admin şifresini unuttum

HPQ-User
23-10-2009, 10:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dark_prince sormuş:
ben pcye yetkılı tek bır oturum actım onun sıfresini unuum f8 de denemedm ama olmadı

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
ben pcye yetkılı tek bır oturum actım onun sıfresini unuum f8 de denemedm ama olmadı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Gürkan
23-10-2009, 10:47   |  #2  
Gürkan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
403 mesaj

Bu durumda şifreyi iptal etmek için pc yeniden başlatın ve windows açılmadan F8 e basın ve ordaki listeden komut sistemiyle çalıştırı seçin. karşınıza komut satırı geldiğinde start c: yazın enter deyin. hata mesajı gelebilir kafaya takmayın ok deyin ve biraz bekleyin windows açılacaktır ve ordan denetim masasına girin kullanıcı hesaplarından şifresini kırmak istediğiniz kullanıcı hesabını seçin ve parolayı kaldır seçeneğini işaretleyin. ve pc yeniden açıldıktan sonra kullanıcı şifresi sormayacaktır.

destan57 isimli CHIP Online forumu üyesinden alıntıdır...

CapanQGLU
23-10-2009, 11:16   |  #3  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Umarım hal etmiştirsiniz...
Gürkan, arkadaşım izah etmiş.

Alıntı: Gürkan  
Bu durumda şifreyi iptal etmek için pc yeniden başlatın ve windows açılmadan F8 e basın ve ordaki listeden komut sistemiyle çalıştırı seçin. karşınıza komut satırı geldiğinde start c: yazın enter deyin. hata mesajı gelebilir kafaya takmayın ok deyin ve biraz bekleyin windows açılacaktır ve ordan denetim masasına girin kullanıcı hesaplarından şifresini kırmak istediğiniz kullanıcı hesabını seçin ve parolayı kaldır seçeneğini işaretleyin. ve pc yeniden açıldıktan sonra kullanıcı şifresi sormayacaktır.

destan57 isimli CHIP Online forumu üyesinden alıntıdır...
fasterdem
23-10-2009, 11:17   |  #4  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
404 mesaj

Bi değişik yolu daha var arkadaşım.Bnun için bir linux cd lazım.Aşağıda vereceğim linkten indirdiğiniz iso dosyasını bir cd ye yazıdırın ve sonra bilgisayarı bu cd den boot edin.Tüm kullanıcı ve admin şifrelerini istediğiniz gibi burda değiştirebilirsiniz.Bir Öneri:Yeni verdiğiniz şifre karışık olmasın...1111 çok iyi.bazen klavye karakretlerinde sorun olabiliyor.

http://www.bilgisayarbilisim.net ... nistrator-t228.html

Kapalı Hesap (135391)
23-10-2009, 12:51   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
2,758 mesaj
Alıntı: CapanQGLU  
Umarım hal etmiştirsiniz...
Gürkan, arkadaşım izah etmiş.
Boşuna Alıntı Yapmassan İyi Olur !

OnlyMann
23-10-2009, 12:58   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

arkadaşlar anlatmışlar ancak kullanıcınız Admin yetkisine sahip değilse ve admin şifresi varsa anlatılanlar olmayabilir.
https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... ma-CD-si_12136.html adresinde anlatılan yazılımı indirip CD'ye basmanız ve makinayı CD ile açmanız gerekir. bu yazılım içinde şifre değiştirme bölümünde şifrenizi değiştirebilirsiniz.