ADSL MODEM GUNCELLEME

lom
08-11-2006, 14:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Merhablar burdaki butun arkadaslar editörlerden yardım istiyorum lutfen yardım edin

Arkadaslar benim ZoomX5 5554 modemim var fakat dun gece tam kapatıcakken modemi yanlıslıkla modemin takılı oldugu fisi kımıldattım ve bu bi kac kez oldu bu sırada tabi elektrik git gelleri oldu ve bu olaydan sonra modem calısmamaya basladı tahminimce bu git gellerde modemin yazılımı uctu yada hasar gördü ve modeme ne ethernet ne usb ara brimleri ile baglantı kuramıyorum ki zaten modemi ethernetle baglayınca ne ip alıyor ne baska bise usb arabiriminide tanımıyor kendi sitesinden driverlarını indirdim filan ama olmadı elle ip verincede olmuyor modem arayuzune bi turlu ulasamadım anlicagınız. Aynı zamanda hyper terminal yoluylada baglantı kurmayı denedim oda olmadı sizden ricam bileniniz varsa modemi baska ne sekilde guncelleyebilirim ne olur yardım edin kafayı yiyicem bu 2. modem oldu boyle

selimhun
08-11-2006, 20:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Modeminizin normalde elektrik  gelgitlerinden etkienmemesi gerekiyor.

Çözüm önerilerim şunlar

1) Modemin tüm bağlatılarını söküp yeniden kurun.Internet adres satırına web arayüzü adresini doğru yazdığınızdan emin olun. Gereken aşamalarda Cd yi kullanın.

2) Her modemin arka yüzünde bulunan ''reset'' düğmesine uygun bir aletle 15 saniye basın.(HARDRESET). Bu işlemi takiben (1) numarada yazılı aşamaları tekrar uygulayın.

3)Bütün bunlar sonuç vermezse eğer modeminiz garanti süresi içindeyse iade işlemi yapabilirsiniz.

4) Eğer yabancı dil bilginiz yeterliyse ''zoom'' web adresine ulaşıp sorunu e mail yoluyla aktarabilirsiniz ya da garanti belgesindeki ithalatçısına danışabilirsiniz.

Saygılar

lom
09-11-2006, 09:43   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Tesekkurler oneriler icin ama dediklerini her sekilde yaptım modemin web arayüzüne hic bir sekilde ulasamıyorum normalde modeme tel hattı takılı olmasa bile link ısıgının yanıp sonmesi gerek ama hic bisey yok yani anlicagın dediklerinin fazlasını bile yaptım ama nafile

lom
11-11-2006, 13:23   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Arkadaslar bu konuda bir fikri olan yokmu ya

kocaelilee
14-11-2006, 04:53   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

modem arabirimine ulaşamamamın sebebi modeminin açık olmamasıdır...bu 2. modem demişsin ilk modemdeki problemide yazarsan yardımcı olmaya çalışırım eğer ilk modemi yakmış isen elektriksel bir problemin var demektir...bu da elektrik hattında topraklamnın omadığının göstergesidir...böle sorunların önüne geçmek için modem korumalı güç kaynaklarından almanı tavsiye ederim....ülkemiz şartlarında güç kaynağı olmadan bilgisayar kullanmak emniyet halatı takmadan dağa tırmanmaya benziyor maalesef....
şayet sorunun elektriksel de olmayabilir...modemde üretim hatasından kaynaklanan bir problemde olablir..bunun için garantiye göndermekten başka yapılabilecek bişey yok maalesef

lom
13-12-2006, 10:41   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Hallettim sagolsunlar modemi distributor firmaya gonderdim onlarda bir hafta bile gecmeden sorunu giderip gonderdiler sadece kargo parası odedim oda toplam 10 tl tesekkurler