ADSL MODEMLE AĞIMA ÜÇÜNCÜ PC'Yİ TANITAMIYORUM

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
sparks_hakan
15-10-2004, 01:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

CNET MARKA ADSL MODEM ALDIK.EVDE KURDUK.ÖNCE İKİ BİLGİSAYARI  EV VE KÜÇÜK İŞYERİ AĞI KUR'DAN YAPILANDIRDIK.İKİ PC'DE BİRBİRİNİ GÖRDÜ. DAHA SONRA PC'LERDEN BİRİSİNE İNTERNET KURDUK.İKİNCİ BİLGİSAYARDA DOLAYISIYLA İNTERNETİ KULLANMAYA BAŞLADI FAKAT ÜÇÜNCÜ PC'Yİ AYNI ŞEKİLDE AĞA DAHİL ETMEK İSTEDİĞİMİZDE BAĞLANTI GÖRÜNÜŞTE KURULDU.HERHANGİ BİR HATA VERMEDİ AMA BU PC DİĞER İKİ BİLGİSAYARI GÖRMEDİ , DİĞER İKİ BİLGİSAYAR DA BU PC'Yİ GÖRMEDİ.AYRICA İNTERNET BAĞLANTISI SAĞLANAMADI.
NOT:::: KULLANDIĞIMIZ ADSL MODEM 4 PORTLU , ROUTERLI , ETHERNET KARTI YENİ,PCI YUVALARI SAĞLAM,CAT 5 KABLOLAR SAĞLAM.
YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER , SORUNSUZ GÜNLER DİLERİM

Banned
15-10-2004, 09:47   |  #2  
Banlandı
1,133 mesaj

1. Çalışma Grubu isimleri aynı olacak
2. Her Makinenin Network Bigisayar adı Farklı olacak
3. IP'ler otomatik değil manuel yapılandırılacak
4. 3 ncü makinenin etherneti Sis veya Via chipset ise protokol olarak 10 BaseT kullanman.
5. Modemi ve tüm işletim sistemlerini restart etmen yeterlidir...

UUguRR
16-10-2004, 15:42   |  #3  
Yeni Üye
27 mesaj

IP yi modemden veriyosun yani tüm pc lerin dns leri aynı olacak internete bağlanmak için ağ için de mutlaka bir isim sorunu vardır zaten en iyisi ağı işletim sistemine kurdurmamamktır

sparks_hakan
17-10-2004, 14:36   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

bilgileriniz için öncelikle teşekkürler. ilginç bir şeyle karşılaştım. size daha önceki sorunumu yazdıktan sonra ertesi gün modemi açıp internete bağlandım. fakat 2 gün sonra yine internete bağlanamadım, diğer 2 bilgisayar birbirini görüp internete bağlandığı halde. bugün sabah bilgisayarı açtım bu kez de internete bağlandı. bilgisayar bazen bağlanıyor bazen de bağlanmıyor. ne yapabilirim. bir kaç gün sonra aynı şeyin tekrar olmasını istemiyorum. neden olabilir, ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim. hepinize sorunsuz günler diliyorum.