Adsl Alacak Arkadaşlara uyarı !

Mustafa Can
19-04-2009, 18:05   |  #1  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

adsl alacaksınız hangi firma şu anda sadece iki firma kendi alt yapısıyla internet hizmeti veriyor

İşte o iki firma

1-TTNet

2-Turk.Net

diğerleri toptan alıp perakende kampanyayla satıyorlar

selçuk abinin blogunda biri macerasını görebilirsiniz Beğendim

ve bunlara toptan satanda TTNet ve ttnetde rahat edemessiniz en azından ttnet den şikayet edenleri bi yazın googleye kaç sonç çıkacak Ağzı kulaklarına varıyor

Turk.

http://adsl.turk.net/neden.asp
Neden Turk.net?

Kaliteli Müşteri Hizmeti:
TurkNet, kendi IP omurgasını kullandığı için size en iyi hizmeti verebiliyor.
TurkNet, Türk Telekom'un omurgası üzerinden sunulan hizmeti toptan alıp perakende satmak yerine, kendi yönettiği IP omurgası uzerinden ADSL hizmeti sunuyor. Bu hizmet gereği belli bir noktaya kadar (trafik teslim noktaları) Türk Telekom tarafından getirilen internet trafiğinizi Türkiye genelinde 28 il ve 33 noktadan TurkNet kendi omurgası üzerine alıyor ve kullanıcılarının kendileri icin tasarlanmış yeni nesil IP omurgası üzerinden internete çıkışlarını sağlıyor. Bu sisteme Veri Akışı Erişimi (kısaca VAE) deniliyor ve Türk Telekom ile ilk VAE anlaşmasını imzalayan TurkNet.

Altyapımız:
TurkNet İletişim, network altyapısına büyük önem veren bir Telekom şirketi. Tüm Türkiye genelinde kendisine ait erişim noktalarını (POP) yine kendisi işletmekte ve fark yaratan yüksek performanslı network altyapısına yatırım yapmaya devam etmekte..

# 28 il 33 noktada Turk Telekom ile broadband arabağlantı.
# Türkiye genelinde ADSL ve G. SHDSL broadband hizmet.
# 10 değişik bölgede 1 GB "TTNet port".
# 20 den fazla network ile (İSS'ler, büyük içerik sağlayıcıları) "endirekt peering".
# Ulusal ve yerel İSS'ler, çeşitli banka ve içerik sağlayıcılar ile "direkt peering".
# Uluslararası transit baglantılar.
# Frame Relay, M-PPP, DSL, ISDN, ATM ve diğer tüm bağlantı protokollerini destekleyen yüksek kapasiteli altyapı.
# Fiziksel ve elektronik güvenlik sistemleri, UPS, jeneratör, otomatik yangın belirleme ve koruma sistemi, otomatik temizleme sistemi, iklim kontrolü.

TurkNet, Türkiye genelinde Fiberoptik altyapısını, kendi döşediği kablolarla genişletmeye devam etmektedir.

TurkNet Omurgası:

TurkNet A Tipi Telefon Hizmeti nedir?

TurkNet A Tipi Telefon Hizmeti, TurkNet ADSL aboneliğinizin tanımlandığı sabit hattınızdan; şehirlerarası, uluslararası ve GSM aramalarınızı yüksek kalite ve uygun fiyata yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir.

Neden TurkNet A Tipi Telefon Hizmeti almalıyım?
TurkNet A Tipi Telefon Hizmeti ile şehiriçi hariç her aramanızı TurkNet üzerinden indirimli olarak gerçekleştirir, o ayki görüşme tutarınızı ADSL faturanız üzerinden takip edebilirsiniz.
Aramalarınızı alışmış olduğunuz şekilde yapar, hiçbir ek numara çevirmezsiniz.
TurkNet A Tipi Telefon Hizmeti için ödemelerinizi ADSL ödemeniz ile birlikte yaparsınız.
Tüm arama kayıtlarınızı internet üzerinden günlük olarak takip edebilirsiniz.
TurkNet A Tipi Telefon Hizmeti için hiçbir cihaz ve kuruluma ihtiyaç yoktur.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda TurkNet Çağrı Merkezi'nden (212 444 88 66) 7x24 destek alabilirsiniz.

Reklam vs. demeyin kendim kullanıyorum ve memnunum isterseniz faturayı yollarım

Mustafa Can
19-04-2009, 18:08   |  #2  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

Örnek

Beğenmedim

loganwolverine
19-04-2009, 18:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
944 mesaj

türktelekom2nu kllanıtorum ama 2 ay sonra koç'a gecicem
kendi alt yapısını kullanmıyor ama tükrtelekomdan iyidir
bablar gibi 300 tl lik moem veriyor bedava

Fattur
19-04-2009, 18:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

QuickNet var bide...

bektash
19-04-2009, 18:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

Turk.NET iyi gerçekten .. Nerde Uydu bağlantısı iLe bağlandıgımız zamanlar ah ah :D

piRe_
19-04-2009, 18:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Bak şimdi kanıma girdiniz, ne zamandan beri ttnet'i boşamayı düşünüyordum. Ağzı kulaklarına varıyor

Bu sağlayıcıların sabit ip olayı olmasa çoktan değiştireceğim ama beni düşündüren ip konusu. IP konusunda bir değişikliğe giderlerse anında ttnet'i kapatırım.

Ahmet Ertuğrul
19-04-2009, 18:49   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bir tek TTnet mi dinamik IP veriyor?

piRe_
19-04-2009, 18:56   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Yalan olmasın uzun zamandır diğer servis sağlayıcıları hakkında bir araştırma yapmadım. Eğer sabit ip olayı olmayan bir sağlayıcı varsa söyleyin hemen inceleyeyim. Bildiğim kadarıyla TurkNet statik ip veriyor.

Mustafa Can
19-04-2009, 19:19   |  #9  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

Bütün adsl servis sağlayıcılarda sabit ip paralı Turk.Net'dede öle ama en azından faturada olan kota ile modemde kayıtlı kota birbirini tutuyo

Mustafa Can
19-04-2009, 19:20   |  #10  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
Fattur
QuickNet var bide...
QuickNet fiberoptik kablo ile internet hizmeti veriyor biz adsl den bahsediyoruz.

Mustafa Can
19-04-2009, 19:23   |  #11  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
bektash
Turk.NET iyi gerçekten .. Nerde Uydu bağlantısı iLe bağlandıgımız zamanlar ah ah :
evet bunu bizim arabaya yaptırmak istiyom ama peder o ne öle haberci gibi dio Kahkaha http://www.teknosat.com/tr-TR/product.asp?ctID=440

Mustafa Can
19-04-2009, 19:26   |  #12  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

aha da bana ilham geldi Dil çıkarıyor

Lanet Olsun ttnet
ttnet... ttnet...
******** gibi internet
elbet ttnet

BeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim

piRe_
19-04-2009, 19:28   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
Mustafa Can
Bütün adsl servis sağlayıcılarda sabit ip paralı Turk.Net'dede öle ama en azından faturada olan kota ile modemde kayıtlı kota birbirini
Ben sabit ip istemiyorum diyorum beni yanlış anladınız. Dinamik ip veriyorsa benim için sakınca yok. TurkNet'in dinamik ip verdiği hakkında bir bilgiye rastlamadım, yanlışmıyım.

isa_derinkuyu
20-04-2009, 17:32   |  #14  
Üye
81 mesaj

Simile adsl ne oluyo

isa_derinkuyu
20-04-2009, 17:34   |  #15  
Üye
81 mesaj

https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ha-kolay_12168.html
buda örnek

Mustafa Can
25-04-2009, 11:25   |  #16  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
isa_derinkuyu
https://www.chip.com.tr/konu/internete-baglanmak-artik-daha-kolay_12168.html
buda ö
o modemler smile için özel ve kapattırdığında başka servis sağlayıcı gibi kullanamıyorsun RT-206 gibi Smile ve ttnetBeğenmedim

Mustafa Can
25-04-2009, 11:27   |  #17  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

ve ayrıca onu otomatik diye sana kurduttururlar Turk.net te adam geldi kurdu herşeyine kadar hiçbirşey istemedi!

Mustafa Can
25-04-2009, 11:28   |  #18  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

Ayrıca konumuz modem deil servis sağlayıcılar ve nasıl hizmet verdikleri o da vae anlaşması yapsın haşa...