evet BTK akn ( akk ) zırvalığını iptal etmeli...

xExCaLiBuRx
16-07-2012, 18:57   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj
Alıntı: dabbe1  
evet BTK akn ( akk ) zırvalığını iptal etmeli...

Hocam Şuan Bolebi Karar Aldıklarına Gore Yakın Tarıhde Bolebı Nıyetlerı Yok Gibi

Kapalı Hesap (143179)
16-07-2012, 23:01   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
80 mesaj

Aslinda bi site uzerinden imza toplanilip mahkemeye basvurulabilir. Boyle sacmalik mi olur ya? Download yapiyorum ki sinirsiz internet aliyorum, sen ayin ortasinda hizi dial up a dusurursen ne anladim ben o internetten.

okinkurt
19-07-2012, 23:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Sana sınırsız paket satıp daha sonra sınır uyguluyolar şimi o sınır az daha kısılınca millet seviniyor benim tuafıma gidiyor ya ben sınırsız paket alıyorum ne sınırı bu ya 3g dede var haftalık sınırsız paket alıyorum ben 1 gb indir hızı kotalıyolar okadar komikki 20 kb i alıp 15 e sınırlıyolar :D bizim ülkeden bi cacık olmaz.

Kapalı Hesap (223846)
20-07-2012, 00:17   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

Paramızla kazık yiyiyoruz tahadüt bitince uydunete geçiceğim ve hızlı internetin tadını çıkaracağım.