Adsl bağlantımdaki sorunuma çare?Acilllll

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
s_man
02-07-2004, 00:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
218 mesaj

Arkadaşlar, 1 ay faturayı yatırmadım ve adsl'i kestiler, 1 ay geçikme ile yatırdım ve aynı gün tekrar açıldı.Bir gün kullandım ve şimdi ise tekrar bağlantı yok.Ama sorun eskisi gibi değil, borçtan dolayı kesildiğinde modem üzerindeki link ışığı yanmıyordu ama şimdi yanıyor yani hat açık.Icq gibi chat programlarındada sorun yok fakat sayfayı açmıyor.İşin ilginci, proxy kullandığım zaman internet sayflarını da açıyor.Acaba sorun ne olabilir.Daha öncelerde de bu şekil de internet sayfalarını açamadığımız oluyo du ve 1-2 saat içinde düzeliyordu.Fakat busefer ki kesinti biraz uzun sürdü.Sorun ne olabilir acaba?Şu sıralar adsl bağlantılarındaki bir sorun olabilir mi?

Banned
02-07-2004, 01:54   |  #2  
Banlandı
1,133 mesaj

modem ayarların ile internet explorer ayarlarını default etmeyi dene dostum

s_man
02-07-2004, 09:59   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
218 mesaj

ya dün sorunluydu, bugün sorun yok mesela! Ama niye böly eyapar anlamıyorum.Arasıra bi gidiyo sonra kendiliğinden geliyo.Modem de sorun olabilirmi ki acaba, pek sanmıyorum ama....

coca
05-07-2004, 03:37   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Aynı olay benimde başıma geldi.Bu arada 256k olan bağlantım genelde 180k civarında geziniyordu bazen 350-400k lara çıkamaya başladı bir süre sonra tel hattımda gitti.Direk santral numarasını biliyorsan ara (arıza değil). Ben santrali aradığımda hattımda ciddi bir hasar oluştuğunu söylediler. İlk müdahaleyi oradan yaptılar daha sonra arızayı arayıp hattımı kontrol ettirmemi söylediler. Bundan sonra herşey yoluna girdi.

s_man
05-07-2004, 15:29   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
218 mesaj

ya beyler benim hata şu şekle dönüştü.Çıldırcam,nolur yardım edin.Modemi kapatıp açıyorum, bağlantı var, dk sonra kesiliyor, proxy kullandığımda çalışıyo.Böyle idare ediyim dicem ama çok yavaş oluyo.4440375 adsl destek hattını aradım ve bana bi dns numarası verdiler bunu kullan ve şifrenle kul.adını silip yenden ya modeme yeni ayarları kaydet dediler.Öyle yaptım ama gene olmadı hata devam etti.Sonra gene aradım başka biriy le görüştüm o da dediki virüs ten olablir, ağ daki tüm bilgisayarların kablosunu çek tek bilgisayar üzerinde dene dediler,4kişi ağ da paylaşıyoruz biz.
Şimdi tek bilgisayar ile deniyorum, virüs taraması falan yapcam.Virüs 10 dk içinde aktif hale geçiyo ve internet sayfalasına erişiminizi engelliyor diyo.Acaba böyle bişey olabilirmi, böyle bişey le karşılaşan oldumu acaba