ADSL 2

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
onursa
24-01-2005, 10:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
471 mesaj

arkadaşlar yeni adsl 2 mi ne çıkacakmış.GEEK PRO MAX UE 4 Bunu destekliyormu?Yada destekleyen 100-120 milyon arası modem varmı?

onursa
24-01-2005, 10:25   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
471 mesaj

biz yeni taşındık babam adsl'yi döşetmiş ama kullanıcı adı ve şifreyi bilmiyoruz bunu nereden öğrenebiliriz?

onursa
24-01-2005, 10:31   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
471 mesaj

çok yazdım özür dilerim ama direkt modem'i taksak kullanıcı adına filan gerek varmı?

Kansav
24-01-2005, 23:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

1.Adsl 2 hakkında birşey duymadım.O yüzden cevap veremeyeceğim.

2-3.Adsl döşetmek ne demek onu anlayamadım? 25 milyonluk Adsl 'ye 125 verdiyseniz evet gerçekten döşemişlerdir :) Adsl 'e abone olmak yeterli.Telekom 'a git,formu doldur,sana kullanıcı adı ve şifreyi söyleyecekler.Söylenen kullanıcı adını ve şifreyi modem ayarlarındaki gerekli yerlere yaz hepsi bu...

Son Düzenleme: Kansav ~ 24 Ocak 2005 23:27
theironman
25-01-2005, 00:26   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

ADSL 2 yi ben de yeni duyuyorum, daha bu ADSL yle yeni tanıştık, hayırlısı bakalım.

cico
25-01-2005, 00:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

beyler yalnız bu adsl 2 çıkarsa adsl kullananlar(benim gibi) çok kötü patlayacak (mı?) cafer bez getir hesabı... :)

theironman
25-01-2005, 13:56   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
alıntı:
Gönderen : eyupkork

Hiç bişey olmaz zaten var olan ADSL den randıman alamıyor millet bide 2 sine kimse gitmez ben den dülemesi zaten çıktıktan kısa bir zaman sonra anlarız ne olduğunu onun için sabredin...

+1  ADSL olayını Telekom çok iyi başarıyor ya ADSL 2 kaldı bir de...

MSI
25-01-2005, 21:27   |  #8  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

ADSL 2 olayını acarmısınız

theironman
25-01-2005, 21:53   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

ADSL2 adlı yeni bir standartla; ailesi ADSL performansını ve sunulan özellikleri daha üst seviyelere çıkarmak üzere. ADSL2 olarak adlandırılan G.992 3 ve G.992,4 standartları ÎT U (International Telecommunication Union = Uluslararasj Telekomünikasyon Birliği) tarafından onaylanmış durumda Bu yenilik ile birlikte veri aktarım hızlan artacağı gibi kontrol özellikleri ve uyku modu gibi yeniliklerde ufukta görünüyor. Diğer can alıcı yenilik ise santrale olan uzaklıkların eskisi kadar sınırlı olmaması.
Yenilikler bu kadarla da bitmiyor
Bu yeni standartları takip edecek olan bir sonraki nesil gelinme ise ADSL2+ olarak
Adlandırılan G.992.5 standardı olacak. ADSL2+ standardının getireceği hız limiti ile birlikte şu an kullanmış olduğumuz ADSL bağlantısı hız limiti üç katına ulaşacak.
Bilindiği gibi ADSL standardı ile elde edilebilen en yüksek indirme hızı 8 Mbit/saniye. ADSL2+ ile vaat edilen en yüksek indirme hızı ise 25 Mbit/saniye, Bu değer ADSL2 içinse 12 Mbit/saniye. Santrallere olan uzaklıklar ile ilgili gelişmeler de sevindirici.
İlgi çekici bir diğer yenilik, fSDN hatlarında olduğu gibi ADSL2 hatlarını bir araya getirerek daha yüksek band genişliklerine çıkarılabiliyor oluşu, Sınır değer olan 25 Mbit/saniye kapasitesindeki AD5L2+ hatları bir araya getirilerek bundan kat kat büyük band genişlikleri elde edilebilir. Bir örnek vermek gerekirse 6 adet ADSL2+ hattı bir araya gelerek 150 Mbit/saniyelik bir bağlantı elde edilebilecek.
ADSL2'nın odaklandığı temalardan biri$i internet üzerinden yüksek kalitede ve eşzamanlı görüntü izleme imkanı, HDTV gibi yüksek kaliteli yayınlar internet üzerinden rahatlıkla aktarılır hale gelecek. ADSL2 ve ADSL2+ standartlarının avantajla yanlarından birisi mevcut ADSL standardı İle uyumlu olmaları, Ülkemizdeki durum ADSL hizmeti ülkemizde biraz geç yaygınlık kazanmış olsa da Telekom tarafından Gerçekleştirilen fiyat indirimleri ADSL bağlantıyı en cazip çözüm haline getirmiş durumda. Özellikle aylık 29 YTL ödemeli abonelik çeşidi, çevirmeli ağ bağlantısını tarihe gömecek gibi görünüyor. Kullanıcıların çoğunun ADSL'e geçiş yaptığı su günlerde ADSL modem satıhları da had safhada, işte bu Noktada, hem bugünkü Gereksinimleri karşılayacak hem de geleceğe yönelik iyi bir yatırım olacak cihazları seçmek gerekiyor.

----------------------------------------------------
yeni adsl abonesi olacaklar modemlerini şimdi alıcaklar ise adsl 2+ uyumlu almalarını tavsiye edebilirim.. fiyatlar arasında çok uçurumlar yok çünkü..

Kaynak: pclabs.gen.tr

Kansav
26-01-2005, 10:10   |  #10  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

Eywallah elvis sağolasın açıklaman için.Gerçi bu sistemin Türkiye 'de oturması uzun sürer diye düşünüyorum...