ADSL sizce hangısı ttnetmı turknetmı

HPQ-User
23-07-2008, 17:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

maniac sormuş:
sizce hangi adslı alıyım bıde bılgısayarın ınternete bı faydası olurmu

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ıntel e 8400 2 gb geıl 4-4-3 cl4 ram 800 mhz asus strıker II formula asus en 9600 gt 512 mb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0b; Windows NT 6.0)

SaGoPa KaJMeR.
23-07-2008, 17:50   |  #2  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

Bir Pc'nin İnternette Faydası olmaz. TTnet'e Kesinlikle bulaşma Turknet Almanı öneririm... TTnet= Sorun :)     

ersinbakar
23-07-2008, 17:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj

ttnet kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum

Banned
23-07-2008, 18:10   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bence en iyi alınacak yer komşu. Komşularınızdan abone olan varsa sınırsıza geçip ücreti paylaşmak en güzeli.Gidip 30 ytl ye sınırlı kullanmak yerine en fazla 25 ytl ödeyip sınırsız kullanmak, hatta 2-3 ortak daha bulup ayda 10 ytl ye sınırsız kullanmak en iyisi. Yoksa buyrun dünyanın en pahalı internetini kimden alırsanız alın sonuçta dünyanın en kazıkçı sirketi yani türk telekoma gidecek paracıklarınız. Yazık,günah, türk telekoma vereceğiniz her kuruşun vebali kalır üzerinize.

Son Düzenleme: khramn ~ 23 Temmuz 2008 18:10
mhe_21_
23-07-2008, 18:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

TTNET bence iyi.Ama Telekom un verdiği modem çok berbat.Onun haricinde bilgisayarın hız ve görsellik olarak internete faydası olur. İyi günler.

hiko91
23-07-2008, 18:52   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

ttnetten uzak dur hatta bence hıc bırıne bulasma ınt baglatma daha ıy olur valla .Turkıyede bu sartlarda ınt kullnmak bence buyuk sacmalık

Son Düzenleme: hiko91 ~ 23 Temmuz 2008 18:52
supercocuk
23-07-2008, 20:36   |  #7  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Türkiye de TTnet'ten başka güvenebileceğin bir internet sağlayıcısı yok.Biliyorum ttnet devamlı eleştiri alıyor olabilir ama dikkat ederseniz diğer kurumların hepsi zaten ttnet'ten interneti almaktalar.Sence ne gibi fark olacak ki? O yüzden kesinlikle ttnet'i öneririm.Hem parasal olarakta ttnet'ten başka hizmet veren diğer şirketler bil ki seni kazıklayacaktır.Herhangi bir internet sorunu olduğu zaman bile adamlar ttnet'ten yardım istiyorlar gerisini sen düşün.

uantakya
23-07-2008, 20:38   |  #8  
Yıllanmış Üye
465 mesaj

ttnet'in iyi bir hizmet verdiğini söyleyemem.Ben kendi internetim bir ara ttnet'ti ama kötü hizmetten dolayı değişti...

Tuğsan
23-07-2008, 20:38   |  #9  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Şuanda bütün firmalar tt alt yapısını kullanmaktadır arkaşında belirttiği gibi. TTnetden alırsan; Umarım sorun yaşamazsın ama sorun yaşarsan en azından 2-3 yeri arayıp herkese ayrı ayrı dert anlatmak zorunda kalmassın.

Yada Tellcom'un quiknet'ini bekle :)

Son Düzenleme: Tuğsan ~ 23 Temmuz 2008 20:42
uGuR.uK
23-07-2008, 20:39   |  #10  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

digerleride, ttnet'te tüm sundukları hizmetin altyapısını asıl şirket olan Türk Telekom'dan alırlar. ttnetin baskalarına bisey sundugu yok, ama onun avantajı Türk Telekom'un alt şirketi olması.

hiko91
23-07-2008, 20:39   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

ben smile adsl kullanıyorum walla cok da memnunum .hıc bı sorunla karsılasmadım ve musterı hızmetlerı cok ıyı hızmet verıyo.hıc de kazıklama gbi durum soz konusu deıl hatta bazen kotayı 200 300mb astıgım zaman kota asım ucretıde gelmıyo

waybe
23-07-2008, 21:07   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

Turknet ve smile adsl güzel ve begeniliyormuş ben ttnet kullanıyom sıkıntım yok

Son Düzenleme: waybe ~ 23 Temmuz 2008 21:08
Recep Baltaş
23-07-2008, 21:10   |  #13  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Az bekleyin yakında indirim gelebilir.

Banned
24-07-2008, 01:02   |  #14  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Recep Baltaş
Az bekleyin yakında indirim gelebilir.
Türk Telekom = İndirim.

olbilecek işmi bu

Türk telekom = bindirim.

olabilecek iş bu.

Diyecekleri yine şu değilmi;

KAMPANYA!!!!!!!!! KAMPANYA!!!!!!!!!!

Bizim saçma sapan uygulamalarımıza, kazıklamalarımıza 24 ay razı olana 3 ay indirim 21 ay bindirim, 12 ay razı olana 1 ay indirim 11 ay bindirim.

Kusura bakmayın ben internet kullanabilmek için telefon hizmetini alma zorunluluığu gibi bir saçmalığın etkisindeyim. Evimde hiç kullanmadığım telefona sırf internet bağlantım olsun diye her ay 20 ytl ödemek zorunda kalıyorsam bu beni türk telekomun baş düşmanı yapmaya yeterlidir. Bu ne zorbalık hizmete gelince ikisi ayrı ayrı hizmet ayrı ayrı hat ücretleri,bağlantı ücretleri  ücrete gelince iş ayrı,ee o zaman ben bunu almayayyım şunu alayım buna ihtiyacım yok şuna ihtiyacım var deyince olurmu ikisi aynı hizmet telefon bağlantısı üzerinden hizmet veriliyor telefonunuz olmazsa internet alamazsınız... e güzelde güzel kardeşim madem aynı hizmet madem aynı hat üzerinden hizmet alyorum niye telefona ayrı internete ayrı hat ücreti bağlantı ücreti ödüyorum???????
Ay sonunda internetide telefonuda birdaha ömrün boyunca türk telekoma ait olan bir kurum yada kuruluş tarafından tamamen legal olan yollardan kullanmamak üzere iptal ettireceğim.

Baş düşmanınım türk telekom, hiçbirzaman halkı sömürmene ve kazıklarına seyirci kalmayacağım, senden kazık yemeyip sana sömrülmeyeceğim. Her zaman için toplu internet kullanımını önerip birysel kullanıcılara karşı elimden geldiğince karalama kampanyası yapacağım. Ellerimle 40 dairelik siteye toplu kullnım hattı çekeceğim,sınırsız interneti senden 1.5  ytl ye kullanacağım, gelde beni yakala!!!!!!!!!!!

Tuğsan
24-07-2008, 01:43   |  #15  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Merhaba,

Yazdıklarım sadece bildiklerimi paylaşma amaçlıdır, tt yi,politikasını yada hizmetini  sevdigimden yada muhalefet etmek istedigimden degil..

Bende bu kampanyalardan yararlandım(yada benden yararlanıldı).. fax modemle max 52.000 kb/sn(çoğu zaman 36 olur yada meşgul olurdu Emin değil ) bağlanıldığından beri internetki kullanıyorum,kablonet de kullandım,sonra adsl geldiğinde; oooo süper olmuştuk. Ozaman fiyatı yada masrafı önemli değildi(birçok yeni abone bina içi tesisatını değiştirmiştir,keza modem alternatifide pek yoktu).Aylarca sıra bekledik 128kb/sn hat için. Şimdi alternatifler çıkınca bunlar gündeme gelir oldu haklı olarak. Ama ne olursa olsun düşünürken biraz makul olmak gerekiyor.

khramn
Kusura bakmayın ben internet kullanabilmek için telefon hizmetini alma zorunluluığu gibi bir saçmalığın etkisindeyim. Evimde hiç kullanmadığım telefona sırf internet bağlantım olsun diye her ay 20 ytl ödemek zorunda kalıyorsam ....
Bu konuda kesinlikle haklısınız,haklıyız ,,ama yakın zamanda bu ortadan kalkacaktır zaten . Nedeni ise artık tt yalnız değil alternatifleri oldukca ciddi boyutlarda giriyor bu sektöre.Yelkenleri suya indirmeye mecbur kalacaklar kısa zaman içide.

Ve bu konuda açılmış davalar var diye biliyorum. Bunları takip edip olumlu olan herşeyi emsal göstererek bireysel olarakda uğraşılabilir(parası ve zamanı olanlar için)yada zaten Turk Telekominikasyon düzenleme kurulu yada adı neyse artık,bunları kim düzenliyorsa ona toplu başvurlar yapılabilir..

khramn
...hizmete gelince ikisi ayrı ayrı hizmet ayrı ayrı hat ücretleri,bağlantı ücretleri  ücrete gelince iş ayrı,ee o zaman ben bunu almayayyım şunu alayım buna ihtiyacım yok şuna ihtiyacım var deyince olurmu ikisi aynı hizmet telefon bağlantısı üzerinden hizmet veriliyor telefonunuz olmazsa internet alamazsınız... e güzelde güzel kardeşim madem aynı hizmet madem aynı hat üzerinden hizmet alyorum niye telefona ayrı internete ayrı hat ücreti bağlantı ücreti ödüyorum???????
Bu konuda şöyle bir uygulama var, tamam evine kadar gelmiş bir telefon hattı var(bakır kablo),sen onu modeme takarak adls sinyalini alıyorsun.. Senden adsl için alınan bağlantı ücreti ise işlemin santral tarafındaki kısmı. Nedir bu? Senin adsl hattının bağlı olduğu santraldeki portunla, telefon hattının bir spritterle birleştirilmesi.Ve size aynı kablodan hem ses hem adsl sinyalinin saglanması(evimizdeki işlemin tersi). Bunun fiziksel olarak yapılan bir işlemi(zaman+iş gucu) ve parca kullanımı(splitter+kablo+reglet ..vs) var buna artı olarak santraldaki tanımlamaların;adsl'e oturum açman için(kullanıcı yaratılması,buna hattın tanımlanması,email adresin,kotan ..v.s yazılımsal kısmı)

O ücret bunlar için alınıyor. Çokmudur azmıdır o tartışılır bak..

Neyse gece gece çok bile yazdım:)

bektash
24-07-2008, 02:45   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

saol tuğsan ;) güzel acıklama gece gece az biLe.

mladenbmv
24-07-2008, 09:51   |  #17  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

maalesef hangi şirketten alırsan al adsl yi para ttnet gidiyor kendi başına ayrı adsl verne şirket yok hepsi ttnet bağlı fiyatlardanda anlarsın aynı fiyatlar diğer şirketlerde ucuzsa git derim ama onlarda da ttnet'in kota ve parasını alıyorlar yani bence en iyisi ttnet bağlat ama telefon kendi üzerindeyse ttnet al her hangi bir tarife değiştirceğin zaman ttnet asıl hat sahibini istiyor diğerleriyse kredi kartı otomatik ödeme taimatı sadece ve isedğin tarifeye geçebilirsin hat sahibini çağırmadan.

By_Ümit
24-07-2008, 11:07   |  #18  
Yıllanmış Üye
111 mesaj

TTNET alamada ne alırsan al....

deadly_saw000
24-07-2008, 11:36   |  #19  
Yıllanmış Üye
487 mesaj

ttnet kullanıyorum bir sorunum yok ama bindirim olayına katılıyorum.indirim olacağını da sanmıyorum

caglarbond_007
24-07-2008, 12:34   |  #20  
Üye
56 mesaj

ben ttnet kullanıyom valla her ay 50 ytl yi bayılıyom.

şafak89
24-07-2008, 15:30   |  #21  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

bence kablo net al kablo tvin varsa o da 1 ytl oluyo :)

external9
24-07-2008, 15:30   |  #22  
Üye
61 mesaj

Hepsi TTnet'in alt yapısını kullanıyor dolayısıyla hemen hemen bi farkı yok TTnet'ten. Ayrıca indirim olduğunda ilk TTnet'te oluyor bu açıdan da bakarsak TTnet daha avantajlı görünüyor çünkü o bi tekel.  Sabırlıyım diyorsan tellcom'u bekle işte o zaman biraz daha adam gibi rekabet olacağa benziyor

Hiper£l£v£nKids
24-07-2008, 16:39   |  #23  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

TTNet'e buluş ma TürkNet al yada Smile ADSL yada Superonline Adsl Turknet Smile ve Superonline acemi firmalar ama denemek lazım (: